Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

Başbakanlık binasına vicdan mührü

Başkent dayanışması – Ben Ankara bileşenleri, AOÇ’de yükselen Başbakanlık Hizmet Binası önünde bir araya gelerek, binayı mühürledi.

Atatürk Orman Çiftliği içerisinde 650 milyon liraya mal olacak olan ve Başbakanlık Hizmet Binası tepki çekmeye devam ediyor. 36 örgütün içinde bulunduğu Başkent Dayanışması – Ben Ankara bileşenleri bugün Başbakanlık Hizmet Binası önünde protesto eylemi gerçekleştirdi. Davullu, zurnalı gerçekleşen protestoda Başbakanlık bina inşaatına girmek isteyen eylemcilere polis izin vermeyerek, inşaat alanı önünde barikat kurdu. Başkent dayanışması – Ben Ankara bileşenleri mühürlemeyi inşaat alanı önünde gerçekleştirdi.

“Çocuklarımızın geleceğinin çalınmasına izin vermeyeceğiz”

Eyleme CHP Ankara milletvekillerinden Levent Gök ve Gökhan Günaydın da destek verdi. Bileşenler adına Basın açıklamasını Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan okudu. Açıklamada; “Atatürk Orman Çiftliğinde büyüyen bu hukuksuzluğu duymazdan gelemeyiz, görmezden gelemeyiz, yöneticilerin kulakları ne kadar sağırsa, bizim yüreklerimiz o kadar insan… Bu ülkede her yönetim döneminde AOÇ arazisi parça parça  iç edildi. Ama en büyük tahribatını şimdi yaşıyor… Bir ülkenin başbakanı olacaksınız ve başka yer yokmuş gibi gelip Atatürk Orman Çiftliği arazisinde ağaç keserek Başbakanlık Hizmet binası yaptıracaksınız, geçmişin izlerini silmeye çalışacaksınız, hem de 840.000 işçinin maaşına denk bir bütçeyle… Bugün bu ülkeyi yönetenler geldikleri yerleri unutabilirler, geçmişimizi, Cumhuriyetin özgürlükçü değerlerini iflah olmaz bir öfkeyle silmek isteyebilirler… Ancak bilmeliler ki,  biz daha ölmedik… Atatürk Orman Çiftliği için geleceğimiz için hala nefes alıyoruz... Bugün herkes bilmeli ki burada tarihe not düşüyoruz. Haksızlık ve hukuksuzluk bir ülkenin başbakanlığı tarafından yapılırsa, kurumlar, ilgililer, görevlerini yapmazsa, Başkentin ortasından hukuksuz ve vicdansız bir şekilde yeşilin tam ortasında başbakanlık hizmet binası yükselirse ne yaparsanız, bizde onu yapıyoruz… Başbakanlığın hukuksuzluğunun belgesini tescil ediyor, kamu vicdanında kaçak olarak yapılan AK-Sarayı Mühürlüyoruz… Tarihimizin ve çocuklarımızın geleceğinin çalınmasına asla izin vermeyeceğiz.” Sözlerine yer verildi.  

Candan, Başbakanlık binasının ruhsatının henüz ellerine ulaştığını ve ruhsatta kimlik ve mimar ismi olmadığını da belirterek “ ruhsatı olsa da Başbakanlık hizmet binası kamu vicdanın da kaçak bir binadır. Kamu vicdanı adına mühürlüyoruz” dedi.

Kitlesel katılımla gerçekleşen eylemde bileşenler mühürlemenin ardından bira fabrikasına doğru yürüyüşe geçtiler, yol üzerinden geçen araç sürücüleri de kornalar eşliğinde eylemcilere destek çıktı. “Atatürk Orman Çiftliği için geleceğimiz için yürüyoruz” yazan pankart taşıyan bileşenler, ellerinde düdüklerle,  ıslıklarla, ben Ankara marşıyla Bira fabrikasının önünde, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan’ın konuşmasıyla ve  Bira fabrikasının yıkılmaması gerektiğinin vurgulanmasıyla eylemi son buldu.  

 

 

 

Okunma Sayisi : 9861
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 22.02.2021 - 10:51:20
Şu an 55 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları