Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
22 Mayıs 2023

Demokratik Kitle Örgütleri: Biz buradayız, varız ve 29 Mayıs’ta özgür bir ülkeye uyanmaya kararlıyız

Demokratik Kitle Örgütleri,  Mimarlar Odası’nda düzenlenen basın toplantısında 28 Mayıs’ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ve bugüne kadar yaşanan süreci değerlendirdi.

38 demokratik kitle örgütü kamuoyuna çağrıda bulunarak, “Cumhuriyet’in geleceği, insanlığın geleceği, kadınların ve gençlerin geleceği için kalpten bağlanmış toplumları,  domuz bağları da parmak sallamalar da  korkutamaz. Biz buradayız, varız ve 29 Mayıs’ta özgür bir ülkeye uyanmaya kararlıyız.  Bu sorumlulukla 29 Mayıs’ta Gezinin 10.yılında, halkların özgürlük için isyana durmuş güzel günlerine uyanacağız” dedi.

Toplantıda ortak basın metnini Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan okudu.

Candan,  “ İlk defa karşılaştığımız ve ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile birçok duyguyu aynı anda deneyimledik. Umutla umutsuzluk, korku ile cesaret aynı anda sardı bizi. Yılmadık. Aklın kötümserliğine karşı iradenin iyimserliği ile yeniden ayaktayız.  Özgürlüğe, adalete, barışa, eşitliğe, kardeşliğe, demokrasiye su gibi ihtiyacımız olduğu günler Türkiye’sinde, ‘geri geri gitmez hayat, dünle oyalanmaz’  diyoruz ve işte hep birlikte buradayız” diye konuştu.

Türkiye’nin yarınlarına ihtiyacımız var

Candan, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’nin yarınına ihtiyacımız var. Kadınların özgür, eşit bir yurttaş olarak yaşama hakkına ihtiyacımız var. Gençlerin düşlerinin sınırsızlığının gerçeğe dönüşmesine, kendi ülkelerinde özgürce hayat sürmesine ihtiyacımız var.  Eğitimin, sağlığın, barınmanın sosyal devlet ilkesiyle karşılanmasına ihtiyacımız var. Bu vatanı kurtarırken el ele veren, can veren, bize bir ülke emanet edenlerin torunlarıyla birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. Çocuklarımızın geleceğinden kaygı duymadığımız yarınlara ihtiyacımız var. Adalete ihtiyacımız var.  Laik Türkiye’nin, çağdaş, barış içerisinde geleceğine ihtiyacımız var. Bizlerin, Türkiye’nin yarınlarına ihtiyacımız var.”

28 Mayıs’ta Cumhuriyet’in kalp atışlarını hızlandırmaya var mısınız?

“Cumhuriyet’in geleceği, insanlığın geleceği, kadınların ve gençlerin geleceği için kalpten bağlanmış toplumları domuz bağları da parmak sallamalar da korkutamaz.  Tam da bu nedenle, Geleceğimize sahip çıkma kararlığı ile yürek atışlarımızı hızlandırıyoruz.  Korkmuyoruz! Buradayız!” diyen şunları kaydetti:

“ Umutsuzluk bizden uzakta, bugün 19 Mayıs. 19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk’ün ve arkadaşlarının 104 yıl önce, esaret altında işgal edilmiş bir ülkeden özgür bir ülke yaratma kararlılığının adıdır. İstanbul’dan Samsun’a çıkan irademiz, azim ve kararlılığımız, o günden bugüne kolektif inancımızdır. Yürek atışlarımızdır. Bu inanç ve kararlılıkla, 28 Mayıs’ta yeniden sandık başında olacağız. Demokrasi ile saltanatı, özgürlükle esareti, barışla savaşı, adalet ile zulmü, sevgi ile nefreti, tebaa ile yurttaşlığı, gençliğin geleceğini, kadınların özgür birey olma kararlılığını oylayacağız. 28 Mayıs’ta oylarımızı kullanmak, sandıklara, ülkemize, geleceğimize, Cumhuriyetimize sahip çıkmak hepimizin sorumluluğu. Bu sorumlulukla 29 Mayıs’ta Gezinin 10.yılına, halkların özgürlük için isyana durmuş güzel günlerine uyanacağız. 28 Mayıs’ta Cumhuriyet’in kalp atışlarını hızlandırmaya var mısınız?”

Toplantının ardından katılımcılar söz aldı.

Demokratik çağdaş ve laik bir ülke için Cumhuriyet’in ikinci yüzyılının temelini oluşturacağız

Ankara Tabip Odası Başkanı  Dr. Muharrem Baytemür:  Fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik halidir,  sağlık tanımlamasında bir de siyasal iyilik hali olmalıdır. Aksi halde sağlıktan bahsetmemiz mümkün değildir. Siyasal iyilik hali ise, demokratik bir ülkede halkın barış içinde özgür ve yan yana olmasıdır. Cumhuriyetin 100. yılında böyle bir yaşamı hep beraber inşa edeceğiz.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü: Kadınları domuz bağıyla bağlamış, çocuklara tarikatlarda tecavüz etmiş kişilerin sahiplenildiği ve bizleri daha ne tür tehlikeleri bilmediğimiz bu süreçte nice kötülükleri barındıran zihniyet, şu an iktidara yürümeyi hedefliyor. Tıpkı 19 Mayıs gibi geçmişimizden 104 yıl önce aldığımız güçle buradayız. Demokratik çağdaş ve laik Türkiye için hepimizin varlığı ve güç birliğiyle Cumhuriyet’in ikinci yüzyılının temelini oluşturacağımıza inanıyorum ve o inançla 29 Mayıs’ı iple çekiyoruz, o gün de orada olacağız ve kazanacağız.

Biz mücadelenin bittiğine inanmıyoruz biz bitti demeden bu kavga bitmeyecek

Sosyal Demokrasi Derneği’nden Sami Doğan: 28 Mayıs’ta sandıktan çıkan tek adam değil, demokrasi olacağına inanıyoruz. Önemli olan sandığa giren oyların aynı sayıda sandıktan çıkmasını sağlayacak bir seçim güvenliğinin sağlanmasıdır. Biz de aktif yurttaşlar olarak görevlerimizi yapacağız

Devrimci 78’liler Federasyonu’ndan Emel Sungur Uzman: 12 eylül rejiminin kalıntılarının yarattığı siyasi iktidarın 12 Eylül’ün devamı olduğunu bir kez daha görmüş bulunmaktayız. Biz mücadelenin bittiğine inanmıyoruz biz bitti demeden bu kavga bitmeyecek. Özellikle kadınlar üzerinden yürütülen hem yasal değişikliklere, hem de kadın cinayetlerine karşı güçlü bir şekilde ses vermek için sandıkların başında olacağı ve 29 Mayıs’ta bahar gelecek diye düşünüyorum asla itaat etmeyeceğiz

Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu’ndan Yusuf Şahin: Bu mücadelenin sonunda alacağız umut her şeyin ilacı, bu azim ve kararlılıkla sonuca ulaşacağımıza inanıyorum, biz kazanacağız.

2021 Tüm Emekliler Sendikası’ndan Ali Sürücü:  Ülke 100. yılında karanlığa boğulmasın diye çalışıyoruz asla ümitsiz değiliz.

2 Temmuz Pir Sultan Abdal  Kültür ve Eğitim Vakfı’ndan Mahmut Aslan: 2 Temmuzun bu yıl 30. yılı. Biz insan yakanları ve o parlamentoda insan yakanları savunanları da biliyoruz. O yüzden 28 Mayıs gecesi umutsuzluğa kapılmamalı sandığa gitmeyen seçmeni sandığa götürdüğümüz zaman kazanacağız.

Anayasal haklarımızı yeniden kazanmaya mecburuz başka çaremiz yok

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu’ndan Atilla Ilıman: 104 yıl önce Cumhuriyetin kurtuluşunda yaktığımız o meşalenin bugün bir kez daha harlanması gerektiğine inanıyoruz. Vatandaşlarımızın oy vermeye gelmesini sal3amak için her türlü hazırlığı yaptık. 28 Mayıs, ülkenin cinsiyetçi ortamdan karanlıktan, hırsızlıktan kurtulduğu gün olacaktır. Kısacası 28 Mayıs bizim için kurtuluş günü olacaktır herkesi sandığa bekliyoruz

Hukukçu dayanışması adına katılan Avukat  Doğan Erkan: Bugün bir araya gelmemizi sağlayan yurtsever mücadelenin öncüleri ülkenin kurtuluşu için yola çıktıklarına müdafi hukuk demişlerdi. Hukuksal özgürlükler bir memleketi bir arada tutabilecek çimentodur . Bu iktidar bir bütün anayasal hukuku da yok saydı kendi değiştirdiği anayasayı çiğnedi.  Bir anayasasızlık ve hukuksuzluk hukuku inşa ettiler. Anayasal haklarımızı yeniden kazanmaya mecburuz başka çaremiz yok

29 Ekim Kadınları Derneği’nden Aynur Yılmaz: Bizi  Cumhuriyete taşıyan 19 Mayıs hepimize kutlu olsun, 29 Mayıs’ta büyük şenlikle kutlama yapacağız kadınlar ve gençler hala sokaklardayız umudumuzu yitirmiyoruz kadınların haklarını korumak için İstanbul Sözleşmesi mücadelemiz devam edecek umutluyuz başaracağız.

Metne imza atan kurumlar ise şunlar:

“Anadolu Güç Birliği Konfederasyonu, Ankara Cumhuriyet Gazetesi Okurları, Ankara Dayanışma Derneği, Ankara Tabip Odası Ankara Tiyatro Yapımcıları Derneği-AnTiYap, Avrupa Türk Gazeteciler Birliği Türkiye Temsilciliği, Aydos Dernekler Federasyonu, Bilim Sanat Edebiyat Derneği, Çağdaş Gazeteciler Derneği, Çiğdemim Derneği, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu, Dil Derneği, Hünkâr Hacıbektaş Veli Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği, Devrimci 78’liler Federasyonu, Erzurumlular Dayanışma Federasyonu, Hacıbektaş Eğitim ve Kültür Derneği, Hukukçu Dayanışması, Hüseyin Gazi Derneği Kars ve Çevre illeri Demokrat Dernekler Federasyonu, KESK Ankara Şubeler Platformu, Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu, Kültür Sanat Eğitimciler Derneği, Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Ankara Şubesi, Malatya Dernekler Birliği, Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Vakfı, Sosyal Demokrat Avukatlar Derneği, Sosyal Demokrasi Derneği, Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği (TOMEB), TOBAV, Tüketici Hakları Derneği, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, Türkiye İnsan Hakları Kurumu Vakfı, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı, Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu, 2021 Tüm Emekli Sendikası,29 Ekim Kadınları Derneği”

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi
Okunma Sayisi : 526
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 24.05.2024 - 15:44:35
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları