Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
19 Mart 2018

Mimarlardan Şeker İş Sendikası’na dayanışma ziyareti

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine ilişkin mücadele yürüten Şeker-İş Sendikası’na dayanışma ziyaretinde bulundu.

Ziyarete Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Nihal Evirgen, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Muteber Osmanpaşaoğlu ve Ünal Kara katıldı.

Ziyarette Şeker İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, Sekreter Fevzi Gül, Mali Sekreter İlhan Özyurt, Eğitim Sekreteri Cengiz Ünder ve Teşkilatlandırma Sekreteri Murat Taşlıyurt bulundu.

Mimarlar Odası Ankara Şube Tezcan Karakuş Candan, “Şeker fabrikaları sadece fabrika değil, Cumhuriyet ideolojisinin kendisidir. Şeker Fabrikaları Cumhuriyet'tir, Bu satış Cumhuriyet’e ihanettir.  Tüm şeker fabrikalarının kültürel peyzaj olarak tescillenmesine yönelik, UNESCO’ya başvuru için dosya hazırlığı yapıyoruz. Bu kapsamda da birlikte çalışmalar yürütebiliriz. Şeker fabrikalarını kuran Cumhuriyet dehasından ve kalkınma hamlesinden, bunları tasfiye eden ve  şeker fabrikalarını özelleştiren bir yaklaşımla karşı karşıyayız. Şeker fabrikaları Cumhuriyet’in aydınlanma mekanlarıdır. Şeker fabrikaları yerleşkeleri ekonomik kalkınma ile birlikte kentsel kalkınmayı ve Cumhuriyet ideolojisini hayata geçiren yerleşkelerdir. Satılmasına izin vermeyeceğiz. Bu kapsamda her türlü desteğe hazırız” dedi.

Şeker İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök ise, sivil toplum kuruluşlarının, demokratik kitle örgütlerinin ve meslek odalarının kendilerine verdikleri destekten büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Gök, “Sendika binası önünde imza kampanyamız devam ediyor. Ayrıca change.org’da şeker fabrikalarının satılmaması için de bir imza kampanyası başlattık. Bu çerçevede ciddi farkındalık yarattık. Siyasi partilerden de destek gördük. Mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu kapsamda bize destek veren herkes ve her kurum bizim için değerli. Teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ziyaretin ardından Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, şeker fabrikalarının satılmasına karşı başlatılan imza kampanyasına destek vererek imza attı.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 2279
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 27.01.2022 - 17:18:25
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları