Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
16 Ağustos 2017

Şaibeli referandumun 4.ayında YSK önünde protesto ettiler 

Demokratik Kile Örgütleri: YSK'da adalet yok 

Demokratik Kitle Örgütleri (DKÖ) mühürsüz oyların geçersiz sayıldığı referandum sonuçlarını 4. ayında Yüksek Seçim Kurulu önünde protesto etti.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Başkent Dayanışması Bileşenleri'nin destek verdiği eyleme Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Namık Kemal Kaya da katıldı. 

'Bu kurumda adalet yoktur' diyen DKÖ'ler, adalet arayışlarını sürdüreceklerini belirterek, mücadele çağrısı yaptı. DKÖ'ler, "Bizler 4 aydır bu kara günü, bu tam hukuksuzluk halini bu kurumda oturanlara ve ülkeyi yönetenlere hatırlatmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz'' dedi.

Yapılan ortak basın açıklamasını Halkevleri Genel Sekreteri Dilşat Aktaş okudu.

Bu kararın bozulacağına inanıyoruz

Aktaş, şunları söyledi:

"Mühürsüz referandum oylamasının üstünden 4 ay geçti. Halkın nezdinde bu oylama YSK'nın aldığı mühürsüz oyların geçerli olması kararı ile şaibelidir. Sandıktan Hayır! çıkmış, YSK kararı ile Evet kazanmıştır. Bizler 4 aydır her ay bu kara günü, bu tam hukuksuzluk halini bu kurumda oturanlara ve ülkeyi yönetenlere hatırlatmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz. YSK'nın kararını AİHM'e kadar taşıyan biz Demokratik Kitle Örgütleri, bu kararın tam hukuksuzluğunun farkındayız. Bu kararın bozulacağına inancımız tamdır. Bugün Atilla Kart tarafından yapılan AİHM başvurusunun kabul edildiği haberini de basın üstünden haber almış durumdayız. Bizim başvurularımız hakkında da kısa zamanda olumlu yanıt çıkacağını beklemekteyiz." 

Hukuk herkese lazım

"Başvurunun kabul edilmesi demek, arkamızda gördüğünüz kurumda Adalet olmadığının tescilidir. Arkamızdaki kurumun bir namuslu üyesi dışındakiler, siyasi baskılara göğüs geremeyerek bu tam hukuksuzluk kararını almışlardır" diyen Aktaş, şöyle devam etti:

"O üyeler hakkında görevi kötüye kullanmalarından dolayı yaptığımız itirazlar Yargıtay tarafından reddedilmiştir. Ama bizler bu konuda da haklı davamızın takipçisi olmaya devam ediyoruz. Bu karara da itiraz edilmiş durumdadır. Türkiye Cumhuriyeti yürürlükteki anayasasına göre hukuk devletidir. Bağımsız olması gereken yargımıza güven yerlere inmiş durumdadır. Bu durum bizleri rahatsız etmektedir. Hukukun, Adaletin olmadığı ülkelerde kaos olur. Ülkemizin kaosla değil hukukla, adaletle yönetilmesini istemekteyiz, ülkemizi ve insanlarımızı seviyoruz. Bu nedenle bu konuda mücadeleye etmeye devam edeceğiz. Çünkü hukuk herkese lazım. Yapılan değişiklikle parlamenter sistemimiz değiştirilerek, Başkanlık rejimine geçilmeye çalışmaktadır. Bizler laik demokratik parlamenter rejimden yana olanlar, böyle bir geçişe müsaade etmeyeceğiz. Mücadelemizi kazanana kadar devam ettireceğiz." 

Açıklamanın ardından YSK binasının önüne, "Bu kurumda adalet yoktur" yazılı stickerlar yapıştırıldı.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 1828
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 15.04.2021 - 13:18:31
Şu an 44 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları