Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

ÇOCUKLARLA BİRLİKTE GELECEĞİ İSTEMEYE ÇAĞRI 

 

Kentlerimizin geleceği, Mimarlığın toplumsallaşması, Türkiye ve Dünya için yapılacak bir şeyler,

her çocuğun gözlerindeki aydınlığın,

karanlığa teslim edilmemesi ile gerçekleşebilir. 

Yeni bir eğitim dönemi daha başlarken TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Çocuk ve Mimarlık Çalışmaları Merkezi’de ilköğretim okullarında yürüteceği faaliyetlere ilişkin hazırlıklarına başladı. 

2006-2007 yılı öğretim yılında 54 ilköğretim okulunda kit proje 4 okulda farklı projelerin yürütüldüğü 1000 Mimar 1000 0kulda çalışması 2007 yılında Çocuk ve Mimarlık Çalışmaları Merkezi’nin kurulmasıyla birlikte bilimsel veri toplamak ve bu verileri MİM-AR (mimarlık araştırmaları Merkezi) da değerlendirerek sonuçlarını kamuoyuyla paylaşarak çözüm önerileri de geliştirmeye çalışmıştır. Bu kapsamda 2007 yılında okullarda gerçekleşen çalışmalarda Okul durum tespit formları ve uygulama öncesi anketleri de yapılmış ve bu anketlerin değerlendirme sonuçları dönem sonunda açıklanacaktır. Okul durum tespit formlarında çıkan sonuçlar ve eğitim yapıları ile ilgilide önermeler Milli Eğitim Bakanlığı’na da iletilecektir. 

Diğer önemli bir gelişme’de Çocuk ve Mimarlık çalışmalarının sonuçlarının bilimsel bir yayın halinde basılması için yayın editörlüğü grubu çalışmalarına başlamış ve sponsor bulma aşamasına gelmiştir. Aralık ayında yayın olarak sizlere ulaştırılması planlan kitabın hem mimarlık ortamına, hem eğitim ortamına ciddi katkılar taşıyacağına inanıyoruz. 

Evet yeni bir eğitim dönemine başlıyoruz demiştik. Eğitime başlama zili çaldığında sınıflarında bekleyen çocuklara bizimde söyleyeceklerimiz ve onlardan öğreneceğimiz, çok fazla şey var .

Mimarlığın toplumla buluşması, kentin çevrenin ve doğanın çocukların ellerinde şekillenmesi ve aydınlık bir gelecek kurgulamanın yarının büyükleri olacak çocuklardan başlayacağını biliyoruz. 

Milli Eğitim sistemine kendi alanımızdan yeni bir soluk katmanın, yeni bir enerji sağlamanın ne kadar önemli olduğunu yaşayarak öğreniyoruz. 

Kentlerimizin geleceği, Mimarlığın toplumsallaşması, Türkiye ve Dünya için yapılacak bir şeyler, her çocuğun gözlerindeki aydınlığın karanlığa teslim edilmemesi ile gerçekleşebilir. 

Şimdi sizleri bütün yoğunluğunuz arasında zaman ayırarak 2007–2008 öğretim yılında bir okul ve sınıf seçmenizi sınıftaki 40 çocuğa, kendi meslek alanımızdan doğru geleceği birlikte istemenizi öneriyoruz.  

Bugüne kadar yaptığımız etkinliklerle ve projelerle 8500 çocuğa ve dolayısıyla ailelerine ulaştık. 

Proje yaptığımız çocuklar büyüyor. Üniversite sınavlarına hazırlanıyorlar ve her gördüklerinde bizi bir yerlerde, sokakta, markette, pazarda, o coşkulu göz ve heyecanla, kucaklıyorlar.

 

Sizleri bu heyecana ortak olmaya , Çocuklarla birlikte geleceği istemeye çağırıyoruz. 

Okunma Sayisi : 47985
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 23.09.2021 - 13:47:58
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları