Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
08 Nisan 2015

AKP’nin mimar milletvekili adayı AOÇ sitini düşürmüş

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde bugün yapılan basın toplantısı ile seçim sürecindeki milletvekili adayları değerlendirilirken,  AOÇ fikir yarışması  müjdesi de kamuoyuna duyuruldu.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, AKP’nin mimar milletvekili adaylarından bir isme dikkat çekti. Candan, “ AKP’den milletvekili gösterilen Fatma Varank, AOÇ’de Kaçak Saray’ın yapılabilmesi için 1. Derece Doğal Sit alanının 3. Derce doğal sit alanına düşürülmesine onay veren komisyonun üyesidir. Kaçak saray’a onay veren Fatma Varank bugün de kaçak mimarlık yapıyor, Çünkü Mimarlar Odası’na üye değil. Diyebilirler ki kamu kurumunda çalıştığı için üye olmak zorunda değil. Oysa 6235 sayılı TMMOB kanununa göre; meslek alanlarımızın belirlenmesinde etkin olan, meslek itibarını sarsan, kamu yararına aykırı değerlendirmeleri olan insanlar, Mimarlar Odası’nın koyduğu meslek disiplinine uymak zorundalar. Üyemiz olmasa da soruşturma sürecini başlatacağız. Kaçak Saray’ın yapılmasına müsaade vermiş Fatma Varank hakkında gerekli soruşturmayı başlatacağız. Diğer mimar milletvekillerinin ise  siyasetin baskısıyla değil, meslek etiğine uygun davranmalarını umuyoruz” dedi.

“Topluma ne verecek?”

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Atakan: “Milletvekili adaylarının çok da sokağın sesini ve toplumun sesini yansıtmadığını görüyoruz. Kendi meslek etik kurallarına uymayan bir milletvekili adayı dönüp de topluma ne verebilir?Kentte her yapılan toplumu ve bizleri ilgilendiriyor”

Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Namık Kemal Kaya : “ Fatma Varank mimar AKP milletvekili adayı, Kaçak Saray için AOÇ sit derecesi düşürülmesinde imzası olduğu için kendisine ödül verilmiş olsa gerek.” şeklinde konuştu.

AOÇ’ye uluslararası fikir projesi yarışması

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Atatürk Orman Çiftliği alanları için uluslararası fikir proje yarışmasına imza atmaya hazırlanıyor.

Atatürk Orman Çiftliği arazileri Atatürk’ün vasiyeti ve şartlı bağışına uygun olarak fikirlerle yeniden değerlendirilecek. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan fikir yarışmasında İsviçre, Almanya ve Küba’dan uluslararası alanda uzman üç jüri üyeleri bulunduğunu da kaydetti. Candan AOÇ için açılacak yarışma hakkında şunları söyledi: “Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, AOÇ alanlarının yeniden toplumla buluşması için AOÇ alanlarının değerlendirilmesine dair uluslar arası fikir yarışmamızı açıyoruz. Fikir proje yarışmamızda yurt dışından üç jüri üyemiz var. Çankaya Belediyesi ve Yeni Mahalle belediyesi destekleyen kuruluş olarak danışman jüri üyesi verdi. Üniversiteler, meslek odaları, hocalarıyla çok sayıda örgüt fikir yarışmasını destekliyor.  Önümüzdeki pazartesiden itibaren yarışma sitemiz kullanılabilecek.”

Kaçak saray ve Ankapark’ta yarışmaya dahil

Yarışmanın alanlarının Atatürk Orman Çiftliği’nin en geniş alanlarının olacağını söyleyen  Candan, “ Yarışmanın belirlerken Atatürk’ün şartlı bağış yaptığı alanlar üzerinden  AOÇ’ nin en geniş sınırlarını belirledik. Daha önce devredilen kurumlara ait mülkiyetler, Kaçak saray ve Ankapark alanı, yarışma alanına dahil olacak. Katılımcılar araziyi değerlendirecekler, Yarışmacıların bu alanlara dair ne tür öneriler getireceğini fikir yarışması ile bilmek istiyoruz. Tüm yapılaşması olan ve olmayan araziler yarışmacıların fikirleriyle halkın katılımıyla tartışılacak. Yarışmaya katılanlar fikirlerini halka anlatacak, fikirlerini savunacaklar,  Jüri üyeleri de bu tartışmalara göre değerlendirmesini yapacak. Fikir projesini seçecek. Her fikir proje yarışmasında yaptığımız gibi yarışma katılımcıları, Mamak Cezaevi ve Ulucanlar Cezaevi  ve Saraçoğlu’nda olduğu gibi Ankara’da buluşarak yer görmesi yapacak. AOÇ tahribatının nasıl onarılacağının cevabı bu fikir  yarışması ile ortaya çıkacak. Bu açıdan da alternatif fikirleri görmüş olacağız. “Orada arpa mı yetiştirelim” diyen Melih Gökçek’e de cevap niteliğinde olacağını da umuyoruz. Uluslararası bir yarışma açmamızın nedeni, Uluslararası ortamlarda AOÇ’nin bilinirliğini artırmak. Bu klasik bir yarışma değil, mücadele sürecinin katılımcı bir yöntemle uluslararası ortamlarda yaygınlaştırılmasının bir parçasıdır. ” Şeklinde konuştu. 

Mimarlar Odası Ankara Şube 2. Başkanı Ali Atakan: “90 yıllık Cumhuriyet döneminde AOÇ ye yapılanlar toplumun biriktirdiklerine yapılan bir saygısızlıktır. Bundan sonra da toplum nezdinde onarılması zor tahribatlar oluşturulmuştur.  AOÇ’de Halkı anlamayan başka bir yapı için kullanım öngörüldü. Diğer tarafta ise topluma nasıl kazandırılırın bir çalışması var. Atatürk Orman Çiftliği için açtığımız yarışma anlamlı ve değerlidir.” İfadelerini kullandı.

Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Namık Kemal Kaya : “Bu yarışmadaki amaçlarımızdan bir tanesi de sadece kendi kullanımı için talan edilen AOÇ’nin halkın kullanımına dair fikirleri görmek istiyoruz. Umarız bu yönde sonuçlar çıkar” dedi.  
Okunma Sayisi : 5729
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 07.06.2024 - 16:26:44
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları