Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
02 Mayıs 2018

Mimarlar, kent mücadelesini konu alan “Ev Kira Semt Bizim” filmini izledi

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kültür- Mesleki Bilimsel Çalışma Kurulu (MBÇK) üyelerinin kültürel ve sosyal ihtiyaçlarına yönelikte etkinlikler gerçekleştirmeye devam Ediyor. Bu kapsamda Mimarlar Odası Ankara Şubesi üyeleri merakla beklenen ve 27 Nisanda vizyona giren "Ev Kira Semt Bizim" filmini Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda kendilerine ayrılan salonda izledi.

Kent mücadelesini konu alan filmi, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Muteber Osmanpaşaoğlu ve Namık Kemal Kaya üyelerle birlikte izledi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi yöneticileri ve üyelerinin film sonrası yaptıkları değerlendirmede,  kentsel dönüşüm, yersizleştirme ve kent mücadelesine yönelik önemli mesajlar veren filmin, kente sahip çıkma bilincini samimi bir dille seyircisine aktarıldığı dile getirildi. 

Kent mücadelesi ve kentsel sorun alanlarının olduğu bölgelerde filmin seyirci ile buluşturulmasının altının çizildiği değerlendirmede, kentsel mücadelenin sanatsal yansımalarının desteklenmesi gerektiği ifade edilerek, herkes  “Ev kira Semt Bizim “ filmini izlemeye  davet edildi.

Film hakkında

“Filmde doğup büyüdükleri evlerde kentsel dönüşüm furyası nedeniyle yaşamakta zorlanır hale gelen bir semt halkı, evleri yıkılan komşularının semti terk etmek zorunda kalmasının ardından mahalleleriyle birlikte geçmişlerinin de yıkılmasını durdurmak için kolları sıvar. Başta kolay gibi görünen plan onları hiç ummadıkları komik bir maceraya sürükler. Bağımsız Sinema Merkezi’nin bu eğlenceli semt komedisinde çok sayıda usta oyuncu, günümüzün öne çıkan genç isimlerinin yanı sıra üç yüze yakın figüran da yer alıyor. BSM'nin geçmişteki filmlerinde olduğu gibi ekip ve oyuncular filmde tamamen gönüllü olarak yer aldı."

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın BirimiOkunma Sayisi : 2316
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 27.01.2022 - 17:18:25
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları