Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.
08 Temmuz 2015

BÜYÜKŞEHİR'den "YENİ NESİL" İŞGAL

Mimarlar Odası Ankara Şubesinde yapılan basın toplantısında Oda yöneticileri Büyükşehir Belediyesi’nin “ yeni nesil büfe” ismiyle Kızılay'daki kaldırım işgallerine ateş püskürdü. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, yeni büfeleri  “yeni nesil işgal” olarak niteledi.

Mimarlar Odası Ankara Şube Oda Yöneticileri Ankara Kızılay’da Atatürk Bulvarı, Bakanlık, Ziya Gökalp Caddesi’nde adım başı yapılan Büyükşehir Belediyesi’nin ”yeni nesil büfe” ismiyle konumlandırdığı büfelere tepki gösterdi. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “ Kaldırımda yürümeyi engelleyen, karşıdan karşıya geçmeyi bile engelleyen büfeler bir de yeni nesil büfe ismiyle adlandırılmışlar, bize göre, yeni nesil işgaldir. Büyükşehir Belediyesi’nden hangi ihale süreci ile bu büfelerin yapıldığını ? yerlerin nasıl belirlendiğini? Kime ne kadara verildiğine dair bilgi edinme kanuna göre yazı yazdık. Bu işin başında kim var? Hangi şirket pazarlıyor? Kaç liraya satıyorlar? Büyükşehir Belediyesi bu soruları cevaplasın. Dün daha önce büfeleri olan esnaflar bizi ziyaret etti. Çok yüksek rakamlar telaffuz ettikleri için biz bu rakamları telaffuz edemeyeceğiz. Elimize belgeler geldiğinde konuşacağız. Çok büyük rantların döndüğüne dair görüşlerini bize ilettiler. Büyükşehir Belediyesi’nin ihalelerini ihale takip merkezimizle takip edeceğiz.” dedi.

Candan , kentin engelliler için yaşanmaz hale geldiğini söyledi: “Kamusal alanda insanlar yürürken karşılarında bu şekilde işgal alanları ile karşılaşmalarını doğru bulmuyoruz. Kent yaşanılamaz durumda, kentte bir engelli sürekli engele karşılaşıyor.  Kenti engelsiz hala getiremezken, erişilebilir bir kent yapamazken Büyükşehir Belediyesi, yeni nesil işgal araçları ile her yerde engel yaratıyor.”

Halk,Esat Caddesi'nde Büyükşehir Beldiyesi’nin UKOME kararı olmadan otopark parasını da aldığını iddia ediyor diyen  Candan, “ Büyükşehir Belediyesi sokakları cadde yaparak otoparka çeviriyor. En son Esat Caddesi’ni kesen Büyükelçi Sokak, Büyükelçi Caddesi yapıldı. Orada oturan insanlar, arabalarını kapılarını önüne park edemez hale geldiler. Büyükelçi Caddesi’nde ikamet eden  halkta bize gelerek şikayette bulundu. Yarın orada saat:18.30’da toplantı yapacaklar. Sokaklarımızı ve caddelerimizi hatta kaldırımlarımızı ranta hizmet ettiren zihniyetle karşı karşıyayız” dedi.

Melih Gökçek cevaplasın

Bir gazetecinin Cumhurbaşkanı’nın Kaçak Saray yerleşkesine ilişkin “ Ankara’da kaç tane gezilecek yer var, Parmak sayılarını bulur mu?” Söylemine  ithafen Ankara’da gezilecek yer yok denmesinde ne diyorsunuz sorusuna ise Candan ,” 22 yıldır Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni teslim ettikleri Melih Gökçek bu soruyu cevaplamalı. Evet Ankara’da gezilecek yer çok. Ama bunu açığa çıkartacak Belediye Başkanı yok. Ankara hem kültüreli, hem tarihi hem mimari mirası ile birçok ülke Başkenti’nin çektiği turist potansiyelinin fazlasını çekebilir. Atatürk Bulvarı’ndaki yapılar görülecek gezilecek yerleridir. Barselona Gaudi'nin  mimari  eserleri ile yılda 2,5 milyon turist çekiyor. Saraçoğlu Mahallesi var Alman mimar Paul Bonatz tarafından yapılmış, İş Bankası Mongeri'nin yaptığı,Atatürk bulvarı üzerinde o kadar çok yapı var ki gezilecek buna değer verecek yöneticilerden mahrum Ankara . Gezilecek çok yer var yeter ki talan etmesinler. 22 Yıldır Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı icraatları sorgulasınlar, Melih Gökçek twitter da gezeceğine Ankara’da gezilecek yerleri açığa çıkarsın” dedi.

Namık Kemal Kaya ise aynı soruyu,” Melih Gökçek’in saatlerini, kapılarını gezdirsinler, turist çekecekti buralar sonra robotunu gezdirsinler. Buralar Melih Gökçek’e göre gezilecek yerler ve turist çekecek yerler. Kaç turist çekmiş açıklasınlar ? ” ifadelerini kullandı.

Kaya  otopark sorununa ilişkin olarak ise,“ İmar yönetmeliğine göre binanın altına otopark yerleştiremiyorsanız, neredeyse araç maliyetine denk gelecek kadar para alınıyor. Bu insanlardan zamanında para alıp, Belediye olarak tekrar para alıyorlar. Bu nasıl bir yaklaşım anlamıyoruz. İnsanlar kapısının önüne araba park etmek için para ödüyor. Herhalde yeni nesil belediyecilik de bu olsa gerek” dedi. 

Okunma Sayisi : 4152
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 16.04.2024 - 16:44:00
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları