Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

Sayın  Üyemiz,

 

Sizinle çok önemli bir gelişmeyi paylaşmak istiyor ve sizden deneyimlerinizi yeni bir alana kaynak oluşturacak biçimde kullanmanızı rica ediyoruz.

 

Bildiğiniz üzere, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Mayıs 2002’den bu yana “Çocuk ve Mimarlık” çalışmalarını sürdürmekte,  “1000 Mimar 1000 Okulda” Projesi ile de Ekim 2003’ten beri okullarda çocuklarla mimarların buluşmalarını sağlamaktadır.

 

Bugün ise bir dönüm noktasındayız.

2004-2005 Eğitim ve Öğretim yılı, mimarlık ve Mimarlar Odası için bir dönüm noktasını işaret etmektedir. Çünkü bu yıl eğitim ve öğretim programları yenilenmektedir ve yenilenen programlar  2005-2006 döneminde uygulamaya konulacaktır.

 

Çocuk ve mimarlık çalışma grubu olarak, uzun erimde içinde yer almayı planladığımız eğitim programına katkı sağlayabilecek bir konuma gelmiş bulunuyoruz. Proje ortağımız ÇOKAUM’un desteği ve yönlendirmesi ile iletişime geçtiğimiz Hayat Bilgisi Program Geliştirme Komisyonu Başkanı Selahattin Öğülmüş, yeni hazırlanan programlar için görüş sunmamızı ve aktif katkıda bulunmamızı önermiştir. Bu teklif, çalışmalarımız için yepyeni bir eşik niteliğindedir.

 

Talim Terbiye Kurulu Başkanı ile görüşmemizin sonucunda ise, geliştirilmekte olan Sosyal Bilgiler (6.7.8. sınıflar) eğitim programı içerinde  yer alabilme ve sonlandırılmakta olan ilköğretim 1-3. sınıflar Hayat Bilgisi, 4-8. sınıflar Sosyal Bilgiler programlarına da katkıda bulunma şansını yakalamış durumdayız. Mimarlık ve mekan ile ilgili kavramların program içerisinde yeralma biçimini kurgulamamız, yanı sıra kazanımlara ait etkinliklerin kurgulanması için desteğimiz istenmiştir.  Çalışmaların yürütüldüğü komisyonlara katılımımız için umut verici gelişmeler sağlanmıştır.

 

Görülen odur ki, Milli Eğitim Bakanlığı, yeni hazırlanan öğrenci merkezli, deneyim ve araştırma yoluyla öğrenmeye dayalı eğitim sistemini disiplinlerarası işbirliği ile kurgulamaktadır.

 

Mimarlar Odası Ankara Şubesi kanalı ile yaptıkları davet, tüm mimarlara/mimarlığa ciddi bir sorumluluk yüklemektedir.  Bu durum, hem eğitim sistemi, hem de  mimarlık ve mekan kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılması açısından yeni bir dönemin habercisidir.

 

Bu alandaki gelişmeleri sizinle paylaşmak ve eğer ilgilenirseniz değerlendirmelerinizi almak istedik.

Program değerlendirme çalışmasına Hayat Bilgisi 1-3.sınıf programından başlayacağız. Yeni program web sayfamızda yeralmaktadır. Herhangi bir kavram, kazanım ve etkinliğe ilişkin görüşlerinizi bize mail, fax gibi iletişim araçları ile iletebilirsiniz. Eğer katkınız aktif bir biçimde sürekli olabilecekse lütfen bilgi veriniz. Katkılarınızı bekliyoruz.

 

 

Birlikte mimarlığı şekillendirebilmek dileğiyle,

Saygılarımızla,

 

 

Okunma Sayisi : 17679
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 21.10.2021 - 16:28:04
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları