Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
23 Ocak 2019

Kaçak Saray kitabı yazarına ad benzerliği nedeniyle doçentlik kadrosu verilmedi

Üniversitelerin geldiği durum pes dedirtti

Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Mahkemesi Bölümü doçent kadrosuna başvuran Ali Hakan Evik’e, AOÇ’de hukuksuz bir şekilde inşa edilen ve Kaçak Saray mücadelesini konu alan  “Kaçak Saray / Kibir, İsraf, Hukuksuzluk” kitabının yazarlarından Mimarlar Odası yöneticisi Ali Hakkan’la isim benzerliği nedeniyle doçentlik kadrosu verilmedi.

Aziz Nesin hikayelerini aratmayan trajikomik ve üniversitelerin ülkemizde geldiği hali gözler önüne seren bu durum öte yandan Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticilerine yönelik fişlemenin yapıldığını da ortaya koyuyor.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ali Hakkan ve Mimarlar Odası Ankara Şube avukatı Gökçe Bolat’ın kaleme aldığı  Kaçak Saray kitabı, AOÇ’de Atatürk’ün şartlı bağışı ihlal edilerek hukuksuz bir şekilde inşa edilen Kaçak Saray mücadelesini konu alıyor.  

Kaçak Saray kitabına ilişkin hiçbir davanın olmamasına rağmen isim benzerliği üzerinden üniversitenin bilimi saf dışı bırakarak verdiği bu karar pes dedirtti.

Evik’e gönderilen Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı  tarafından gönderilen resmi yazıda yer alan “Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Mahkemesi Bölümü doçent kadrosuna başvuran Ali Hakan Evik ile ilgili rektörlüğümüze ulaşan ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına yönelik hakarete varan ifadelerin yer aldığı Kaçak Saray isimli eserin yazarın olduğu yönündeki ihbar nedeniyle ilgili kamu kurumlarından kişi ile ilgili bilgi talebinde bulunulmuş, bu süre zarfında yürütülen tahkikat nedeniyle atama işlemlerinin durdurulduğu kişiye bildirilmiştir. 8 Ağustos 2018 tarihinde toplanan üniversitemiz değerlendirme komisyonu adı geçenin Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliğinin 15. Maddesi uyarınca bahse konu kadroya atanması uygun bulunmamıştır” ifadeleri de tepki topladı.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 1589
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 21.10.2021 - 16:28:04
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları