Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

22 12 2004 HÜRRİYET
MİMARLARDAN ULUS TEPKİSİ

Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 'Ulus Tarihi Kent Projesi'ne Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nden tepki geldi. Ankara Şubesi Başkanı Ali Ulusoy Gökçek'in şehirle il¬gili projelerinde kendilerine danışmamasından yakınırken, Yönetim Kurulu üyesi Kemal Nalbant da, 'Ulus Tarihi Kent Projesi'ni 'filin zücaciye dükkanına girmesine” benzetti.

Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Meclisinin de onayından geçen Ulus Tarihi Kent

MİMARLAR Odası Ankara Şubesi, 'Ulus Tarihi Kent Projesi'yle Hal binası, taş bina ve Anafartalar Caddesi ile Hal'in arasında kalan çarşıları yıkacağını açıklayan Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek'e tepki gösterdi.

Ankara Şubesi Başkanı Ali Ulusoy, Gökçek'in şehirle ilgili projelerinde kendilerine danışmamasından yakınırken, Yönetim Kurulu üyesi Kemal Nalbant da, 'Ulus Tarihi Kent Projesi'ni 'filin zücaciye dükkanına girmesine' benzetti.

Nalbant, Ulus'la ilgili Büyükşehir Belediyesinin elinde hazır bir proje olduğunu belirterek, şunları söyledi: “1986 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Altınsoy, Ulus Tarihi Kent Merkezi Planlama Projesi' konulu bir yarışma açtı. Prof. Dr. Raci Bademli ODTÜ Mimarlık Fakültesi Proje Grubu'ndan oluşan ekibiyle birlikte yarışmayı kazandı. Dolayısıyla zaten belediyenin elinde Ulus'la ilgili hazır bir proje var.'

DİŞÇİ HASSASİYETİ GEREK
Ulus'un tarihi bir bölge olduğunu ifade eden Nalbant, 'Bu bölge çok hassas bir yerdir. Ulus'a 'bir dişçi hassasiyeti' ile yaklaşılmalıdır. Yoksa, şu binayı yıkama bu binayı yıkarım, yerine yenisi yaparım anlayışıyla yaklaşırsanız, tarihi dokuyu yok edersiniz. Sayın Gökçek'in bu

HABERİ OKUYUNCA DEHŞETE DUŞTUK
Şube Başkanı Ulusoy ise, projeden Hürriyet Ankara'nın haberiyle bilgi sahibi olduklarını ve haberi okuyunca dehşete düştüklerini anlatarak, Gökçek'in bu tür projelerde kendilerine danışmamasından yakındı.

'Açıkçası, Gökçek'in şu an o bölgede tam olarak ne yapacağını bilmiyoruz. Çünkü belediyeden hiç kimse bize gelip de bu projeden bahsetmedi' diyen Ulusoy, şöyle devam etti:

'Bizler kamusal görevi olan sivil toplum örgütleriyiz. Mimarlar Odası olarak Ankara'ya karşı bir sorumluluğumuz var. Dolayısıyla, şehirle ilgili bu tür projelerde bir diyalog kurularak, mutlaka bizim de görüşümüz alınmalı. Ancak, geçenlerde Sayın Gökçek beni arayarak, Estetik Kurul oluşturacaklarını ve bu kurula bir Oda üyesini alacaklarını söyledi. Ben bunu bu diyalogun ilk adımı olarak görüyorum. Dileğimiz, bunun devamının gelmesi.'

Okunma Sayisi : 6401
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 14.01.2021 - 14:29:31
Şu an 52 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları