Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
08 Ekim 2013

Direnişin Dansı Sokak’ta

Ankaralılar müzik atölyesi ve danslarla Dünya Mimarlık Günü’nü kutladı. 

Mimarlık Haftası kapsamında yapılan etkinlikleri Mimarlar Odası Ankara Şubesi sokaklara taşıdı. Mimarlık Haftası açılışı direniş sokaklarından olan Konur sokak’ta başladı.  Direnişin dansı ve müziği ile  başlayan etkinlikler direniş, mekân, kültür temasıyla çalışmalarına başladı. Müzik atölyesinin yürütücülüğünü mimar, baterist  Alper Doğan ve İnş.Müh.İsa Çapanoğlu üstlendi.  Müzik , dans ,kokteyl Konur Sokak’ta kentlileri coşturdu. Açılış konuşmasını Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan yaptı. Candan kentlilerin mimarlık gününü kutlayarak, “Son dönemde yaşadığımız direniş ile insanlar bu kentte yaşanan her olaya dair fikirlerini sesli bir şekilde söylemeye başladı. Dünya mimarlık gününde düzenleyeceğimiz bir haftalık etkinliklerde direniş kültürünün tüm kamusal kullanımlara, meydanlara, pazaryerlerine, parklara nasıl yansıyacağını hep birlikte tartışalım istedik. Etkinliklerimizi planlarken sadece mimari çevre, proje plan açısından düşünmedik, direniş kültürü kendi içinde mizahını, müziğini, mücadelesini yarattı. Bütün bunlar mimarlık haftasında birlikte paylaşacağız. Yaşam alanlarımızın daraltılmasına karşı sokak özgürleştirir diyerek hafta boyunca sokaklarda olacağız. Bugün yaşam alanlarımız için, baskılara karşı ,sokağı özgürleştirmek için, dans edeceğiz. Direnişin dansını birlikte yapacağız. Baskılara karşı, yaşamlarımıza karışılmasına karşı dans edeceğiz” şeklinde konuştu.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan ise “ Mimarlık bir kültürdür bu temayla bu yıl mimarlık haftası etkinliklerimizde temayı direniş, mekan ve kültür olarak belirledik. Kentlilerin katılımını önemsiyoruz. Bu kente dair sözünüz var biliyoruz. Tüm etkinliklerimizi sokaklarda, kamusal alanlarda yapacağız” dedi.

Müzik atölyesiyle Konur Sokak şenlik havasına büründü. Direnişin müziğini yapan mimarlar, direnişin dansını unutmadı. Önce dansçılar dans etti ardından kentliler direnişin dansını yaptı. Konur Sokak’ta yapılan dans gösterisinde Latin dansları izleyenleri büyüledi.  Dansçıların gösterisinin ardından, Konur Sokak dans salonuna dönüştü. Kentlilerle Mimarlık gününü dans ederek kutladı. Direniş çekilişin yapıldığı sokakta ,çekilişle dağıtılan hediyeler arasında bandrolsüz oda  kitapları, direniş simgesi  baretler, “V maskeleri”, deniz gözlükleri talcid, unutulmadı. 

.  

Okunma Sayisi : 4766
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 25.02.2021 - 14:49:33
Şu an 49 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları