Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
25 Mart 2014

“30 sayfalık ders”

Başkent Dayanışması bileşenleri  Güvenpark’ta  Gökçek’e ders verdi.

Başkent Dayanışması bileşenleri  Güvenpark’ta bir araya gelerek yetkilileri hukuka uymaya çağırdı. Başkent Dayanışması AOÇ ana plan davasında verilen yürütmeyi durdurma kararlarını sayfa sayfa Güvenpark’a taşıyarak, “AOÇ kararı sana ders olsun” eylemi gerçekleştirdi. Teneke Orkestrası da Gökçek’e  bestelediği  “ Gökçek’in yalanları bitmiyor talanları bir daha seçerseniz götürür kalanları”  şarkısını seslendirdi. Grup Güvenpark’ta mahkemenin karar sayfasını ellerinde taşırken “Gökçek gidecek, hesap verecek” sloganı attı. Bileşenler adına Mimarlar Odası Ankara şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan bir açıklama yaptı. Açıklamada Candan, “Mahkeme kararları hukuka uyması gereken Başbakan’a ders niteliğindedir.  Büyükşehir Belediyesi’ne de bir ders. Korumakla yükümlü olan Koruma Kurulu üyesiyim diye dolaşan bilim insanlarına büyük bir ders niteliğindedir. Bilirkişi raporlarında  AOÇ’nin sit alanı olmadığını korunacak bir şey olmadığını ifade eden bilirkişilere büyük ders vermiştir. Belediye’de çalışan şehir plancıları, mimarlara mühendislere büyük ders vermiştir. Gökçek’in oluşturduğu parçacı yaklaşımı planlama noktasına getiren Gazi Üniversitesi’ne büyük ders vermiştir. Bu otuz sayfalık dersi iyi okusunlar.  Gökçek dedi ki “Geri dönüş yok. Belediye meclisinden karar çıkartırım devam ederim, gerekirse Başbakana söylerim başbakan kanun çıkartır” dedi.  30 Mart’tan sonra Gökçek’in karar çıkartacak bir meclisi olmayacak. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Bu otuz sayfalık kararın uygulanmasını istiyoruz.  Gökçek’i bu kararları okumaya çağırıyoruz. Yakını göremediklerini biliyoruz o nedenle yarın Başkent Dayanışması olarak burada olacağız ve “AOÇ Kararını Sen Anlamadın: Gözüne Gözlük ” eylemini gerçekleştireceğiz. 27 Mart’ta bu Türkiye tiyatrosunu gözler önüne sermek için Başkent dayanışması tiyatro grubu Büyük Türkiye Tiyatrosunu AOÇ’yi Güvenpark’ta sergileyecek. Bu haftayı AOÇ eylem haftası ilan ettik. AOÇ’deki hukuksuzluk durana kadar mücadeleye devam edeceğiz” Şeklinde konuştu.

“Mühür bizde eylemi”

Candan, 29 Mart’ta Başkent Dayanışması olarak Devlet Mezarlığı önünde AOÇ’de büyük mühürleme eylemi yapacaklarını sözlerine ekledi.  Başkent Dayanışması bileşenleri  “MÜHÜR BİZDE AOÇ’ye AKIYORUZ”  diyerek AOÇ’de buluşmaya hazırlanıyor.   

Peyzaj Mimarları Odası Genel Sekreteri Redife Kolçak ise “  30 Mart’tan sonra Gökçek orada oturmayacak. Aydınlık bir Belediye meclisinin hukuka saygılı meclis üyelerinin orada oturacağını biliyoruz. Gökçek devam edemeyeceksin, o meclisi açamayacaksın. AOÇ’ye yeni bir plan yapamayacaksınız ” dedi. 

Okunma Sayisi : 7399
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 01.03.2021 - 10:38:25
Şu an 39 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları