Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
 

YIKILACAK BİNALARIN TÜMÜ YARIŞMA İLE ELDE EDİLMİŞ

(Fotoğraf Melih Uçar)

1947, Ankara Belediyesi Ticaret Evi
Yarışmayı Çıkaran Kurum: Ankara Belediyesi
1. Ödül: Nezih Eldem
2. Ödül: Reha Ortaçlı, Fethi Tulgar
Mansiyon: Adnan Onaran, Yıldız Tolun
Mansiyon: Orhan Tolon
(Arkitekt 1947/05-06, Sf. 150)

 

(Fotoğraf Melih Uçar)

1954, Ulus Meydanı İşhanı
Yarışmayı Çıkaran Kurum: T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü
Jüri Üyeleri: Kemal Aygün, Feyyaz Köksal, Feridun Kip, Ahsen Yapaner, Orhan Safa, Mesut Gün, İsmail Devletkuşu, Orhan Alsaç, Ali T. Güran, Muzaffer Til, Cevdet Erbek
1. Ödül: Orhan Bozkurt, Orhan Bolak, Gazanfer Beken
2. Ödül: Osman Mörel, Ahmet Keskin
3. Ödül: Atilla Arpat, Doğan Kuban, Hande Çağlar, Nejat Rona
1. Mansiyon: Bülent Berksan, Melahat Topaloğlu, Mehmet Ali Topaloğlu
2. Mansiyon: Naki Arpacıoğlu
3. Mansiyon: Affan G. Kırımlı
4. Mansiyon: Ayhan Tayman
5. Mansiyon: İsmet Efe
6. Mansiyon: İlhan Ağan, Fikret Kılıççöte
(Mimarlık, 1952/05-06, Sf. 29-31, 38-40)

(Fotoğraf Zeynep Yağmur)

1967, Anafartalar Çarşısı
Yarışmayı Çıkaran Kurum: Ankara İmar ve Emlak İşletmesi T.A.Ş.
Jüri Üyeleri: Cemal Göktan, Orhan Eren, Medeni Berk, Sabahattin Tulga, Cemil Topçubaşı, Ertuğrul Menteşe, Talat Özışık, Mithat Erçetin, Recai Akçay, Cihat Burak, Sururi Sayarı, Yunus Erk, Arif Belit, Reha Ortaçlı, Turgut Tuncay
1. Ödül: Ferzan Baydar, Affan Kırımlı, Tayfur Şahbaz
2. Ödül: Can Egeli, Yılmaz Sanlı
3. Ödül: Kadri Kalaycıoğlu, Vedat Yalçınkaya, Ertuğrul Özakdemir
1. Mansiyon: Maruf Önal, Şahap Aran
2. Mansiyon: İrfan Bayhan, Gazanfer Erun, Necip Özsan
3. Mansiyon: Engin Özdiner
4. Mansiyon: Şevket Güran, Matboz Koçpulos, Vanuglos Linmerspulos
5. Mansiyon: Semra Dikel, Orhan Dikel
(Mimarlar Odası Arşivi)

 

(Fotoğraf Melih Uçar)

1957, Modern Çarşı (Sınırlı)
Yarışmayı Çıkaran Kurum: Ankara Valiliği ve Serbest Tüccarlar Anonim Ortaklığı
1. Ödül: Rıza Aşkan
(Arkitekt, 1957/04, Sf. 154-156)

 

(Fotoğraf Melih Uçar)

1967, Ankara Ulus Meydanı Çarşı ve Büro Binaları
Yarışmayı Çıkaran Kurum: Ankara Valiliği
Asli Jüri Üyeleri: Orhan Alsaç, Şevki Vanlı, Neriman Birce, Sabih Öke, Ferzan Baydar, Vahit Erhan, Muammer Özdemir
Yedek Jüri Üyeleri: Uğur Gündeş, İhsan Önen
Danışman Jüri Üyeleri: Celalettin Coşkun, Sadettin Tuğrul Cemaligil, Ekrem Ceyhun, Mesut Gün, Adnan Kocaaslan, Faruk Kaygısız
Raportör: Yaşar Çehreli
1. Ödül: Semra Dikel, Orhan Dikel
2. Ödül: Suat Taftalı, Atilla Taftalı, Selami Cömertoğlu
3. Ödül: Sedat Erberk, Erhan Eran, Mehmet Çubuk
1. Mansiyon: Vedat Dalokay, Özdemir Çakıner
2. Mansiyon: Doğan Tekeli, Sami S. Sisa
3. Mansiyon: Metin Hepgüler, Tamay Sütmen
4. Mansiyon: Birsen Doruk, Teoman Doruk, Hayık Kaplanoğlu, Cevat Dayanıklı
5. Mansiyon: Fikret Cankut
(Mimarlık, 1967/05, Sf. 2) (Mimarlık, 1967/07, Sf. 15-25, 34, 35) (Mimarlar Odası Arşivi)

 

Gülnur Güvenç, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Bülten 28

 

Okunma Sayisi : 8016
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 14.01.2021 - 14:29:31
Şu an 40 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları