Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
12 Haziran 2013

Mimarlar ABD’ye sordu: “mutabakat var mı?”   

Mimarlar Odası Ankara Şube Yöneticileri, AOÇ arazisi üzerine ABD Konsolosluğu’ndan resmi açıklama bekliyor.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Gazi Üniversitesi’ne tahsis edilen arazinin, Üniversitenin  TOKİ’ye devrettiğini; TOKİ’nin de Çukurambar da bulunan araziyi ABD Büyükelçilik binası için konsoloslukla mutabakat sağladığını açıklamıştı. Tepki çeken AOÇ arazisinin satışı tartışmalarına, ABD Büyükelçiliği twitter aracılığıyla yanıt verdi:  “ABD hiçbir zaman Türk Hükümeti ile Atatürk Orman Çiftliği’nin sahip olduğu bir araziyi satın alma konusunda görüşmemiştir”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ise ABD konsolosluğu’na yazı yazarak resmi bilgi istedi. Yazı da Çukurambar’daki AOÇ arazisinin el değiştirmesi hakkında bilgi verilerek; Konsolosluktan parsel ve ada numarası ile belirtilen arazi hakkında yanıt bekleniyor. TMMOB mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin konsolosluğa ilettiği yazıda şu ifadelere yer veriliyor:

“Dışişleri Bakanlığı yazışmalarında ifade edilen ABD Büyükelçiliği ve TOKİ arasında  Çukurambar’da ki   29095 ada 1 parsel nolu arsanın satışı konusunda ilke mutabakatı sağlandığı  ifade edilmiştir. TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi kaynağı Atatürk Orman Çiftliği olan arazilerin, değişik devirler yoluyla amacı dışında kullanımına, yapılaşmaya açılmasına, talan edilmesine karşı diğer meslek odaları ve sivil toplum örgütleri ile birlikte mücadele yürütmektedir. Bu konuda toplumsal hassasiyetlerinde göz önüne alınarak, Atatürk Orman Çiftliği arazisi iken devirler yoluyla el değiştiren söz konusu araziye ilişkin satın alma konusunda ilke mutabakatınızın devam edip etmediğinin tarafımıza bildirilmesini arz ederiz.”

Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan, AOÇ arazisinin yapılaşmaya açılması ve  talan edilmesinin ideolojik olduğu, hükümetin yanlış politikaları sebebiyle binlerce ağacın kesildiğini belirterek, “  ABD Büyükelçiliği, elçilik binasını başka, diplomatik siteler için ayrılan Çaldağı’na yapmalıdır. AOÇ kaynaklı araziden vazgeçmelidir” dedi.  

Okunma Sayisi : 8212
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 01.03.2021 - 10:38:25
Şu an 67 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları