Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
22 Eylül 2022

Adalet Nöbeti 5. ayını doldurdu

Meslek odaları: Adaletsizliğe uğrayan toplumun tüm kesimleri için adalet arıyoruz, hukuksuzluk son bulana kadar mücadele devam edecek

TMMOB ve bağlı meslek odalarının Gezi davası hukuk katline karşı başlattığı Adalet Nöbeti 150. Günü devirdi. Meslek odaları Adalet Nöbeti’nin 5. Ayında Mimarlar Odası’nda basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasına Mimarlar Odası Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkan Yardımcısı Ali Atakan, Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Nihal Evirgen, Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Muteber Osmanpaşaoğlu, Şehir Plancıları Odası Genel Sekreteri Ayhan Erdoğan, Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Başkanı Ceren İlter, Halkevleri Bölge Temsilcisi Serdar Kibar katıldı.

 

Arkadaşlarımız serbest kalana kadar Adalet Nöbetini bırakmayacağız

Mimarlar Odası Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan şunları söyledi:

“Adalet Nöbeti’nin beşinci ayındayız, 26 Nisan’dan bu yana Mücella Yapıcı, Can Atalay ve Tayfun Kahraman arkadaşlarımız bizlerden uzakta ve özgürlüklerinden mahrumlar. Beş aydır Adalet Nöbeti’ni sürdürüyoruz. Kimse Adalet Nöbetimizin bittiğini düşünmesin. Arkadaşlarımız dışarı çıkana kadar Adalet Nöbetlerimiz İstanbul’da İzmir’de ve Ankara’da saat 17:00-20:00 arasında sürecek. Türkiye’de gün geçmiyor ki yeni adaletsizlikler yaşanmasın. Gezi Davası ile başlayan tutuklamalar, arkasından Canan Kaftancıoğlu’na getirilen siyasi yasak, sonra sesini çıkaran herkese karşı hedef göstermeler, geçtiğimiz haftalarda benim hukuksuz bir şekilde devlet memurluğundan çıkartılmam, Musa Anter davasının zaman aşımıyla karşı karşıya kalması, Ekrem İmamoğlu hakkında açılan davada bir sıkıyönetim mahkemesi uygulaması, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Emre Madran Basın Ödülleri kapsamında terör örgütü propagandası yapmaktan yargılanması tüm bunlar Türkiye’de yaşanan adaletsizliklerin bir ürünüdür.  Arkadaşlarımız serbest kalana kadar Adalet Nöbetini bırakmayacağız. Çünkü bu ülkede her gün bir adaletsizlik yaşandığını görüyoruz. Yarın kimin başına nasıl bir adaletsizlik geleceğini bilmediğimiz bir hukuksuz süreçle karşı karşıyayız.

Vera’nın döktüğü her gözyaşının hesabını yargı önünde soracağız

Candan sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’de yaşanan adaletsizlikler seçim sürecine giderken nasıl bir hukuksuz süreçle karşı karşıya kalacağımızın örnekleridir. Dolayısıyla Adalet Nöbetlerinin de ne kadar anlamlı olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oluyor. Onun için beş aydır içerde olan arkadaşlarımıza bir kez daha buradan selam gönderiyoruz ve acilen serbest bırakılmaları gerektiğini bir kez daha kamuoyuyla paylaşıyoruz. İstanbul’daki arkadaşlarımızla cezaevlerinde görüşmeler devam ediyor. Bunların arasında beni en çok her Cuma günü görüş sonrasında Tayfun Kahraman ile kızı Vera’nın ayrılık süreci etkiliyor. Vera babasından ayrılırken her seferinde çığlıklar içinde ağlıyormuş. Vera’nın döktüğü gözyaşının hesabını yargı önünde sormak ve takip etmek de bizim sorumluluğumuzdur.”

Gezi onurumuzdur, yargılanamaz

Şehir Plancıları Odası Genel Sekreteri Ayhan Erdoğan ise, “150 gündür adalet nöbetindeyiz, hukuksuz tutuklamaların son bulması için çağrıda bulunmaya devam ediyoruz. Hiçbir hukuki gerekçe sunulmadan arkadaşlarımız 150 gündür tutsak ediliyor. Nasıl ki arkadaşlarımız mesleki etik ilkelerini savunarak bu Gezi sürecinin parçası olmuşlarsa, aynı şekilde yargıçlarında kendi mesleki etik ilkeleri doğrultusunda karar vermeleri için mücadele veriyoruz. Yargıçlara ‘Bu utancın bir parçası olmayın’ diyoruz. Yargıçlara halka ve hukuka karşı sorumluluklarını bir kez daha hatırlatıyoruz. Arkadaşlarımız özgürlüklerine kavuşana kadar bu mücadelemiz kararlılıkla devam edecek, Adalet nöbetlerimiz sürecek.

Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Başkanı Ceren İlter de şunları dile getirdi:

“Buradaki kararlılığımız sürüyor, arkadaşlarımız serbest kalana kadar burada olmaya devam edeceğiz. Arkadaşlarımız kamu yararı mesleki etik ve ilkeler doğrultusunda, meslek örgütlerinin vermiş oldukları anayasal sorumlulukla hareket ettiler ve kamusal alanı korumak için mücadele ettiler. Bu mücadele çok geniş kitlelere ulaştı. Dolayısıyla Gezi’nin haklılığının yargılanması mümkün değildir. Gezi’de olan biten her şey bir yeşil alanı korumak içindi ve betonlaşmaya karşı bir duruştu. Gezi onurumuzdur. Gezi yargılanamaz”

Tüm toplumun adalete ve hukuka açlığını dile getiriyoruz

Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Nihal Evirgen ise şöyle konuştu:

“Dün Adalet Bakanı’nın da olduğu bir toplantıda bir medya kanalının hem toplantıya yasaklı hale getirilmesi hem de soru sorulmaması için nasıl bir yöntem uyguladığına ilişkin görüntüleri ekranlardan izledik. Adalet Bakanı’nın danışmanı bir gazeteciye ‘lütfen soru sormayın’ diyerek ısrarla ricacı oluyor. Ülkemizde ne yazık ki adaletin geldiği durum bu. O gazeteciyi ikna edemedikleri için Adalet Bakanı başka bir kapıdan çıkışı yapıyor. Gelinen nokta bu. Dolayısıyla biz bu Adalet Nöbetlerini beş aydır tam da bu sisteme karşı durmak için tutuyoruz. Beş aydır buradan sesimizi Ankara’dan, İzmir’den ve İstanbul’dan yükseltiyor ve adaletsizliğe uğrayan toplumun tüm kesimleri için adalet arıyoruz. Yalnız Gezi’de haksız ve hukuksuz yere tutuklanan Mücella Yapıcı, Can Atalay ve Tayfun Kahraman için değil tüm toplumun adalete ve hukuka açlığını dile getiriyoruz. Toplumun tüm kesimlerine, demokratik kitle örgütlerine, sivil toplum kuruluşlarına adalet nöbetlerine destek vermeleri için yeniden çağrıda bulunuyoruz. Her akşam Mimarlar Odası önünde tuttuğumuz nöbete saat 17:00 ile 20:00 arasında katkıda bulunmaları ve yan yana olabilmek için çağrı yapıyoruz. Umarım bir gün arkadaşlarımızla yeniden kucaklaşacağız ve adalet tecelli edecek o gün de adalet önünde tüm hukuksuzlukların hesabı sorulacak.

Halkevleri Bölge Temsilcisi Serdar Kibar: Gezi bir halk isyanıdır ve halk direnişidir. Halkevleri olarak adalet nöbetlerine destek vermeye ve adalet nöbetlerinde bir arada durmaya devam edeceğiz.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 582
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 17.04.2024 - 16:00:21
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları