Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Metraj-Keşif ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi
“Mimari Akustik Rapor ve Projesi Neden Gereklidir?” Semineri
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
Afet Bilinci ve Temel İlk Yardım Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ
5-8 ARALIK 2019 BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
D-1 TEMEL BİNA AKUSTİĞİ EĞİTİMİ KAYITLARIMIZ BAŞLADI
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi
Enerji Kimlik Belgesi Eğitimleri (EKB) Çevrim İçi Eğitimleri Başlıyor
“Çalışma Yaşamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Eğitimi
Bilirkişilik Eğitimi
Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar için Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi IV
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi III
Keşif, Metraj ve İhale Dosyası Hazırlama Eğitimi II
Keşif-Metraj İhale Dosyası Hazırlama Teknikleri Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
Bilirkişilik Temel Eğitimi 2017
2018 Yılı Ankara Şubesi Oda Bilirkişileri Listesi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Temel Eğitimi
"Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" Eğitimi
Bilirkişilik Temel Eğitimi
Keşif Metraj Eğitimi
EKB Uzmanı Üyelerimize Önemli Duyuru
Bilirkişiliğe Kabul Şartları
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
“BEP-TR 2 Oryantasyon” Eğitimi
Üniversite Oda’ya Geliyor, Kent Akademisi Dersleri Başlıyor
Hukuk Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
2016 Yılı Kamulaştırma Bilirkişi Listeleri
Ceza Davaları 2016 Yılı Bilirkişilik Listeleri Başvuruları
Bilirkişilik Başvuruları / Hukuk
Bilirkişilik Başvuruları / Ceza
Kamulaştırma Bilirkişiliği 2017 Listesi Başvuruları Başladı
Bilirkişilik Temel Eğitimi
ONLINE İŞL.

ARCHILD Uluslararası Mimarlık ve Çocuk Kongresi Gerçekleşti

  

ARCHILD Uluslararası Mimarlık ve Çocuk Kongresi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 18-21 Kasım 2009 tarihleri arasında gerçekleşti. ‘Çocuklar Tarafından, Çocuklar İçin, Çocuklarla Birlikte’ ana teması altında ‘İyi Uygulamalar’ olarak belirlenen Kongre’de çocukların yaşadıkları kente, çevreye ve mekana yönelik farkındalığını sağlamak ve çocukların mimarlık kültürüyle buluşturmak için yapılan çalışmalar, deneyimler paylaşıldı ve sorunlar tartışıldı. Kongrede çocuk bahçelerinden, çocuklar için mimarlık ve tasarım eğitimine, eğitim mekanlarından, çocuklarla yapılan kültürel miras çalışmalarına, çocuk oyun alanları ve materyallerinden, çocukların tasarım sürecine katılmalarına kadar çeşitli konular irdelendi.

 

Kongre Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çok Sesli Çocuk Korosu’nun konseriyle Çarşamba günü öğleden sonra başladı ve açılış konuşmalarında Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı ve ARCHILD Kongresi Düzenleme Kurulu Eş Başkanı Nimet Özgönül, UIA Çalışma Grubu Eş Başkanı ve ARCHILD Kongresi Düzenleme Kurulu Eş Başkanı Hannes Hubrich, TMMOB Mimarlar Odası Genel Başkanı Bülend Tuna, Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, Çankaya Belediye Başkanı Bülend Tanık  ve TMMOB Mimarlar Odası Şube Yönetim Kurulu üyesi Tezcan Karakuş Candan yer aldılar. Açılış konuşmalarının ardından Kongre kapsamında düzenlenen ‘Kentimi Okuyorum’ çocuk kitapları yarışmasında ödül kazananların ödülleri verildi. ‘Çocuk ve Doğal Çevre’, ‘Çocuk ve Yapılaşmış Çevre’, ‘Çocuk ve Yapı’, ‘Çocuk ve Kültürel Miras’ ve ‘Eğitim Mekanları’ başlıklı konuları içeren oturumlar birbirine parallel olarak Perşembe günü yürütüldü. ‘Eğitim Mekanları’, ‘Yetiştirme Yurtları’, ‘Kültür ve Eğlence Merkezleri’, ‘Parklar’, ‘Çocuk Oyunları ve Bu Alanlardaki Oyuncaklar, Materyaller’ ‘Çocuk Hakları ve Katılımı’, ‘ Çocuklarla Birlikte Katılımcı Planlama ve Tasarım Süreçleri’ başlıklı konular ise Cuma günü birbirine parallel oturumlarda irdelendi ve tartışıldı. Oturumlar sonrasında UIA Çalışma Grubu üye ülkelerinden Avusturalya, Rusya ve Kolombiya temsilcileri ülkelerindeki çalışmaları sundular. Kongre, Cengiz Bektaş tarafından yönetilen ve Çocuk ve Mimarlık çalışmalarına katılmış olan öğrenci temsilcisi Eda Kirişçioğlu, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Yeşim Uysal, gönüllü mimar İlknur Ataman ve ÇOKAUM temsilcisi Tülin Şener’in katıldığı ve deneyimlerini paylaştığı kapanış paneliyle sona erdi. Kongre, Dünya’dan ve Türkiye’den çocuk-kent, çocuk-mimarlık kültürü konulu çalışmaların ve UIA’nın kurum ve kuruluşlarının katılımıyla çeşitli deneyimlerin paylaşıldığı ve tartışıldığı bir platform oluşturdu. 

 

 

UIA Mimarlık ve Çocuk Çalışma Grubu Toplantısı

 

21–22 Kasım 2009 /  Beypazarı

 

 

Uluslararası Mimarlar Birliği Mimarlık ve Çocuk çalışma grubu toplantısı 21–22 Kasım 2009 tarihlerinde Beypazarı’nda gerçekleştirildi. Çalışma grubu eş-direktörleri Hannes Hubrich (Almanya) ve Ewa Struzynska (Fransa), çalışma grubu üyeleri Pihla Meskanen (Finlandiya), Igna Abaeva ve Nona Aznavuryan (Rusya), Takeshi Inaba ve Nobu Motooka (Japonya), Beverley Garlick (Avustralya), Antonio Manrique (Kolombiya) ve Tezcan Karakuş Candan (Türkiye)’nın yanı sıra TMMOB Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Karakaya ve Emre Mardan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Çalışma grubuna yeni katılan üyelerin kendilerini tanıttıkları küçük sunuşlarıyla başlayan toplantı Zagrep’te gerçekleştirilen bir önceki toplantının raporunun değerlendirilmesi ile devam etti. Yapılı Çevre Eğitimi İlkeleri kılavuzunun farklı dillere çevirisinin yapılması ve yaygınlaştırılması amacıyla her üye bu kılavuzu kendi diline çevirmekle görevlendirildi.  İki gün süren toplantının temel konusu 2011 yılında Tokyo’da gerçekleştirilecek UIA Dünya Kongresi’nde sahiplerini bulacak olan Mimarlık ve Çocuk alanında verilecek Altın Küp Ödülleri; felsefesi, kategorileri, yöntemi, takvimi ve şartnamesi konuları ayrıntılarıyla tartışıldı. Mimarlık ve Çocuk grubunun web sitesinin yenilenmesi ve Altın Küp Ödülleri için web sitesi yapılması konuları karara bağlandı. Ayrıca çalışma grubunun etkinlikleri için sponsor bulunması konusu değerlendirildi.

 

22 Kasım 2009 Pazar günü Sayın Emre Mardan rehberliğinde Beypazarı’nın tarihi yerlerini gezen katılımcılar, son olarak akşamüstü yeniden biraya gelerek çalışma grubu içerisindeki koordinasyon ve çalışma ilkeleri konularında fikir alış verişinde bulundular. Uluslararası Mimarlar Birliği Mimarlık ve Çocuk Çalışma Grubu açısından yarışma sürecini hızlandıran ve diğer tüm konuları açıklığa kavuşturan çok verimli bir toplantı gerçekleştirildi.

 

Okunma Sayisi : 16287
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 12.07.2024 - 14:09:50
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları