Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
09 Nisan 2014

“Yaramaz kediler, oyumuzu yediler”

Başkent Dayanışması tartışmalı yerel seçimler için “Sandık Festivali” düzenledi.

Yerel seçimler sürecindeki itirazlar sonucu YSK' nın bulunduğu Mithatpaşa Caddesi trafiğe kapandı. Cadde’nin trafiğe kapanışını , “yayalaştırılmış alanlar özlemimiz var, Sandık festivali” yapacağız şeklinde karşılayan Başkent Dayanışması bugün Mithatpaşa Caddesi’nde festival düzenledi.  Festival sırasında  Teneke Orkestrası “yaramaz kediler oyumuzu yediler” şarkısı ile enerji bakanının açıklamasına gönderme yaptı.

Şaibeli seçim sonuçlarını protesto eden, bileşenler “Sandık festivali” ismini verdikleri  protestoları sokak festivali havasında gerçekleştirdi. Grup üyeleri Mithatpaşa Caddesi’nde ip atlayarak, dans ederek, top oynayarak, şarkılar söyleyerek, hükümeti ve seçim hilelerini protesto etti.

“Gökçek’in başkanlığını meşru görmüyoruz”

Basın açıklamasının yapıldığı etkinlikte, açıklamayı Başkent dayanışması adına Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan yaptı. Mazbatasını alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i tanımadıklarını ifade eden Candan “ Melih Gökçek’in Belediye Başkanlığı’nı meşru görmüyoruz. Bir konuda haksızlık varsa yargıya başvurursunuz hakkınızı ararsınız ama artık yargı kararlarına da uymayan bir başbakan yargı kararlarına uymayan bir Belediye Başkanı var. Bizlere sokaktan başka çare bırakmadılar. Sokakta olacağız ve mücadele edeceğiz. Tüm usulsüzlükler gözümüzün önünde oldu, Ankaralılar oyunu kullandı ve Gökçek’i gönderdi. İlçe seçim kurulu hala oyların yeniden sayımını reddediyor. Ankara’da oylar yeniden sayılana ya da Ankara seçimleri iptal edilene kadar mücadele edeceğiz. Şaibelerle dolu bir seçim geçti ancak yapılan tüm itirazlar reddedildi. Hükümet hukuksuzluğu inşa ediyor. 20 yıldır Başkent’in başına bela olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le işbirliği yapmayacağız. Belediye Başkanlığı’nı meşru bulmuyoruz.” Dedi.

Candan’ın ardından bileşen temsilcileri söz aldı. BDP Çankaya İlçe Başkanı Mükremin Barut, “ Böyle bir Belediye Başkanı dünyanın hiçbir yerinde hiçbir ülkesinde yok. ODTÜ’ye göz dikti. Eymir gölüne göz dikti. Halkı kandırarak evinizin önünden yol geçecek değerlenecek dedi,  evlerinin önünden otoban geçirdi otoban geçen bir ev nasıl değerli olur? “ şeklinde konuştu.

Mimar Ali Hakkan, “ Seçimler demokratik bir ülkede yapılması gerektiği gibi yapılamadı. Seçim süreçleri her dönem geriye gidiyor. Ankara’nın en önemli caddesi Mithatpaşa Caddesi insanlar demokratik haklarını kullanıyorlar diye trafiğe kapatıldı.  Türkiye’de hukuksuzluk sadece Ankara değil ülkenin her yerinde devam ediyor.” Dedi.  

Enerji Bakanı’nın “trafoya kedi girdi” açıklamasına gönderme yapan bileşen temsilcilerinden Kavaklıderem Derneği başkanı İsa Çapanoğlu ise “önümüzdeki seçimler için 42 trafoda 42 adet kediye ihtiyacımız var. Kedileri arıyoruz.” Duyurusu yaptı.

Başkent Dayanışması Teneke orkestrası ise “Trafoya kedi girdi” açıklaması için “Vah yaramaz kediler, trafoya girdiler, ışıklar açılmadan, oyumuzu yediler” şarkısını söyledi.

Sandık festivali kapalı olan Mithatpaşa Caddesi’nde danslarla devam etti.  

Okunma Sayisi : 6862
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 01.03.2021 - 10:38:25
Şu an 47 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları