Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
04 Şubat 2014

“Ankara’da yalan, AOÇ’de talan var”

Başkent dayanışması bileşenleri Güvenpark’ta AOÇ talanına ses çıkartırken, şarkılarla sürece dikkat çekti.

Başkent Dayanışması Bileşenleri Güvenpark’ta  bir araya gelerek AOÇ için ses çıkartma eylemi yaptı.  AOÇ talanına sessiz kalmayın, AOÇ için ses çıkartın ” diyerek  çağrı yapılan eylemde Bileşenlerin Atatürk Orman çiftliği talanını anlatan fotoğraflar taşıması dikkat çekti. Teneke Orkestrası olarak adlandırılan Başkent dayanışması korosu da AOÇ eylemi için yine bir şarkı yazdı. “ Ankara’da yalan var, yalan.  AOÇ’de talan var, talan. Kıydınız ağaçları, gözünüze batsın dalları” sözleriyle AOÇ için şarkı söylendi.

“AOÇ oyun alanı haline getirildi”

 AOÇ talanına trampetlerle şarkılarla dikkat çekmek isteyen grup üyeleri Güvenpark’ta basın açıklaması yaptı. Açıklamayı Başkent dayanışması adına Mimarlar Odası Ankara Şube Genel Sekreteri Tezcan Karakuş Candan Okudu. Güvenpark’ta Yapılan açıklamada, “ AOÇ’de yürütülen talan ayyuka çıktı. 40 bin metrekare taban alanıyla 200 bin metrekarelik Başbakanlık hizmet binası binlerce ağaç kesilerek, AOÇ’nin bağrına saplanan hançer gibi yükselmektedir. Atatürk Orman Çiftliği inşa edilen saray bir savaş komuta merkezini andırmaktadır. Ruhsat iptaline yönelik meslek odalarının açtığı dava telafisi mümkün olmayan zararlara rağmen yürütmeyi durdurma kararı verilmemiştir. Bilirkişi raporları, Sayıştay raporları talanı belgelerken mahkemeleri AOÇ’de yürütülen bu vahşeti durduracak yürütmeyi durdurma kararı vermemesi manidardır. AOÇ yeşil alanıyla, insan doğa ilişkisiyle, Cumhuriyetin bir özgürleşme projesinin kamusal alanıdır. Bugün yeşili bölen yollarla, ticarileştirilmiş disnaylend ile Başbakanlık hizmet binası ile kamusallıktan çıkartılmış, başbakanın saray bahçesi, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın bitmez, tükenmez  çılgın projelerinin oyun alanı haline gelmiştir. Orada kesilen her bir ağaç çocuklarımızın nefesidir. Açılan her yol betonlaşmış bir hayattır. Burada görülen fotoğraflar katliamın belgesi, AKP hükümetinin ve dahi yerel yönetimlerinin gidiş biletleridir.” İfadeleri kullanıldı. ayrıca 5 Mayıs’ta  AOÇ’ye buluşma çağrısı yapan Candan, “Gökçek zaten gidecek ama 30 Mart’tan sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na kim gelirse gelsin, 5 Mayıs’ta AOÇ’de buluşacağız. 5 Mayıs  hıdırellezdir, aynı zamanda AOÇ’nin kurulduğu tarihtir. Bu tarihte Atatürk Orman Çiftliği’nde buluşarak AOÇ için dilekler dileyeceğiz. Dileklerimizi bizi dikkate almayan Gül’e değil, Gül ağacının dibine bırakacağız. Büyükşehir Belediyesi ise Ankara’ya yaptırdığı  5 saltanat kapısı ile Cumhuriyet kimliğini değiştirmek istiyor,  saltanatın kapı kulu olmayacağız. Başkent dayanışması olarak her Salı olduğu gibi 11.02.2014  Salı günü 5 saltanat kapısını protesto etmek için Güvenpark’ta olacağız. ” şeklinde konuştu.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan, elindeki disneyland fotoğrafına işaret ederek, “ Elimde gördüğünüz vahşetin krallığı adıyla yapılan Büyükşehir Belediyesi’nin tema park projesidir. 30 Mart’tan önce açmayı planlıyor, Gerçekten adına yakışır bir yer tam adı gibi vahşetin krallığı. AOÇ’de yapılan yakışıksız bir proje AOÇ için haksızlık.  Bu fotoğrafı sizlere göstermek istemezdik, bu fotoğraflarla rahatsızlık verdiğimiz için üzgünüz  30 Marttan sonra umarız kente değer veren insanlar, gerçekten emek verecek insanlar kentte yönetici olur. Mücadeleye devam edeceğiz AOÇ mücadelemize destek istiyoruz. ” dedi.  

“Siyaset kurnazlığı “

BDP Çankaya Belediye Başkan Adayı Mükremin Barut ise “ Başbakanlık Hizmet binası, siyaset kurnazlığı müzesi olarak değiştirilmeli. Yaptıkları kurnazlıkla AOÇ’ye bina diktiler, ama bu kurnazlıklarına 30 Mart’ta cevap alacaklar.” Dedi

 

Meslektaşımı kınıyorum

Peyzaj Mimarları Odası Genel Sekreteri redife Kolçak, Başbakanlık ruhsat iptali davasında Bilirkişi raporlarını hatırlatarak, “ Bilirkişi raporlarında 5 bilirkişi rapor hazırlıyor. Bu beş bilirkişiden 3 bilirkişi kamu yararına aykırı derken 2 bilirkişi ise AOÇ talanında kamu yararı görüyor. Bunlardan birisi maalesef peyzaj mimarıdır, meslek odaları olarak UNESCO’ya başvurmuşken, AOÇ için mücadele sürdürürken  burada taraflı davranan bu meslektaşımı kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ortak sol adayı Kaya Güvenç: “AOÇ’de yaşanan sadece bir talan olayı değil, ideolojik politik bir olaydır, buna  Ankara halkının izin vermeyeceğini düşünüyorum. Yarın AOÇ diye adlandırdığımız yerde bu kurulan sarayın etrafına tel çitler çevrilirse ve orası insansızlaştırılırsa hiç şaşırmayacağız. Seçim çalışmalarımız arasında AOÇ ‘yi eski tarihi ve kültürel kimliğine kavuşturmak var.  Ankara’da yapılacak olan her şeyin emekçi halkın onayından geçmesi karalı olduğumuz bir noktadır” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından, mikrofon uzatılan insanlar AOÇ’de yapılan Başbakanlık hizmet binasının yıkılması gerektiğini Güvenpark’ta bir kez daha haykırdı. 
Okunma Sayisi : 8522
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 17.05.2024 - 15:40:42
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları