Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
20 Haziran 2022

Mimarlar: “Terör propagandası yapmıyoruz, imar kartellerine karşı doğamızı çevremizi koruyoruz. Korumaya da devam edeceğiz.”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından her yıl düzenlenen Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülleri kapsamında, 2021 yılında HES’lere yönelik çevre haberleri yapan gazeteciye ödül verilmesi üzerine Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu’na, “Terör Örgütü Propagandası” yaptığı iddiası ile açılan dava 23 Haziran 2022 Perşembe günü saat 10.30’da 25. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

“Dava, Türkiye’deki hukuksuzluğun, adaletsizliğin temsilidir”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde yapılan basın toplantısına, Mimarlar Odası Ankara Şube başkanı Tezcan Karakuş Candan, Başkan Yardımcısı Ali Atakan, Sekreter Üye Nihal Evirgen, Yönetim Kurulu Üyeleri Muteber Osmanpaşaoğlu, Tuğba Arslan, Onur Yalman ve Özgür Bayramoğlu katıldı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan “23 Haziran Perşembe günü saat 10.30’da görülecek olan davanın ilk duruşması adaletsizliğin, hukuksuzluğun bir kez daha kanıtı oldu. Bu adaletsizliklere, Gezi Davası’nda arkadaşlarımızın tutuklanması sürecinden hepimiz tanığız. Bizim davamızda hukuksuzluğun örnek davalarından biridir. Henüz sözü edilen yayın organının bile terör örgütü ile ilişkisi hukuken netleşmemişken, çevre haberi yapan gazeteciye ödül verdik diye Mimarlar Odası Ankara Şube yönetimini de davaya dahil etmeleri kabul edilebilir bir durum değildir.” dedi.

“Hukuksuzluğa karşı özgür basının yanındayız” 

Candan şöyle devam etti: “Kamu kurumu niteliğinde bir meslek örgütü olarak, anayasal bir örgüt olarak anayasanın bize verdiği sorumlulukla Cumhuriyet’in bize emanet ettiği mekânsal değerleri korumaya devam edeceğiz. Kültürel varlıkların yok edilmesine ve HES’lere karşı mücadele ederken, mücadelemizi haberleştiren basın mensuplarına ödül vermeye de devam edeceğiz. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulunun hiçbir terör örgütü ile ilişkisi yoktur ve mücadelemiz de bu ülkenin taşını, toprağını satan imar kartellerine ve imar teröristlerine karşıdır.”

“Yönetim Kurulu Üyemiz Muteber Osmanpaşaoğlu’nun bilirkişilik görevi pasife alındı”

“Henüz dava görülmeden, hüküm verilmeden, masumiyet karinesi ihlal edilerek Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Muteber Osmanpaşaoğlu’nun Adalet Bakanlığı’nda sürdürdüğü bilirkişilik görevi, ‘terör örgütü propagandası yapmaktan yargılandığı gerekçesi ile’ pasife alınmış bulunmaktadır.” diyen Candan “Yönetim Kurulu Üyemizin dava görülmeden, karar verilmeden yaptırım uygulanarak bilirkişilik listesinden adının silinmesi, Türkiye’deki adaletsizliğin can alıcı bir şekilde sürdürüldüğünün göstergesidir.” diye ekledi.

“Herkes bir gün bu ülkedeki hukuksuzluk ile karşılaşmak durumunda kalacaktır”

Yönetim Kurulu Üyesi Muteber Osmanpaşaoğlu, “Emre Madran Basın Ödülleri kapsamında verilen ödül nedeniyle bir tebligat ile Adalet Bakanlığınca hazırlanan bilirkişilik listesinden çıkarıldım. Andy Warhol’un “herkes bir gün 15 dakikalığına ünlü olacaktır” sözü gibi, şimdi herkes bir gün bu ülkedeki hukuksuzlukla yüz yüze gelecektir. Son dönemde Yönetim Kurulumuz çeşitli soruşturmalarla karşılaşıyor, ancak bir karara varılmadan kesinleşen bir hüküm olmadan listeden çıkarılmam ile ilgili gereken hukuki süreci başlatacağız.” dedi.

“Toplumun her kesiminin kendi adaletine sahip çıktığı bir dönemdeyiz”

Şube Sekreteri Nihal Evirgen, “Sürdürülen adaletsizlik ile halkı kutuplaştırma çalışmalarıyla yeniden karşı karşıyayız. Dava süreçlerinde toplumun her kesiminin artık kendi adaletine sahip çıkması gereken bir dönemdeyiz. Ülkenin içinde bulunduğu durum göz önüne alındığında hala hukuk devleti kalabilmesi için herkesi dayanışmaya davet ediyoruz. Bugün Muteber Osmanpaşaoğlu’nun bilirkişilik listesinden çıkarılması, hükmün doğrudan işletildiğinin ve yargının karar vermesine dahi ihtiyaç duyulmadığının göstergesidir. Yargının araçsallaştırıldığı bu dönemde hem adalete sahip çıkmak hem de basın özgürlüğünü savunmak için kamuoyunu Sıhhıye Adliyesi’ne bekliyoruz. Hem Gezi Davası’nda tutuklu olan arkadaşlarımız için sürdürdüğümüz Adalet Nöbeti’nin hem de ilerideki süreçte tüm toplum için adaleti talep ettiğimiz bu alanın çoğaltılması ve bir arada durulmasının çok önemli olduğunu vurgulamak isterim. Elbet bugünleri de aşacağız.” dedi.

“Hukuksuzluğa karşı verdiğimiz mücadelemiz yine hukuksuzluk ile durdurulmaya çalışılmaktadır”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı Ali Atakan, “TMMOB anayasal bir kuruluştur ve kendi alanı üzerinde faaliyet göstermektedir. Mimarlar Odası Ankara Şubesi de kentlerin imar yolsuzluklarına dair, kıyılara dair, ormanlara dair, bu ülkenin topraklarına dair mücadelesini kamu yararı gözeterek sürdürmektedir. Dolayısıyla meşru bir kurumdur ve meşru yollarla uygulamalar yapmaktadır. Seçime giderken ülkenin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik kriz nedeniyle kentlerin yağmalanmasına karşı mücadele verilmekte ve sonucunda hukuksuz uygulamalar ile karşılaşılmaktadır. Ancak bu durum bizi mücadelemizden vazgeçiremeyecektir. Siyasal iktidara, yöneticilere hukuka uygun davranmaları konusunda bir çağrıda bulunuyoruz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kamuoyunu bu konuda duyarlı olmaya davet ediyor ve bu hukuksuzluk sürecinde dayanışma içerisinde olmak için, herkesi 23 Haziran 2022 Perşembe günü saat 10.30’da Sıhhıye Adliyesi’ne bekliyoruz.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 921
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 05.04.2024 - 12:45:59
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları