Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
15 Ekim 2012

Ankara’da Kırmızı alarm  

Başkent Dayanışması Bileşenleri Ulus Heykel önünde buluşarak Yüksel Caddesine yürüdü.

Başkent Dayanışması – Ben Ankara Bileşenleri, Ankara için yürüyüş gerçekleştirdi. Ankara’nın Başkent oluşunun 89.yıl dönümünde “Ankara için kırmızı alarm” çağrısıyla Ulus’ta heykel önünde buluşarak, Atatürk Bulvarı’nda yürüyüş gerçekleştirdi. Mithatpaşa Caddesi’nden Tuna Caddesi’ne geçen eylemciler, Sakarya’dan geçerek Selanik sokaka’tan yürüyüşe devam etti.

Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Tezcan Karakuş Candan, Ulus Heykel önünde kısa bir açıklama yaptı. Candan, “Ankara’nın Başkent oluşunun 89. yıldönümünde, Cumhuriyet’in kurucu mekanı ulus tan yürümeye başlamak istedik . İnsan odaklı bir kent için, Ankara’nın kimliği için, AOÇ’ye sahip çıkmak için yürüyoruz. Ankara için kırmızı alarm veriyoruz ve kırmızı çağrı yapıyoruz.  Herkes Ankara’da hakları için yürüdü, Ben Ankara bileşenleri Ankara için yürüyor” dedi.

Kırmızı çağrı

Başkent Dayanışması – Ben Ankara Bileşenleri, kırmızı çağrıda,  “Kültürler Başkenti Ankara için, Ankara iyi yönetilmeyi hak ettiği için, Yeşil alanlarımıza sahip çıkmak için, Kültür ve sanatın başkenti için, Bisiklet yolları için, Ankara’nın çok kültürlü kimliği için, Meydanlar için, İnsan odaklı kentsel planlama için, Belediye Hizmetlerinin herkese eşit sunulması için, Sağlıklı konutlarda barınmak için, Çocuk dostu, Engelli dostu, yaşlı dostu kadın dostu Başkent için, Yaşanılası Ankara için” yürüdüklerini açıkladılar. 

 

Kırmızı çağrıda nasıl bir Ankara özleminde olduklarını açıklayan Başkent dayanışması bileşenleri, yürüyüşte düdükler ve tefler kullandılar. Geçtikleri yerlerde alkışla karşılanan Ben Ankara – Başkent Dayanışması bileşenleri düdükler ve teflerle gerçekleştirdikleri yürüyüşleri  renkli görüntülere sahne oldu.

Başkent Dayanışması bileşenleri, Atatürk Bulvarı boyunca gerçekleştirdiği yürüyüşte “ Ankara’ma dokunma, dokunursan yanarsın”, “Rant için değil halk için kentsel dönüşüm”, “ umudun ve direnişin başkenti Ankara için yürüyoruz,”, Türkiye’deki tüm kentlere, umut vermek için yürüyoruz, AOÇ için direniyoruz,  direneceğiz sloganlarını atarak, yürüyüş kolu Yüksel Caddesi’ne girdi. Mimarlık Şenliği’nin kapanış konseri için bekleyen kalabalığa karıştı.

Yüksel Caddesi’nde yürüyüşünü sonlandıran Başkent Dayanışması- Ben Ankara bileşenleri kentlilerle birlikte önce Ahu Sağlam ardından Mesela grubunun ezgilerini dinledi.  Başkent Dayanışması Sekreteryasını yürüten Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu sekreter üyesi Tezcan Karakuş Candan, Ben Ankara  yerel yönetimler sürecinde etkin bir kentli muhalefeti, sempatik  ve yaratıcı bir ekip olarak eylemlerine devam edecek” dedi.

Okunma Sayisi : 9747
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 22.04.2021 - 21:47:05
Şu an 63 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları