Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

22 – 28 ARALIK 2004   BSB
ULUS’TA DEV PROJE İÇİN İLK ADIM

Ulus'u Cumhuriyetin ilk yıllarındaki gibi çekim merkezine dönüştürecek, ayağa kaldıracak Tarihi Kent Merkezi Projesi, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oylanarak kabul edildi. Alınan kararla, Ulus Atatürk Heykeli etrafındaki 100 Yıl Çarşısı, Ulus Şehir Çarşısı, Gençlik ve Spor Genel Müdür­lüğü ile Anafartalar Çarşısı yı­kılarak Atatürk Anıtı'yla bütün­leşecek bir kent meydanı oluş­turulacak.

Belediye Meclisi'nde alınan diğer bir kararla da, Anafartalar Caddesi üzerindeki Büyük şehir Belediyesi binası (Taş bi­na), Perakende Hali, Modern Çarşısı ele alınarak bu bölge­nin de yıkılarak büyük bir oto­parkla alışveriş merkezi oluş­turulması karar altına alındı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan  Gökçek,  Belediye Başkanı Melih Gökçek, mecliste konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Ulus Heykel etrafında bulu­nan 100. Yıl Çarşısı, Ulus İşhanı, Anafartalar Çarşısı ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bi­nasının ücretsiz ya da az bir ücretle kamulaştırılacağını ve bu binaların yıkılarak bölgenin yeşil alana dönüştürüleceğini, böylelikle de An­kara'ya gerçek bir "Kent Meydanı"nın kazan­dırılacağını anlattı. Gökçek, daha önceki proje­de yeşil alan olarak düşünülen Tekel-Gümrük Müsteşarlığı binasının da (Eski Köy Hizmetleri binası) yıkılacağını, Ulus Hali, Modern Çarşı ve belediyeye ait binalarla birleştirilerek yapılması planlanan Ulus İşhanı Projesi'ne katılacağını söyledi.

GÖKÇEK “ESNAF MAĞDUR EDİLMEYECEK”
Emekli Sandığı'na bağlı Ulus İşhanı ve Anafartalar Çarşısı'nın mülkiyetine talip olan esnafa Gökçek'ten çağrı: "Yeni yapacağımız Ulus Işhanı'ndan sizlere yer satmaya hazırız"

Başkan Gökçek Belediye Meclisinde kabul edilen Ulus Projesi'nin hayata geçirilmesiyle birlikte, Ulus İşhanı ve Anafartalar Çarşısı esnafının mağdur edilmeye­ceğini belirtti. Mevcut Ulus İşhanı ve Anafarta lar Çarşısı'ndaki esnafın, çarşının mülkiyetine talip olduklarını ve bu isteklerini Emekli Sandı-ğı'na bildirdiklerini söyleyen Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bölgeyi yeşil alana çevirmesi dolayısı  ile buradaki  esnafın yer sorunun ortaya çıkacağını belirtti. Gökçek, "Kimseyi kesinlikle mağdur etmeyi düşünmü­yoruz. Esnaf, Ulus Anafartalar Çarşısı'nı satın almak istediğini söylemekteymiş. Biz belediye olarak yeni yapacağımız Ulus İşhanı'nda, Anafartalar Çarşısı'nda ve 100 Yıl Çarşısı'ndaki es­nafa yer satmaya hazırız. İnanıyorum ki ora­daki esnafımız da artık miadını doldurmuş bir çarşı yerine yeni modern çağdaş bir yapıyı ter­cih edecektir" dedi.

BÜYÜKŞEHİR ANKARA BELEDİYESİ HAFTALIK BÜLTENİ

Okunma Sayisi : 15269
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 14.01.2021 - 14:29:31
Şu an 49 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları