Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Brezilya Büyükelçiliği’ni Ziyaret Etti…

Mimarlar Odası Ankara Şubesi yönetim kurulu üyeleri;  Bülent Batuman, Cana Bilsel ve Elvan Altan Ergut, Brezilyalı ünlü mimar Oscar Niemeyer’in yüzbeşinci yaş günü dolayısıyla 28 Mart Salı günü Brezilya Büyükelçiliği’ni ziyaret etti.

Kendisi de mimariye ilgi duyan ve büyük bir Mimar Sinan hayranı olan Brezilya Büyükelçisi Marcelo Andrade DE MORAES JARDIM ile geçen görüşmede Oscar Niemeyer’in 105. yaşı dolayısıyla Mimarlar Odası Ankara Şubesi kapsamında yapılması planlanan sergisi gündemdeydi. Cana Bilsel, Türkiye’de mimarların ve akademik çevrenin bir çok projede referans olarak gösterdiği, kült mimarlardan biri olan Oscar Niemeyer’in 105. yaş günü nedeniyle sergilerinden birini Ankara’ya getirmek istediklerini belirtirken aslında daha önce de Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Alvar Aalto Sergisi’ni getirmiş olduğunu ve bu konuda deneyimli olduğunu belirtti. Brezilya Büyükelçisi, Oscar Niemeyer’in Brezilya’da çok tanınan bir mimar olduğunu O’nu bütün Türkiye’nin tanıması gerektiğini ve sergi Ankara dışında İstanbul’da da açılırsa katılımın yoğun olacağını belirtirken Cana Bilsel ve Bülent Batuman da mimari ve akademik çevrenin sergiye yoğun ilgi gösterebileceğini düşündüklerini söylediler. Bülent Batuman, 2010 yılında Ankara’da gerçekleştirilen Mimarlığın Sosyal Forumu kapsamında yapılan çalışmalarda,  Brezilya da dahil olmak üzere farklı ülkelerden katılımcıların konuşmacı olarak yer aldığını ve bu kapsamda Brezilya’da bulunan birçok kurumla bağlantıya geçtiklerini belirtirken Brezilya Büyükelçisi, birçok soruna somut cevaplar aranabilen bu tip etkinlikleri desteklediğini ve gerekli bağlantıların kurulması için Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile sürekli iletişimde bulunmak istediğini söyledi. Ünlü mimar Oscar Niemeyer’in sergisinin Ankara’ya getirilmesinin de,  düzenlenmesi planlanan Mimarlığın Sosyal Forumu’nun ikincisinde değerlendirilebileceği gibi ayrı bir sergi olarak Ankara’ya gelmesinin de iyi bir proje olabileceğini belirtti.

Kendisi de Oscar Niemeyer’i şahsen tanıyan büyükelçi, “Eminim gerçekleştirilmesi planlanan sergiye Oscar Niemeyer de gelmeyi çok isterdi ama uçakla seyahat etmekten nefret ediyor, üzgünüm’’ dedi.

 

Okunma Sayisi : 8158
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 22.04.2021 - 21:47:05
Şu an 56 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları