Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
26 Nisan 2022

TMMOB ve bağlı odaları Gezi davasında hukuk katline kaşı Adalet Nöbeti başlattı

Mimarlar Odası, TMMOB ve bağlı odaları Gezi davasındaki hukuk katline karşı Adalet Nöbeti başlattı. Gezi davasının karar duruşmasında TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Yüksek Mimar Mücella Yapıcı, Mimarlar Odası Avukatı Can Atalay ve Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi önceki dönem başkanı Tayfun Kahraman hakkında 18’er yıl hapis cezası verilerek tutuklanması protesto edildi. Hukuksuzluk sona erene ve tutuklular serbest bırakılıncaya kadar her gün 17:00 ile 20:00 arasında Adalet Nöbeti tutulacak.

Mimarlar Odası önünde yapılan basın açıklamasına, TMMOB Başkanı Emin Koramaz, Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhçu, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şube  Başkan Yardımcısı Ali Atakan, Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Nihal Evirgen, Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Ünal Kara ve Muteber Osmanpaşaoğlu, Mimarlar Odası Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Songül Üzgün, Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Başkanı Ceren İlter, Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Sekreteri Ömer Dursunüstün, İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı Bülent Tatlı, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Yunus Yener çok sayıda meslek odası temsilcisi, üyeleri ve  demokratik kitle örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Açıklama sırasında sık sık  “Her Yer Taksim Her Yer Direniş”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam, Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek” sloganları atıldı.

Gezi bu ülkenin başına en güzel şeydir, Gezi onurlu geçmiş ve umutlu gelecektir

TMMOB Başkanı Emin Koramaz tepkisini şöyle dile getirdi:

2014 yılından beri bir adalet utancına bir hukuk skandalına şahitlik ediyoruz. Demokratik bir arayışının parçası oldukları, tümüyle barışçıl eylemlere katıldıkları için arkadaşlarımız defalarca yargılandı defalarca beraat etti ama siyasi iktidar siyaseten bir Gezi gerçeğinden kaçamadığı için bir hukuk karikatürüne ve hukuk skandalına imza attı aynı suçtan birden fazla yargılama yapılamayacağı en temel en evrensel hukuk kuralıdır. Arkadaşlarımız Fetullahçı bir savcının hazırladığı bir iddianame ile şu anda FETÖ davasında içerde bulunana emniyet mensuplarının hazırladığı düzmece delillerle defalarca yargılandılar defalarca beraat ettiler. Arkadaşlarımız her seferinde kendilerini mahkemenin karşısında buldular. Buradan bir kez daha haykırıyoruz, Gezi bu ülkenin başına gelmiş en güzel şeydir. Gezi onurlu geçmiş ve umutlu gelecektir. Biz Gezi’de kaybettiğimiz gencecik fidanlarımıza sahip çıkacağız. Gezi’de yargılanması gereken birileri varsa TMMOB yöneticileri değildir.”

TMMOB yöneticilerini susturamazsınız, her yer Gezi olacak her yer direniş olacak Adalet Nöbeti’ni Türkiye’nin dört bir yanına yayacağız

“Gezide yargılanması gereken birileri varsa gece yarısı çadırları ateşe verenlerdir, emri ben verdim diyenlerdir. Gaz bombalarıyla plastik mermilerle binlerce insanın gözlerini kör edenler yaralayanlardır, sakatlayanlardır” diyen Koramaz, şöyle devam etti:

“Zannediyorlar ki bu davalarla bu suçlamalarla bizleri susturacaklar bizlerin sesini kesecekler. Bilsinler ki bu ülkenin en güzel kuruluşlarından biri olan hakka adalete kamusal varlıklara sahip çıkan TMMOB yılmaz, TMMOB yöneticilerini susturamazsınız. Arkadaşlarımızı asla yalnız bırakmayacağız dayanışmamızı sürdüreceğiz. Türkiye’nin her tarafını nasıl gezi yaptıysak bundan sonra da yapacağız. Her yer Gezi olacak her yer direniş olacak. Gezide yarattığımız tüm değerlere, dayanışmaya ve paylaşıma sahip çıkacağız. Toplumun tüm kesimleri omuz omuza yan yana durduysa nasıl yaratıcılığının en güzelini gösterdiyse bundan sonra da hep beraber omuz omuza yan yana gezide yarattığımız kolektif değerleri büyütmeye devam edeceğiz.”

Koramaz, “Sevgili dostlar bugün buradan başlattığımız Adalet Nöbetini Türkiye’nin dört bir yanına yayacağız, mücadeleyi bırakmayacağız korkmayacağız susmayacağız, sinmeyeceğiz karanlık gidecek Gezi kalacak. Gezide ceza alan 3 arkadaş TMMOB üyesi ve yöneticisidir, Mücella Yapıcı, Can Atalay’ı, Tayfun Kahraman’ı yalnız bırakmayacağız Gezide yargılanan hiçbir arkadaşımızı yalnız bırakmayacağız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Gezi’nin yarattığı umudu Saray’dan talimatlı ve hukuksuz yargı kararları ile yok edemeyeceksiniz

TMMOB Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhçu, da şunları dile getirdi:

“Arkadaşlarımız 18’er yıl hapis cezası verilerek tutuklandı. Kendisini hukukla bağlı görmeyen iki saray memuru  tarafından verilen bu kararı asla kabul etmiyoruz.  Arkadaşlarımız Gezi Parkı’nda imar planlarına ve yargı kararlarına aykırı olarak başlatılan inşaat çalışmalarına meslek odalarının temsilcileri ve vekili olarak karşı çıkmışlardır. Anayasal haklarını kullanarak iktidarı yargı kararlarına, anayasaya ve yasalara uygun davranmaya davet ettikleri için hukuka aykırı delillerle kurmaca iddianamelerle ve yargılama yapılmayan davalarla bu insanları mahkûm edemezsiniz. Dava dosyası içeriğinde dinleme kayıtlarından başka delil bulunmadığı yasak delil mahiyetinde bulunan kayıtların hükme esas alınmayacağı ve başkaca somut  kanıtın bulunmadığı karşı oy  gerekçesinde belirtildiği gibi ceza kararı haksız olduğu kadar hukuk devleti ilkesine ve yargı bağımsızlığına  da ağır bir darbedir Halkın vicdanında da hukuk dünyasında da hükümsüzdür. Gezi’nin yarattığı umudu Saray’dan talimatlı ve hukuksuz yargı kararları ile yok edemeyeceksiniz. Gezi’nin bütün değerlerini ve arkadaşlarımızı savunmaya devam edeceğiz. Bizler inanıyoruz ki, bu ülkeye bir gün demokrasi gelecekse. Gücünü Gezi’nin ‘eşitlikçi, özgürlükçü ve barışçıl’  birlikteliğinden alacaktır.  Bu duygu ve düşüncelerle arkadaşlarımız serbest bırakılıncaya kadar ‘Adalet Nöbeti’nde olacağımızı kamuoyuna duyuyoruz”

 

Vicdan zorbalığa karşı direnecek, direnişimiz başlıyor

 TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan  ise yaşanan hukuk skandalına tepki göstererek şunları söyledi:

“Dün hukuksuz bir kararla arkadaşlarımızı aramızdan aldılar. Bu karar  Kaçak Saray’ın yargısı ile kamusal alanlarımıza doğamıza ve kamusal mücadele yürütenlere, tüm toplumsal muhalefete karşı, hepimize sallanmış bir parmaktır. Muhalefeti ve bizi susturmaya yöneliktir, arkadaşlarımızın yalnız olmadığını biliyoruz. Onlar hukuksuzluk yapmadılar, çalmadılar, çırpmadılar. Emsal artışı vermediler. Atatürk Orman Çiftliği’nde Kaçak Saray yapmadılar. Kazdağları’nda maden ocaklarındaki maden işletmelerinin sahibi olmadılar. Onlar bu ülkenin gururu, umudu ve geleceği olan Gezi’nin ve Taksim Gezi Parkı’nın hepimiz gibi savunucusu oldular. Dün zorbalar bir karar verdi bugün vicdan zorbalığa karşı direnecek, direnişimiz başlıyor”

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 813
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 24.05.2024 - 15:44:35
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları