Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
23 Eylül 2014

Mimarlar Karabük’te inceleme yaptı

Karabük Oda yöneticilerinin tehdit edilmesine tepkili olan Mimarlar Odası Ankara Şube yönetimi Karabük’e destek açıklaması ve inceleme yapmaya  gitti.

Karabük Revizyon imar planının iptalinin ardından Oda yöneticilerinin basın yoluyla tehdit edildi.  Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ankara Şube 2. Başkanı Ali Atakan, Ankara Şube Sekreteri Tugba Arslan ve Yönetim Kurulu Üyesi Muteber Osmanpaşaoğlu Karabük’e giderek Dereevler Mahallesi’nde inceleme yaptı.  İncelemenin ardından basına bilgi verildi.  Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Karabük Revizyon İmar Planının sadece Dereevler’i kapsamadığını vurgulayarak konuyu şöyle özetledi:  “ 6235 sayılı kanun der ki ; Mimarlar Odası, toplumla meslek mensupları arasındaki güveni tahsis etmek üzere kamu yararını önceleyerek her türlü müdahaleyi yapar. Halkın nezdinde, halkın yararını sağlayacak ölçüde meslek odaları dava açar. Karabük’te temsilciliğimiz, Karabük Revziyon İmar planı askıdayken itirazını dile getirdi. İtirazları dikkate almayan yerel yöneticilere karşı dava açılmış, mahkemede iptal etmiştir”dedi. 

“herkes haddini bilsin”

Mimarlar Odası’nın kamu yararına çalıştığının altını çizen Candan bazı iş adamlarının çıkar amaçlı mahkemenin iptal kararına karşı çıktığını belirtti.  Candan, “Mimarlar Odası’nı tehdit etmek kimsenin haddi değil,Kimsenin kişisel beklentisi yönünde hareket edemeyiz. Beklentimiz, insani ve sağlıklı koşullarda barınabilecek mekansal düzenlemelerdir. Tehditkar ve suçlayıcı uslubu kullanan iş adamları çıkar ve rant beklentisi içinde oldukları aşikardır. Bu aşikarlığın somut delili mahkemenin iptal kararıdır.Eğer itirazları varsa Mahkeme kararına itiraz edecekler. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kamu yararına açtığı davaların arkasındadır herkes haddini bilsin. Derevler’de inşaat oranı % 70 oranında artırılıyor, bizler yerel yönetimlere iki katlı, üç katlı ev yap şeklinde proje yapamayız. Eğer bizlere alanla ilgili fikrimiz sorulursa katılımcı bir yöntem ve yarışma ile birlikte alanın dönüşümünde bilimsel bilgi birikimimizi paylaşırız. ” şeklinde konuştu.

Alanın dere yatağında bulunduğunu hatırlatan Mimarlar Odası Ankara Şube 2. Başkanı Ali Atakan, “ Türkiye Cumhuriyeti demokratik, sosyal bir hukuk devletidir. Hukuk devletinde kimse hukukun üzerinde değildir. Kimsenin birilerini tehdit etme hakkı yoktur. Kendine hukukun üzerinde gören insanlara hukuk nezdinde gereğini yapacağız. Gerekli suç duyurularını yaptık.” İfadelerini kullandı.

“70 evler ve Kulepark’la ilgimiz yok”

Karabük Temsilcilik Başkanı İlyas Çavuşoğlu ve Sekreteri Mehtap Başaran’ın katıldığı toplantıda İmar planına ilişkin Mimarlar Odasının insanların ev sahibi olmasına engel olduğu yönünde bir algı operasyonu yürütüldüğü kaydedildi.  70 evler ve kulepark projesinde  Karabük Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyeleri’nin yer aldığı iddiaları da basın açıklamasıyla yalanlandı. Açıklamayı Mimarlar Odası Ankara Şube Karabük temsilciliği Sekreteri Mehtap Başaran okudu. Açıklamada,70 evler ve Kulepark projeleri ile ilgilerinin olmadığını belirten Başaran şunları kaydetti:  “Zonguldak Karaelmas Üniversitesi tarafından 2004 yılında 50 Evlerin bulunduğu alan Kuleparkın sahibi olan yatırımcılara, 70 Evler ve Dereevleri ise içinde oturan lojman sakinlerine satılmıştır. Satış işlemlerinin ardından 2004 yılının 10. ayında Kuleparkın bulunduğu arsa sahipleri inşaat alanlarını %25 oranında artıran bir imar değişikliğini Karabük Belediye Meclisinden geçirdiği için Mimarlar Odası Karabük Temsilciliğince itiraz edilmiş ve bu değişiklik iptal edilmiştir. Bugün Kuleparkın olduğu alanda inşaat alanını belirleyen katsayı aynıdır. İnşaat alanının artırılması isteği satın aldıkları günden başlayarak 70 Evler ve Derevler sakinlerince de dile getirilmiş ancak Temsilciliğimizce inşaat alanını artıracak bir imar değişikliğine itiraz edileceği ve gerekirse dava açılacağı hem Belediye Yetkililerine hem de mal sahiplerine anlatılmıştır.70 Evler Mahallesi sakinleri herhangi bir inşaat alanı artışı olmadan konutlarını müteahhit eliyle yaptırmışlardır. Son günlerde bazı basın organlarında yazıldığının aksine,  70 evler ve kuleparkın ne projesinde ne de yapımında temsilciliğimiz yönetim kurulundan hiçbir üye yer almamıştır.”

Karabük Temsilciliği’nin ve Mimarlar Odası’nın  herhangi bir kişi ya da kurum ayrımı yapılmaksızın yanlış görülen uygulamaların karşısında olduğu vurgulanan açıklamada,Karabük’te son zamanlarda kent merkezinde yaşanan trafik sıkışıklığı, park yeri sorunları bu konuda hepimizin aynı duyarlılıkta olması gerektiğinin de bir kanıtıdır. Sonuç olarak Mimarlar Odası Karabük Temsilciliği olarak kentimize karşı her zaman duyarlı olacağımızı ve bu doğrultuda çalışmalarımıza devam edeceğimizi kamuoyuna duyururuz.” İfadeleri kullanıldı. 
Okunma Sayisi : 14284
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 24.05.2024 - 15:44:35
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları