Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
19 Kasım 2018

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin ev sahipliğinde açılan Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Pyongyang Fotoğrafları Sergisi, diplomasinin buluşma mekanı oldu

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kültür MBÇK çalışmaları kapsamında  Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin 70. yılı anısına Başkenti Pyongyang kentini ziyaret eden gazeteci, yazar ve fotoğraf sanatçısı, Sözcü Gazatesi Foto Muhabiri Yavuz Alatan'ın fotoğraflarından oluşan Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Pyongyang Fotoğrafları Sergisi açıldı.

Serginin açılışına Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı Ali Atakan, Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Nihal Evirgen, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Cha Kon II, Almanya Büyükelçisi Martin Edmann ve eşi Marion Erdmann, CHP Milletvekili Gülsün Bilgehan, CHP eski Milletvekili Şanal Sarıhan, sinema sanatçısı Sema Atalay, Erimtan Müzesi’nin sahibi Yüksel Erimtan'ın yanı sıra çok sayıda gazeteci, aydın, mimar ve vatandaş katıldı.

Sergiye ev sahipliği yaptığımız için mutluyuz

Açılış konuşmasını yapan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Nihal Evirgen, şunları söyledi:

 “Yavuz Alatan’ın Kore Demokratik Halk cumhuriyetinin 70. Yılında çekmiş olduğu fotoğraflarla bugün bir aradayız. Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’tan çekilen pek çok fotoğraf görüyoruz bu fotoğraflarla tarihi anlara tanıklık edeceğiz. Batı kaynaklı haberlerin bilinçli dezenformasyonları ile kamuoyuna yansıtılan ve ne yazık ki olduğu haliyle tanınamayan hepimiz için bir kapalı kutu. Ancak bugünkü sergide de görüleceği gibi hiç de yansıtıldığı gibi ne yoksulluk içinde bir ülkeden ne de mutsuz insanlardan ibaret bir ülke değil.  Modern pek çok yapının, çok görkemli abide ve anıtların, gelişmiş bir metro ağının bulunduğu ülkede eğitime verilen önemde yine dikkat çekici. Yavuz Alatan’ın fotoğraflarıyla Kuzey Kore'nin gerçekliklerini görebildiğimiz bu sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Yönetim kurulu adına Yavuz Alatan’a, katılımcılara ve tüm basın mensuplarına teşekkür ediyoruz.”

“Gelecekte Ankara’da Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti elçiliğinin açılacağını ümit ediyorum”

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Cha Kon II şöyle konuştu:

“Davetiniz ve  bu muhteşem sergiyi açtığınız için teşekkür ederim. Burada olmaktan çok memnunum Ankara’ya gelmeden önce İstanbul’daydım. Bu tarzdaki sergiler iyi birer inisiyatif örneği ve girişimdir. Hiç şüphesiz ki bu sergi ikili ilişkilerin gelişmesine ve derinleşmesine hizmet edecektir. Kore halkının bilinci Türk halkının bilinci ile dostluk içindedir. Bu düşünce ve duygular ikili ilişkilerin gelişmesi yönündeki temeli oluşturur. Gelecekte de Ankara’da Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti elçiliğinin açılacağını, bunun iki ülke arasındaki ilişkileri geliştireceğini ümit ediyorum. Nasıl ki bu serginin açılmasına yardımcı olan kişiler Pyongyang’ı ziyaret ettiyse, gelecekte de Ankaralıların Pyongyang’ı ziyaret edeceğini ümit ediyorum. Son olarak sergiye katkı sunanlara ve açılmasına yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

Yavuz Alatan ise, “Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti için çok olumlu şeyler anlatabilirim ama bu akşam fotoğraflar her şeyi anlatıyor bu akşam fotoğraflar konuşuyor” dedi.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 1674
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 27.01.2022 - 17:18:25
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları