Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
15 Mayıs 2018

AOÇ’nin kuruluş kanununa aykırı tüm hukuksuzluğa hayır diyoruz

Ankapark alanının 29 yıllığına Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesinin önerildiği ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda dün onaylanan yasa tasarısı, bugün TBMM Genel Kurulu’na taşınıyor.

TBMM 26. Dönem Milletvekillerine sesleniyoruz

Bugün TBMM Genel Kurulu’na getirilecek olan tasarıyla Atatürk Orman Çiftliği’nin en değerli arazileri içindeki  Hayvanat Bahçesi’nin, Ankapark adı altında Gökçek dönemiyle başlayan ve Mustafa Tuna ile devam eden kamu israfına ve kaçak yapılaşmasına izin verenlerin isimleri tarihin kara sayfalarına yazılacaktır.

Onay için kaldırılacak her el, kullanılacak her oy, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun temel taşlarına rol model olan, ülkenin tam bağımsız kalkınma ve aydınlanma sürecinin biricik değeri olan Atatürk Orman Çiftliği’ne, Atatürk’ün şartlı bağışına ve Cumhuriyet’e yapılmış bir ihanettir.

Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ü bugün daha derinden anlıyor, hissediyor, aynı duygularla TBMM’de 26. Dönem olarak görev yapan milletvekillerine  bir kez daha sesleniyoruz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin defalarca yaptığı hukuksuz uygulamaları ile fiili durum yaratıp sonrasında yasallaştırma çabasına ve Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuka aykırı bir şekilde yönetilmesine izin veremezsiniz.  Bu kanunsuzluğa el kaldıran ve onay veren herkes hukuka, Atatürk’ün, şartlı bağışına ve Cumhuriyet’e ihanet  eder.

26. Dönem Milletvekilleri olarak bugün içinde bulunduğunuz TBMM’nin, kuruluş amaçlarının en önemli varlıklarından olan AOÇ’nin talanına ve hukuksuzluğuna kılıf bulmaya çalışan, AOÇ kanunun emredici rolünü devre dışı bırakan yasa tasarısını reddetmek varlık nedeninizdir. 

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi 45. Dönem Yönetim Kurulu

Okunma Sayisi : 1288
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 14.01.2021 - 14:29:31
Şu an 56 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları