Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

1. Çocuk, Kent Çevre ve Mimarlık Ulusal Buluşması Ankara’da Gerçekleşti

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin düzenlediği 1.Çocuk Kent Çevre ve Mimarlık Ulusal Buluşması 21–22 Kasım 2008 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.  

Çocuk ve Mimarlık Projesi, Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından 2002 yılında “Mimarlığın Toplumsallaşması, herkes tarafından paylaşılabilir, yaşanabilir olması hedefiyle, mimarlığın toplumun bir öğesi haline gelmesi için mimarlık kültürü ile kent kültürünün çocuklarla paylaşılması üzerine kurgulanmış, bir karşılıklı öğrenme çalışması ve toplumsal buluşma ortamı” olarak başlatılmıştır. 2002 yılında UIA‘nın Kaynak Olarak Mimarlık temasıyla Berlin’de gerçekleşen kongresinden sonra eksenini yapılı çevre eğitim rehberine oturtmuştur.

6. yılını doldurmak üzere olan Çocuk ve Mimarlık çalışmaları, ikinci beş yıl için (2008–2013) Ankara Şubesi tarafından hazırlanan eylem programı çerçevesinde 2 yılda bir, Çocuk, Kent, Çevre ve Mimarlık ekseninde faaliyet gösteren tüm kurum ve kişileri bir araya getirerek, karşılıklı deneyimlerin paylaşılması ve ulusal bir ağ oluşturulması hedefiyle Çocuk ve Mimarlık Ulusal Buluşması’nı planlanmıştır.

İki gün süren buluşma, Çocuk ve Kentsel Duyarlılık, Çocuk Dostu Mekânlar, Tarihi Çevre ve Çocuk, Arkeolojiyi Çocuğa Sevdirmenin Yolları adlı temalar üzerinden ana konuşmacıların ve konuyla ilgili faaliyet yürüten kurum ve kişilerin sunuşlarıyla gerçekleşmiştir.

İkinci gün ise çocuk ve mimarlık projesinin milli eğitim müfredatında ne şekilde yer alacağına ve hangi derslerde paket programlar hazırlanabileceğine dair görüşlerin paylaşıldığı, Müfredat ve Paket Program Atölyesi,  Çocuk Kent Mimarlık ve Çevre konusunda çalışan kişi ve kurumların nasıl bir organizasyonla bu buluşmaların sürdürülebilirliğini sağlayacağı konusundaki yaklaşımların ifade edildiği İletişim ve Örgütlenme Atölyesi olmak üzere iki atölyede çalışmalarını sürdürdü.

Daha sonra genel bir değerlendirmenin yapıldığı iki günlük buluşma sonucunda, Çocuk ve Mimarlık çalışmalarının Mimarlar Odası Ankara Şube koordinasyonunda diğer şubelerde de başlatılması, müfredat programına ilişkin çalışmaların yoğunlaştırılması, Çocuk ve Mimarlık çalışmalarının Mimarlar Odası Genel Merkezi düzeyinde kurumsal bir yapılanmaya dönüşmesi için, yönetmelik hazırlanması ve resmi kurumlarla yürütülen ilişkilerin genişletilmesi önerileri ile sonuçlanmıştır.

Okunma Sayisi : 14621
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 21.10.2021 - 16:28:04
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları