Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
12 Ağustos 2015

AOÇ’yi talan etmek için harcadıkları parayla Ankara demir ağlarla örülürdü

AOÇ’de Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı iptal edilmesi ile Odalarla halkı karşı karşıya getirmek isteyen Gökçek politikasına karşı Meslek Odalarının, sivil toplum örgütlerinin ve siyasi partilerin katılımlarıyla ortak basın toplantısı ile değerlendirildi. Basın toplantısına, Mimarlar Odası Ankara Şubesi yöneticileri, İç Mimarlar Odası, Ziraat mühendisleri Odası, Kimya mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası, Mülkiyeliler Birliği, Kavaklıderem Derneği, Halkevleri, Eğitimsen ,Tüketici Hakları Derneği, HDP il temsilcisi ve  CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi  katıldı.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan Melih Gökçek’in Ankara Bulvarı’na ilişkin kapatma kararını şöyle değerlendirdi:  “ Sadece Ankara Bulvarı değil bütün planlar iptal edilmiştir. Gökçek Ankara  Bulvarı’nı trafiğe kapattığını söylemektedir. Sadece Ankara Bulvarını değil, AOÇ planı içerisindeki tüm yolları Ankapark’ı ve Kaçak sarayı da kapatmalıdır. Büyükşehir Belediyesi’nin meclis kararı AOÇ alanlarındaki her şeyin iptal edildiğini kabul ediyor, Atatürk Orman Çiftliği’ndeki her şeyi durdurdu mahkeme kararına uymak zorundayız diyor. Aslında Melih Gökçek bu meclis kararı ile alan içerisinde bulunan kaçak saray ile ilgili Cumhurbaşkanlığı’nın açıkladığı bizi ilgilendirmiyor açıklamasını yalanlamış oluyor ”  

“Cumhurbaşkanı’ndan korkusundan Kaçak sarayı mühürleyemiyor”

Kent İzleme Merkezi’miz ve Ulaşım Uzmanlarımız bir çalışma yaptı diyen Candan, “AOÇ içerisinde hukuksuz bir şekilde yapılan yaklaşık 50 kilometrelik yol iptal edilmiştir, bu yolar üzerinde yapılan yaklaşık 10 kavşak vardır. Herhangi bir yolun 4 şeritli bir yolda  gidiş geliş 1 km 5 milyon dolar, 1 katlı kavşağın, battı çıktının yaklaşık maliyeti 30 milyon lira Ankapark’ın maliyeti 800 milyon lira olarak kendisi açıkladı bir 800 daha harcayacağını da söyledi. Kaçak Saray’ın başlı başına  yaklaşık maliyeti 20 milyara dayanmış  durumda  İptal edilen kararla toplam harcanmış maliyet yaklaşık  22 milyar TL. 22 milyar TL’ye 392 km ankaray yapabilirdi. Ankara’da ankaray uzunluğu 8,5 km. 152 km metro yapılabilirdi. Ankaradaki metro 46,5 kmdir. 12,5 km metro ise yapım aşamasındadır. 22 yıldır Ankarayı bilimsel planlama ilkelerinden yoksun şekilde yöneten ve bir metre metro yapamadığı için elinden metrosu alınan bir belediye balkanı ile karşı karşıyayız. Bu parayla aklıselim yöneticilerin hizmetleri ile  Ankara’nın altı demir ağlarla örülebilirdi. Lakin Belediye Başkanı oyuncaklarla oynamayı seçti. Bu da Ankara’nın başına gelecek en büyük talihsizlik. Dava açtık kazandık şimdi trajedi olan ikinci perde oynanmaya başladı. Halkla odalar karşı karşıya getirilecek,sağ sol kamplaşması yaratılarak, hatalarını örtbas etmeye çalışacak. Lakin artık Ankara halkı bunlara geçit vermeyecek.  Bilimsel planlama ilkelerinin  sağcılık solculukla ilgisi yoktur. Bu solcular gelip bize bir şey yaptırmıyorlar taktiği  zeytinyağı taktiğidir, Ankara’yı bu solculardan kurtaracakmış, Ankara’yı 22 yıldır kimin yönettiği ortada. Son seçimleri de nasıl kazandığını herkes biliyor. Melih Gökçek TMMOB’yi hedef göstermektedir. Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz. Halkın kullandığı yolu mühürleyerek şov yapıyor.Her yeri mühürle, Cumhurbaşkanı’ndan korkusundan Kaçak sarayı mühürleyemiyor,  hukuk topal işlemez Ankaparkı da mühürle.Kamu kaynaklarını israf ettin onları da tazmin etmek için hukuksal yollara başvuracağız. Ayrıca kapatılan yol  herhangi bir şekilde açılırsa sorumlusu da yine Melih Gökçek’dir. Bakın Yolu kapatmak üzere meclis kararı alıyor, sonra da dönüp vatandaşa bu karara dava açın diyor. Kendi aldığı karara dava açılmasını isteyen başka bir Belediye Başkanı yok.” İfadelerini kullandı.

 

“Tanıtımın bütçesini ivedilikle istedik”

Candan meclis kararındaki reklam vurgusuna atıfta bulunarak, “ Büyükşehir Belediyesi’nin meclis kararında aldığı önemli bir reklam kararı var, yine halkın bütçesinden harcayacağı  bilboard reklam ilan, televizyon vb.. bunun maliyetini istedik, ivedi ve süreli Cuma gününe kadar bu maliyetleri resmi yazı ile istedik. Görelim o maliyetler kaç km Ankaray yapacak. ” dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şube 2. Başkanı Ali Atakan: “ Melih gökçek’in Belediye Başkanlığı döneminde, tüm meydanları , yolları, yeşil alanları hançerlenmiştir. Ulus’ta gençlik parkında insanların gittiği alan kullanılmaz durumda. Kuğulu park kavşağı Atatürk Bulvarı’na baktığımızda 10 metreye varan bir yaya aksı yok edilmiş trafiğe açılmış yürünmez haldedir. Ankara’nın girişlerinde ne idüğü belirsiz giriş kapıları var , göbeklerde saat kuleleri var bir şehre nasıl kötülük edersiniz baktığınızda bu saydıklarımız çoğaltabilirsiniz. ODTÜ’ye bir gecede baskın yaparak orayı tahrip etmiştir. Bir Belediye Başkanı’nın icraatları bunlar olamaz her zamanki gibi burada da zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyor. Her şey  apaçık ortadadır. ” Şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi: “ Mahkeme Kararlarını bile Ankara halkına eziyet haline getiren Melih Gökçek, yine Ankaralıyı kandırmaya çalışıyor. Ankaralılara Odalar yola karşı diyecek.  Etimesgut’tan Kızılay’a gidip geliyordunuz, niye şimdi gidemiyorsunuz Odalardan kaynaklı diyecek. Madem yolu kapatacaksın o zaman Ankapark’ı da kapatacaksın” dedi.

“Gökçek şantaj yapıyor”

Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şube başkanı Erkin Etike : “ Yargı kararları tüm sonuçlarıyla uygulanmalı. Yargı kararları gerekli merciler tarafından doğrudan uygulanmalıdır, bun belirtmek bile fuzuli ama Türkiye’de yönetenler yargı kararlarına uymamak gibi bir alışkanlık geliştirdiler. Ankara belediye Başkanı, Ankara Bulvarını kapatmak eylemi ile artık halka, odalara özellikle de yargıya şantaj yapmaya başlamıştır. Bu fiil bir karayolunun halkı etkileyecek şekilde trafiğe kapatılması ve odların bunun üzerinden hedef gösterilmesi bir anlamda da yargıya gözdağı vermektir. Melih Gökçek haddini çok aşan davranışlara girişmektedir. Bizler meslek odaları olarak hukukun üstünlüğünü şehircilik ilkelerini daima savunacağız ve bunların takipçisi olacağız” dedi

İç Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Emrah Kaya  : “ Bu ilk kez karşılaştığımız senaryo değil, Akay Kavşağı’nda, Kuğulupark’ta bunları gördük. TMMOB bugüne kadar, bilimin doğrunun peşindedir. Halkla Odaları karşı karşıya getirmek istese de getiremeyecektir” dedi.

Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Bektaş :  “ Süreci yakından izliyoruz, Biliyorsunuz ki AOÇ tarım için örnek bir alandı ama bugün gelinen noktada tarımdan bahsetmek güçleşti. Rant konusu haline geldi.” İfadelerini kullandı.

Makine Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Alaaddin Eksin : “ Halktan yana mücadeleden ötürü Mimarlar Odası’nı kutluyorum. Ankara yıllardır birilerinin  keyfi yönetimine dayalı yönetiliyor.  Atatürk Orman Çiftliği Mesire yeriydi, Şu anda sarayla insanların yaşam alanından soyutlanmıştır. Bunu birileri de 8 Haziran’da açıklayacağını söyledi ama açıklama yapmadı. Bir ülkenin büyüklüğü binalar  ile olmaz,fikirlerle, bireylerin demokratik ve özgür yaşam ortamının sağlanması ile olur. “ dedi

Mülkiyeliler Birliği adına katılan Mehmet Özer ise: “Cumhuriyet değerlerine cumhuriyetle hesaplaşmak saldırısı olarak değerlendirme yapmıştık geldiğimiz noktada bu apaçık ortadadır. Hacıbayram ve Ankara kalesi civarı ticari bir merkez haline dönüştürülmüştür. Amfi tiyatro terk edilmiştir. Ankara tarihine bir saldırı hem rant üzerinden yapılmaktadır hem de kamuya ait bir alan kullanılmaktadır. Böyle bir süreçte yurttaş kurum olarak Odalarımızın yanındayız” dedi.  

Okunma Sayisi : 4115
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 07.06.2024 - 16:26:44
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları