Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

Mimarlık Şenliği 2012

Mimarlar Odası Ankara Şubesi 2002 yılından itibaren her yıl, Ekimin ilk pazartesi, Dünya Konut ve Mimarlık Günü’nü de içine alan tarihlerde Mimarlığın Toplumla Buluşması hedefiyle Mimarlık Şenliği düzenlemektedir. Değişik temalarla gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikler bütünü kentlilerin katılımına açık bir festival niteliğini de taşımaktadır. Bu yıl da 1–13 Ekim 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Mimarlık Şenliği’nin teması “Başkentin Geleceğini Tasarlamak: KİMLİK | GELECEK | YAŞAM ” olarak belirlenmiştir.

Bu kapsamda Ankara’nın Başkent kimliğini vurgulayarak geleceğini tartışarak, tasarlamak ve sahip olduğumuz değerlerin farkına vararak yaşantımızın mekânı olan Ankara’ya sahip çıkmayı önemsiyoruz. Başkentte yaşamak bir zenginliktir. Bu zenginliğin farkında olmayan yöneticiler elinde Ankara’nın kimliksizleştirilmeye çalışılması, nefes alma alanlarının hoyratça hançerlenmesi, taşıdığı tarihsel değerlerin izlerini taşıyan mekanların yaşantımızdan silinmeye çalışması, kimliğinin değiştirilmesi, geleceğinin karartılması kabul edilemez bir hal almıştır. 13 Ekim Ankara’nın başkent oluşunu da içerisine alan tarihleri kapsayacak etkinlikler bütünü kolektif bir belleğe, geçmişten geleceğe uzanan köprüye, geleceğe tanıklık etmeye olanak sağlayacak. Bu kapsamda,   kent demokrasisinin söyleşiler, atölyeler, sergiler, film gösterimleri ve AOÇ gündemli sempozyum ile tartışmaya açılması planlanmıştır. Etkinlikler 1 Ekim 2012 Pazartesi günü basın açıklaması, sergi ve açılış kokteyli ile başlayacak, Ankara’nın başkent oluşunun 89. yıldönümünde “Başkent için Büyük Buluşma”  Yürüyüşü ile sonlanacak.

Tüm kentlilerin katılımına açık olarak düzenlenen “Başkentin Geleceğini Tasarlamak: KİMLİK | GELECEK | YAŞAM ” etkinlikleri kapsamında farklı disiplinlerin mimarlıkla olan ilişkisini değerlendiren söyleşiler gerçekleştirilecek, hazırlanan gezici sergiler kentin farklı noktalarında kentlilerle paylaşılacak,  yapılacak film gösterimleri ile kentsel yaşam zenginleştirilecek kent mekânları farklı işlevlere bürünecek.

“Başkentin Geleceğini Tasarlamak: KİMLİK | GELECEK | YAŞAM ” atölyelerinde, başkentin geleceği kimlik, gelecek ve yaşam üzerinden tartışmaya açılacak, Ankara’nın kültür mekanları, kentsel dönüşüm adı altında yaşanan gelişmeler, “Çılgın Projeler” adı altında gerçekleştirilmek istenenler, başkentin yeşil alanları, ulaşım ağı, pazaryerleri ve çok amaçlı kullanımları ve yaklaşan yerel yönetim seçimleri temel tartışma konuları olacak, bu atölyelerin yanı sıra fotoğraf, heykel, karikatür, edebiyat ve medya-iletişim atölyelerinde Ankara’nın mekansallığı gözler önüne serilecek

Etkinlikler içerisinde  “Başkentin Geleceğinde Atatürk Orman Çiftliği” Sempozyumu, özel bir tema olarak gündeme oturacak. Atatürk Orman Çiftliği’nin geleceğinin tartışılacağı, geçmişinin ve değerlerinin bir kez daha günışığına çıkartılarak paylaşılacağı  sempozyum, uluslararası katılımlı olacak ve  sempozyumun temel konularından biri de dünya örnekleri üzerinden sürdürülebilir kentleşmede ekolojik parklar ve kentsel tarım olarak  programlanacak.

Başkent Ankara’ya, değerlerine, anılarınıza ve yaşamınıza sahip çıkmak için, 1-13 Ekim tarihlerinde tüm Başkentliler “Başkentin Geleceğini Tasarlamak: KİMLİK | GELECEK | YAŞAM ” etkinliklerine davetlidir.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu

Okunma Sayisi : 6839
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 27.02.2021 - 12:28:34
Şu an 44 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları