Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
14 Haziran 2018

24 Haziran 2018 Seçimleri İçin Müşahitlik Çağrısı

İkinci Dünya Savaşı’nda, Paris’i işgal eden Naziler, kentteki her dükkanın vitrinine Hitler ve Mussolini’nin resimlerinin asılması zorunluluğunu getirirler…

Bir kitapçının önünde duran askeri araçtan inen görevliler, vitrinde iki diktatörün resimlerinin olmadığını görünce, hiddetle bağırırlar kitapçıya:

-Al bu resimleri vitrine as. Yarım saat sonra geri gelip, kontrol edeceğiz.

Kitapçı elinde resimlerle, dükkanın kapısında öylece kala kalır…

Bu iki insan kasabı, kitap düşmanı diktatörün resmini, elleriyle bir kitapçı dükkanına nasıl asacaktır?

Kitapçı evde kendisini bekleyen eşi ve çocuklarını anımsar. Çaresizlik içinde vitrinin bir köşesine Hitler’in, öbür köşesine de Mussolini’nin resimlerini asar…

Birden, parlak bir fikir gelir aklına ve vitrindeki tüm kitapları kaldırır. Dükkanın ne dükkanı olduğu belli olsun, içeride ne satıldığı anlaşılsın diye de iki diktatörün resminin ortasında bir tek kitap bırakır.

Kitap Victor Hugo’nun bir eseridir ve kapağında adı yazmaktadır. “Sefiller”…

 

Türkiye tarihi açısından ülkemizin, halkımızın ve mesleğimizin geleceğinin, demokrasi ya da diktatörlüğün oylanacağı 24 Haziran 2018’de gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde, bu ülkenin aydınları ve mimarları olarak sorumluluklarımızın farkındayız.

Varlığımızı borçlu olduğumuz Cumhuriyet’in demokrasi ile taçlanması, otoriter ve islamı siyasallaştıran yönetimin bir kez daha işbaşına gelmemesi için oy kullanmak ve oylarımıza sahip çıkmak zorunluluğumuzdur.  

Meslek alanlarımızın daraltılmasına, yapı üretim sürecinin rant odaklı denetimsizleştirilmesine yol açanları, iş dağıtımında, uzmanlık alanlarında bilimi ve tekniği bertaraf edenleri, Cumhuriyet ile kazandığımız haklarımızı yok etmek isteyenleri, hafızalarımızı ve mekanlarımızı yıkanları, Atatürk Orman Çiftliği’nde vasiyete ve şartlı bağışa rağmen, birinci derece doğal ve tarihi sit alanında hukuksuzluğun ve israfın simgesi Kaçak Saray’ı inşa edenleri 24 Haziran’da göndereceğiz.

Cumhuriyet değerlerine ve hukukun üstünlüğüne dayanarak ülkemizin kaynaklarını, kamu yararını ve yaşanabilir kentleri savunmak üzere verdiğimiz mücadele bu seçimlerde de bizlerin ülkedeki siyasal, ekonomik ve toplumsal krizlerin karşısında emekten, demokrasiden ve barıştan yana bir tavır almasını gerekli kılıyor.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak ülkemize, topluma ve mesleğimize karşı sorumluluğumuz gereği, tüm meslektaşlarımızı 24 Haziran seçimlerinde OY KULLANMAYA, OYLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA ve 24 HAZİRAN’DA SANDIKLARDA GÖREV ALMAYA ÇAĞIRIYORUZ.

Meşru ve güvenilir seçim sonuçlarının elde edilmesini sağlamak ve oylarımıza sahip çıkmak için Adil Seçim Güvenliği Platformu, demokratik kitle örgütleri ve oda örgütlülüğümüzle birlikte Ankara’daki sandıklarda ve yurtdışı oylarının sayımında görev almak isteyen üyelerimizin 18 Haziran saat 17.00’ye kadar Şubemize başvurmalarını bekliyoruz.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi 45.Dönem Yönetim Kurulu

Okunma Sayisi : 1362
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 03.08.2021 - 18:21:00
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları