Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
18 Mart 2015

“AOÇ’de AT KOŞTURMA , KAÇAK SARAYDA KOLTUK SEVDASI”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi yöneticileri bugün yaptıkları basın toplantısında Atatürk Orman Çiftliği ve Kaçak saraya ilişkin önemli açıklamalarda bulundular. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan,2.Başkan Ali Atakan ve Yönetim Kurulu Üyesi Namık Kemal Kaya'nın katıldığı basın toplantısının gündemi Atatürk Orman Çiftliği, Kaçak saray mücadelesi, sarayın koltukları, Başkanlık Sistemi ve Cumhurbaşkanının kızı için yapılacak olan menaj  idi.

“Ana Muhalefet Partisi liderinin mücadeleyi yürekten kutlaması, bizi daha da yüreklendiriyor”.

Atatürk Orman Çiftliği ve Kaçak saray mücadelesinin, kolektif aklın kararlı mücadelesi olduğunu hatırlatan Candan Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında, AOÇ ve Kaçak saray mücadelesine dair söylediklerinin TMMOB , mimarlık ortamı ve mücadele edenler açısından gurur verici olduğunu ifade etti. Candan "Özgün bir mücadele yürütüyoruz, AOÇ ile ilgili 48.inci davamızı açıyoruz. Meslek Odaları ile ortak davalarımız devam ediyor. Özel bir ekip çalışmasıyla yürüyen bu mücadele, mimarlığın yaratıcı ve dönüştürücü gücü, kadrolarının heyecanı ile kararlı bir noktaya taşındı. Mimarlıkta kullandığımız, süreklilik, ritm, tasarım, yaratıcılık, yalınlık, sağlamlık, azlık çokluk kavramları, değerler, kullanıcılar, karşıtlık, simetri, simgesellik, kararlılık , vaziyet,bu mücadelede yoğruldu ve ortaya bir mücadele projesi çıktı.AOÇ'nin kuruluş ilkeleri kafa kalp kol kuvvet ideolojisi ve Cumhuriyetin özgürlükçü değerleri,özgürlükler demokrasi ve hukuk, bu mücadele projesinin ana akslarını oluşturdu.Bu aşkla yaratılan mücadelenin,görülmesi,Ana Muhalefet Partisi liderinin yürekten kutlaması, bizi daha da yüreklendiriyor.Bu hukuksuzluğu yapanlar yargı önüne çıkana kadarda bu mücadele bitmeyecek ve herkesi kucaklayarak büyüyecek  şeklinde konuştu. 

“kaçak saray da pahalı koltuk sevdası ”

“Atatürk Orman Çiftliği’nde yasadışı şekilde yapılan, Cumhuriyetin özgürlükçü değerlerinin yok edilmek istendiği, hukukun ayaklar altına alındığı, tek ses, tek kimlik, tek kasa ideolojisi ile kaçak olarak inşa edilmeye çalışılan başkanlık rejiminin mekânsal karşılığı olan Kaçak Saray bir binadan ötedir. Mesele tek başına bina değil, arakasındaki derin hukuksuzluk. O nedenle sade ve yalın dille bunu topluma anlatmaya çalışıyoruz,vergilerimizin nasıl çar çur edildiğini paylaşıyoruz. Başkanlık sistemi ile otoriter bir rejiminin sürekliliğini neden sağlamak istiyorlar. Kaçak sarayda pahalı koltuk sevdası var. Koltuklar pahalı çünkü” diyen Candan Cumhurbaşkanlığı görüşmelerinde kullanılan koltukların ve masanın maliyetinin 400 bin avro olduğunu açıkladı.

“Her şey başkan için, Başkanlık sistemi işte bu,hukuk da parada,yaşamda”

Candan Şöyle devam etti. “Kaçak sarayda Cumhurbaşkanlığı tarafından kullanılan ana bloktaki mobilyalar yurt dışından ithal edildi. Özel ürettim olan bu mobilyalar ateş pahası. Papa’nın kaçak sarayı ziyaretinde kabul masası,koltuklar  ve bu bloğun mobilyaları İtalyan GİORGETTİ firmasından alınmış durumda.Protokol görüşmeleri yaklaşık 100 bin avroluk masada yapılıyor.Etrafındaki koltukların maliyeti önemli, tanesi 7 bin avro civarında.34 koltuğun olduğu masada iki çeşit Genius tipi koltuk kullanılıyor. 34 koltuk ve masanın maliyeti yaklaşık 400 bin avro. Yani bir milyon iki yüz bin lira. 1265 işçinin bir aylık maaşı. Kamuda 30 yıl çalışan bir mimar-mühendis emekli olduğunda, kaçak sarayın üç koltuk parası kadar emekli ikramiyesi alıyor. Normal memur,  Kaçak sarayın iki koltuğu bedeli ikramiye için 30 yıl çalışıyor. Bu haksızlık değil de ne? Başkanlık sistemi işte bu. Her şey başkan için, hukuk da, parada, yaşamda. Onun gibi düşünmeyen toplumun diğer kesimlerine yaşam, hukuk ve para yok, baskı otorite, yoksulluk var. Başkanlık sistemini isteyenler,uzun süre bu pahalı koltukları bırakmak istemiyorlar. Uzun süre oturmak nasip etmez Allah, inşallah.”.

“Kimse Başkanlık sevdasına kapılmasın, meydan boş değil”

Mimarlar Odası Ankara Şube 2.Başkanı Ali Atakan” bu ülkenin değerleri koltuk sevdasına heba edilemez, geleceğimiz bu şekilde planlanamaz, kimse başkanlık hayallerine kapılmasın, meydan boş değil şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin AOÇ’nin diğer alanlarının kullanımına ilişkin duyumlarının olup olmadığına dair soru sorunca,  Candan Kaçak sarayın hukuksuz inşaatı ile birlikte AOÇ arazilerinin tamamının tehdit altında olduğunu ifade etti.

“Sümeyye AOÇ’de At koşturacakmış”

Candan” Atlı spor kulübünde Cumhurbaşkanının kızının at bindiğini, duyuyoruz. Şimdide Kaçak saray yerleşkesi içerisine, bir manej yapılacağına dair duyum aldık. Gaspedilerek elimizden alınmaya çalışılan, Atatürk’ün vasiyeti ihlal edilerek nefes koridorumuzun kesilmeye çalıştığı Atatürk Orman Çiftliği arazilerinde Sümeyye At koşturacakmış. Biraz zor. Çanakkale geçilmezin 100.yılında nice at koşturmak isteyenler oldu bu ülkede cevaplarını aldılar ve gittiler dedi”

Basın toplantısında Atatürk’ün Vasiyetine değinen Yönetim Kurulu Üyesi Namık Kemal Kaya, Vasiyeti mahkemeye göndermeyenlere görevi kötüye kullanmaktan dava açıyoruz. Kimse bizi mücadelemizden döndüremez. Atatürk, Atatürk Orman Çiftliği’ni Sümeyye at koştursun diye hazineye bağışlamadı” dedi 

Okunma Sayisi : 15653
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 24.05.2024 - 15:44:35
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları