Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
18 Nisan 2014

Başka bir okul mümkün

Mutlu çocuklar için mutlu okullar hedefleyen BBOM Derneği, Çocuk ve Mimarlık Çelışmaları Merkezi ile birlikkte ortak adınlar atıyor.  

Başka bir okul Mümkün Derneği ( BBOM) eğitimciler ve gönüllülerin 2009’da kurduğu dernek, Ankara’da eğitim kooperatifini kurarak çalışmalara başladı. Başka Bir Okul Mümkün diyerek yola çıkan BBOM Derneği deneyimlerini Ankara’ya taşıyor. Eylül’de açılışı yapılacak olan okul İncek’te yer alıyor. Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ni ziyaret eden BBOM eğitimcileri, Çocuk ve Mimarlık Çalışmaları Merkezi ile ortak çalışmalar yürütecek. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ortak projelere ilişkin olarak şunları söyledi: “ Çocuk ve Mimarlık Çalışmaları Merkezi olarak 12 yıldır MEB ile Ankara Valiliği okullarla kentlilik bilinci konusunda ortak çalışmalar yürütüyoruz. BBOM ile kesiştiğimiz, ortak çalışabileceğimiz alanlar var. Her iki çalışmada çocukların mekana dair öz inisiyatifini çocuklarda doğaya, mekana, yapılı çevreye karşı farkındalık yaratmayı önemsiyor. Yaptığımız çalışmalarda çocuklar kent ve  mekanlar hakkında çözüm öneriyorlar. Çocuk parkları, okul mekanları, çocuklarla birlikte tasarlanıyor. BBOM projesi demokratik katılımla çocukları önemseyen bir proje bu nedenle birlikte çalışmalar, atölyeler yürütmek, deneyimlerimiz aktarmak, deney imlediklerini hissetmek bizim için de önemli. Çocuk ve Mimarlık Çalışmaları Merkezi ile gönüllü mimarlar BBOM projesinde çocuklarla bir araya gelerek, başka bir okulun mümkün olduğunu gösterecek çalışmalar yürütecek. ” İfadelerini kullandı.

Başka bir Okul Mümkün projesi Öğrenmeyi yaşamdan ayırmayan, çocuğun bireysel özelliklerini temel alan, Demokratik katılımla yönetilen, Ekolojik dengeye saygılı,Ticari kar amacı gütmeyen,bir okul modelini Ankara İncek’te gerçekleştirmeyi hedefliyor. Anasınıfının da yer alacağı okul ilköğretim okulu olarak eğitimcileri ve gönüllüleri ile Eylül’de açılacak.

Okunma Sayisi : 7076
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 21.10.2021 - 16:28:04
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları