Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.

16 Nisan’da hikayemizin gücüne inanalım

Olumsuz söylemlere sağır olalım

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 16 Nisan’da Hayır çağrısı yaparak vatandaşları oylara sahip çıkmaya davet etti

Mimarlar Odası Ankara Şubesi,  düzenlediği basın toplantısında 16 Nisan’da gerçekleşecek anayasa değişikliği referandumu için Hayır çağrısı yaptı.

Cumhuriyet hikayemize sahip çıkmak  için tek adam rejimine karşı vatandaşları göreve davet eden Mimarlar Odası Ankara Şubesi, “16 Nisan’da hedefe kilitleniyoruz.  Bu memleket ve Türkiye meselesidir. Tek adam rejimine karşı, adaletsizliğe karşı Hayır kazanacak” dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan karakuş Candan, “Hayır Anadolu’yu temsil ediyor, Hayır demek çok cesurca, Hayır dediğimiz için pankartlarımız kaldırıldı. İnsanlar gözaltına alındı. Broşür dağıttıkları için insanlar tartaklandı. Hayır kampanyası halkın yaratıcılığı ve emeği ile şekillendi. 1923’ten önce tebaaydık, bir hikayemiz yoktu.  Evet tek sesi, Hayır çok sesliliği temsil ediyor. Tek adam rejimine karşı, adaletsizliğe karşı Hayır kazanacak” diye konuştu.

Hayır kazanacak, Türkiye kazanacak

Candan, sözlerine şöyle devam etti:

“Adil olmayan koşullarda yürütülen referandum çalışmalarında sona yaklaştık. Hayır demek için çok sebebimiz var.  Devletin tüm olanakları evet için kullanılıyor. Hayır, kampanyası halkın yaratıcılığı ve emeğiyle şekillenirken engellemelerle, saldırılara tutuklamalarla karşı karşıya kaldı, kalmaya devam ediyor. Türkiye bir kültürler coğrafyası ve bir kültürler mozaiği. Hayır çalışması Türkiye’nin çok sesliliğinin mozaiğinin sesidir. Bu Türkiye’nin çok kültürlülüğünün memlekete yansıması değişik kollardan, akarak karıncalar gibi toprağın altında yol oluşturuyorlar. Toprağın altında emekle özveriyle ama ille de memleket sevgisiyle örülen bu farklı yollar,16 Nisanda sandıkta Hayır’da kucaklaşacak. Ve o gün bu ülke dostluğu hoşgörüyü dillerden düşürülmeyen gerçek ‘mili birliğin’ ne olduğunu yüreklerinde nefeslerinde ve dahi çocuklarının gözlerinde hissedecekler. Hayır kazanacak, memleket kazanacak, halk kazanacak, yüreklerimiz şahittir. Tek adam rejimine karşı Hayır kazanacak, ülkemizi, halklarımızı, komşularımızı, benliğimizi parçalamak isteyenlere karşı bu ülke topraklarında verilen Kurtuluş Savaşı şahittir. Adaletsizliğe karşı Hayır kazanacak, Türkiye kazanacak. Şimdi halkın tırnaklarıyla işlediği kazanılmış bir zaferi çalmaya çalışacaklar. Algı yönetimleriyle, son bir hamle ile aklımızı yüreğimizi düşürmeye çalışacaklar.”

Cumhuriyet hikayesi çok güçlü

“Oylar bir okulda kullanılacak, okullarda bizi karşılayan bir büstle karşılaşacağız. Oylarımızı bir sınıfta atacağız. Sınıflarda bizi karşılayan bir resim olacak…16 Nisan’da bizi karşılayacak, bir okul, bir büst, bir resim, emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelesi verdiğimiz ülkemizin hikâyesinin simgeleridir. Yeter ki, 16 Nisan’da tüm olumsuzluklara kulaklarımızı tıkayıp hedefe kitlenelim” diyen Candan, şunları kaydetti:

“Bizim hikâyemiz çok güçlü, bizim hikâyemiz her yerde, cebimizdeki nüfus cüzdanında… Bu kimlikle tebaa değil, yurttaşız, insanız, vatanız. Dağa taşa okula, kitaba, yüreğimize yazılmış Cumhuriyet hikâyesi çok güçlü.  Bir okul, bir büst bir resim şahittir buna. Güçlü hikâyeleri olan toplumlar yenilmez. Güçlü hikâyeleri olan insanlar umutsuz olmaz, güçlü hikâyeleri olan yurttaşlar, çocuklarının gözlerinin buğulanmasına asla müsaade etmez. 16 Nisanda nerde olursak olalım, herkesi oy kullanmaya ve oylarımıza hikayemize sahip çıkmaya davet ediyoruz.”

94 yıllık demokrasi geleneğimiz var

Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Namık Kemal Kaya ise umutsuz olmadığını ve endişeye kapılmamak gerektiğini belirterek, “Bu toplumun 94 yıllık Cumhuriyet ve demokrasi geleneği var. Kendi komşularımızın özellikle Suriye’nin üzerinde oynanan oyuna baktığımızda nelerin döndüğünü çok rahat bir şekilde görüyoruz. Suriye’de kimyasal silah kullanıldığına ilişkin bir takım haberler çıktı. Kimlerin yaptığını az çok kamuoyu biliyor” dedi.

Kendi ülkemize sahip çıkmalıyız

Kaya, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz 16 Nisan’da Hayır çıkartmazsak bizim düşeceğimiz durum, Suriye’den hiç te farklı olmayacak. Biz bir Suriye, Irak, İran veya Libya olmamalıyız. Bunu hak etmiyoruz. Kendi içine kapatılan ve tecrit edilen bir ülke haline gelmemeliyiz. Avrupa’ya ve medeniyete açılan bir ülkeyiz.  Bu bilinçte sandığa gidip oyumuzu kullanırsak eğer ve Hayır çıkarsa Cumhurbaşkanı da bir derin nefes alacaktır. Ayrıca Cumhurbaşkanına sormak istiyorum, İstanbul gibi bir dünya şehrinde Belediye Başkanlığı yaptınız, sonra Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı oldunuz. Şimdide Cumhurbaşkanısınız. On beş yıldır her anlamıyla iktidarsınız. Ve siz de iktidarın bir numaralı aktörüsünüz. İstediğiniz her şeyi yapma yetkisine sahipsiniz. Bunlar yetmedi, şimdi bizden Türkiye Cumhuriyetinin tapusunu istiyorsunuz, öyle mi? Hiç kusura bakmayın. Biz bu tapuyu Mustafa Kemal Atatürk e vermedik ki size neden verelim? Bu konudaki cevabımız kesinlikle Hayır’dır. Ayrıca iktidarınız döneminde iki kez kandırıldığınızı kendiniz söylediniz. Her kandırıldığınızda halk olarak biz bedel ödedik. Bu nedenle bir kez daha kandırılmanıza olanak tanımayacağız. Dolayısıyla kendi ülkemize ve devletimize sahip çıkmanın adıdır ''HAYIR''. Ülkemizin yönetilmesi konusunda görüş ayrılıkları ve farklılıklarımız olabilir. Bu nedenle bu anlayışa oy vermedik. Çünkü bu ülkeyi bir felakete götürdüklerini düşünüyoruz. Dolayısıyla bu anlayışta ve bu bilinçte Hayır oyu kullanmalıyız. Kendi ülkemize, demokrasiye ve Cumhuriyete ''Hayır'' diyerek sahip çıkmamız gerekiyor.”

 TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 3528
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 22.02.2024 - 10:52:20
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları