Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
16 Kasım 2018

 

Mimarlar Odası Ankara Şubesi öğrenci temsilcisi seçimleri gerçekleştirildi

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, mimarlık öğrencilerinin oda ile ilişkilerini kuvvetlendirmek için çalışmalara devam ediyor. Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin bu kapsamda üniversitelerde gerçekleştirdiği öğrenci temsilcisi seçimlerine ilgi büyüktü.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, ODTÜ, Çankaya Üniversitesi, TOBB Üniversitesi ve Atılım Üniversitesi Mimarlık Fakültelerinde, Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümleri 1, 2, 3 ve 4. Sınıf öğrenci temsilcisi seçimleri için öğrencilerle buluştu.

Seçimlerde Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Nihal Evirgen, Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Muteber Osmanpaşaoğlu ve Ünal Kara öğrencilere hem mesleğe dair hem de odanın çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Nihal Evirgen, öğrencilere odayı ikinci bir eğitim alanı olarak görmeleri gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“Mimarlar Odası’nı öğrencilerin yapmak istediklerini gerçekleştireceği, yaz okulları, paneller söyleşiler gibi mimarlık eğitimine katkıda bulanacak ikinci bir eğitim alanı olarak görüyoruz. Etkinliklerimizde mimarlık eğitiminin sorunlarını da masaya yatırıyoruz. Yaz kampları ve güz kampları gerçekleştiriyoruz. Yarışmalar yapıyoruz.”

Evirgen, ilerde mesleki yaşamlarında odada gerçekleştirdikleri çalışmaların öğrencilere katkı sağlayacağını da vurguladı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Muteber Osmanpaşaoğlu ise, “Bizden sonra bayrağı siz devralacaksınız. Birçok konuda gelip bizden destek alabilirsiniz. Fikirlerinizi ve önerilerinizi bizimle paylaşın ve sorunlarınıza hep birlikte çözüm bulalım” diyerek öğrencileri oda ortamına davet etti.

Mimarlar Odası Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Atılım Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Hakkan ise kendisinin de Mimarlar Odası ile öğrencilik yıllarında tanıştığına dikkat çekerek, “Mimarlar Odası hepimiz adına mesleği ve kamusal alanları savunuyor. Buradaki üretim biçimiyle çok farkı yok, tartışarak, zenginleştirerek katkı koyabileceğiniz pek çok konuda Mimarlar Odasının sizlere çok ihtiyacı var. Sizin de odaya çok ihtiyacınız var” diye konuştu.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi öğrenci temsilcisi seçimleri Kasım ayı içerisinde diğer üniversitelerde ve Ankara'ya bağlı temsilciliklerde gerçekleştirilmeye devam edecek.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 1872
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 27.01.2022 - 17:18:25
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları