Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
11 Kasım 2022

Adalet talebinin fotoğrafı bile yasak

TMMOB Ankara İlk Koordinasyon Kurulu,  TMMOB ve bağlı odalarının Gezi Davası kararına karşı başlattığı Adalet Nöbeti’nin 200. gününde Mimarlar Odası’nda basın açıklaması yaptı.

Meslek odaları temsilcileri sivil toplum kuruluşları ve demokratik kitle örgütü temsilcileri daha sonra Mimarlar Odası binası önünde Adalet Nöbeti fotoğrafı çektirmek için Konur Sokak’a indi.

Polis her gün çekilen Adalet Nöbeti fotoğrafına müdahale etmek isteyince meslek odaları temsilcileri ve polis arasında tartışma çıktı arbede yaşandı. Polis, sokakta toplu fotoğraf çektirmenin yasak olduğu iddiasında bulundu.

Meslek odaları Adalet Nöbeti fotoğrafı çektirmenin demokratik bir hak olduğunu belirterek geri adım atmadı. Polis, fotoğraf çekimine izin vermek zorunda kaldı.

Mimarlar Odası binasında yapılan basın açıklamasına TMMOB Başkanı Emir Koramaz,  Mimarlar Odası Genel Sekreteri Tores Dinçöz, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkan Yardımcısı Ali Atakan, Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Nihal Evirgen, Mimarlar Odası Ankara Şube  Yönetim Kurulu Üyesi Onur Lami Yalman, Şehir Plancıları Odası Genel Başkanı Gencay Serter, Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Sekreteri Ömer Dursunüstün  ve çok sayıda meslek odası temsilcisi katıldı.

Gezi sürecinde dimdik duran arkadaşlarımızın arkasında dimdik durmaya devam edeceğiz

Mimarlar Odası binasında yapılan basın açıklamasında konuşan TMMOB Başkanı Emin Koramaz,  “Bu dava hukuki bir dava değildir. 200 gündür hapishanede tutulan arkadaşlarımız, İstanbul’da kent  ve imar planlarına aykırı uygulamalara karşı hazırladıkları bilimsel raporları kamuoyuyla paylaşmışlardır. Anayasanın kendilerine verdiği görevleri yerlerine getirmişlerdir. Bu ülkede yargılanması gerekenler yasaları tanımayanlar  ve mevzuatın gereklerini yerine getirmeyenlerdir.  Toplumun ortak malını yapılaşmaya ranta açanlardır. Arkadaşlarımızın mesleğimizin asli sorumluluklarını yerine getirdikleri için cezaevinde tutulmalarını kabul etmiyoruz. Arkadaşlarımızın tutuklandığı ilk günden itibaren nöbet tutuyoruz. Biz bu adalet nöbetlerini AKP iktidarından adalet beklediğimiz için tutmuyoruz. Biz bu nöbetleri AKP iktidarının güdümüne girmiş yargı çevrelerinden adalet beklediğimiz için de tutmuyoruz. Bizler bu nöbetleri arkadaşlarımızın haklı mücadelesini desteklediğimizi belirtmek için tutuyoruz. Arkadaşlarımızı yalnız bırakmadığımızı belirtmek, hakkımıza hukukumuza sahip tutmak için tutuyoruz.  Arkadaşlarımız cezaevinden mektuplar yazıyor onların yazdığı mektuplar bize moral veriyor. Gezi direnişi bu ülkenin başına gelmiş en güzel şeydir. Gezi sürecinde dimdik duran arkadaşlarımızın arkadaşında dimdik durmaya devam edeceğiz. Arkadaşlarımız serbest bırakılana kadar mücadeleden geri adım atmayacağız.” dedi.

 

Karanlığa teslim olmayacağız, biz kazanacağız, Gezi kazanacak

Açıklamayı okuyan TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Seyit Ali Korkmaz  “Tutukluluğun 200. gününde bir kez daha sesleniyoruz: Arkadaşlarımızı derhal serbest bırakın! Gezi’den ve arkadaşlarımızdan elinizi çekin! Karanlığa teslim olmayacağız, biz kazanacağız, Gezi kazanacak” dedi.

Korkmaz, sözlerine şöyle devam etti:

“Gezi Davası Karar duruşması üzerinden 200 gün geçti. Aralarında TMMOB Yönetim Kurulu üyesi Mücella Yapıcı, Şehir Plancıları Odası Onur Kurulu üyesi Tayfun Kahraman, Mimarlar Odası Avukatı Can Atalay'ın da bulunduğu 7 arkadaşlarımız 200 gün,  Osman Kavala ise 1937 gündür cezaevinde.  Hukuksuz tutuklama kararlarının verildiği günden itibaren başlattığımız ve bugün 200. gününe giren Adalet Nöbetleri vesilesiyle bir kez daha kararlılıkla belirtiyoruz: TMMOB ve bağlı Odaları olarak, mesleki ve teknik bilgimizi halkın yararına kullanmaya devam edeceğiz, arkadaşlarımızı asla yalnız bırakmayacağız ve bu ülkenin en görkemli halk hareketi olan Gezi’ye sahip çıkmayı kararlılıkla sürdüreceğiz. Halka ait olan her şeyi korumak ve kamu yararını savunmak mühendis, mimar ve şehir plancılarının temel görevleri arasındadır. İstanbul’un en önemli kamusal alanlarından biri olan Gezi Parkı’nı korumak, Gezi’nin park olarak kalması için mücadele etmek mesleki etik ilkelerimizin bir gereğiydi. 2013 Haziran’ında, sadece kamusal alanlarımızı değil iktidarın baskı politikalarını, temel hak ve özgürlüklerin askıya alınmasını, ülkemizin geleceğinin karanlığa gömülmesini de gündemimize alarak mücadele ettik.  TMMOB, ülke sorunlarını meslektaşlarımızın yaşadığı sorunlardan bağımsız görmeyen bir anlayışla hareket etmektedir. Mühendis, mimar ve şehir plancıları da bu anlayışla toplumun ortak değerlerinin yok edilmesine karşı, kadına, farklı cinsel yönelimlere, sanata, kültüre yönelik gerici saldırılara karşı omuz omuza mücadele etmiştir. Gezi direnişi, toplum olmanın doğal bir sonucu olarak ülkenin dört bir yanında vücut bulmuş, Cumhuriyet tarihinin en önemli direnişlerinden birisi olmuştur.”

Korkmaz, şunları dile getirdi:

“AKP iktidarı toplumsal direnişimizi defalarca yargılamaya, karalamaya çalışmış, Gezi’yi düşmanlaştırmaya çalışmıştır. Uzun süren hukuksuzluk zinciri içerisinde kendi partilerinin milletvekili aday adayı olan bir yargı mensubu üzerinden arkadaşlarımız nezdinde Gezi’yi tutsak etmeye, yalnızlaştırmayı amaçlamıştır. Arkadaşlarımızın nezdinde milyonların örgütlülüğünü, milyonların talebi hapsedilmek istenmiştir. Ancak tüm bunlara rağmen Gezi Direnişinin toplum vicdanında ve bilincinde lekelemeyi başaramamışlardır. Gezi Davasında verilen cezaların siyasi cezalar olduğu, hukuk sınırları içerisinde olmadığı tüm toplumun bildiği ve kabul ettiği bir gerçektir. Gezi Davasında verilen cezaların gecikmeksizin iptal edilmesi gerekmektedir.”

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi 

Okunma Sayisi : 755
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 07.06.2024 - 16:26:44
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları