Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
21 Şubat 2013

Ankara’da Ortak miras çalışması

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Alman Enstitüsü Ankara’da bulunan ortak kültürel miraslarını açığa çıkartmak için çalışma yürütecek.

 

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Alman Enstitüsü’nü(Goethe Institut Ankara)ziyaret etti. Alman Enstitü Müdürü Dr. Thomas Lier ile görüşen Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan ve Ankara Şube Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan, AOÇ ve Saraçoğlu hakkında bilgi verdi.

Atatürk Orman Çiftliği arazisinde bulunan Almanca konuşan Avusturyalı mimar Ernest Egli’nin yapıları ve Saraçoğlu’nun mimarı Paul Bonartz’ın Alman olması Alman Enstitüsü ve Mimarlar Odası’nı buluşturdu. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan, AOÇ arazisindeki yapılar ve Saraçoğlu Mahallesinin dönüşümü üzerine fikir alışverişinde bulundular. Hakkan “ AOÇ üzerine Alman Enstitüsüyle birlikte sempozyum hazırlığı içerisindeyiz. Almanya’dan AOÇ üzerine çalışmalar yürütmüş ve yürütecek konuklarımız olacak ” dedi.

Toplantıdan sonra Candan “ AOÇ ve Saraçoğlu mimarlarının almanca konuşması ve alman olması sebebiyle ortak mirasımızdır. Alman Enstitüsü’nde Saraçoğlu Mahallesi ile ilgili Kent Düşleri Proje Fikir Yarışmamızda destekleyen kuruluş olmasını ve danışman jüride yer almalarını önerdik . prensip olarak destekleyen kuruluş olacaklarını ve Jüride yer alacaklarını ilettiler. Bu ortak kültürel mirasımız açısından önemli bir adımdır.”Şeklinde bilgilendirmede bulundu.

Post-Oil City

Toplantının ardından Alman Enstitüsü ve Mimarlar Odası Post- Oil City sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Kokteyl eşliğinde gerçekleştirilen açılış yoğun ilgi gördü. Açılış konuşmalarını Thomas Lier ve Ali Hakkan yaptı. Hakkan “Kentlerde yenilenebilir enerji üzerine oldukça gerideyiz, geç kaldığımız bir süreç. Kent geleceğinin öyküsü isimli sergiyi Alman Enstitüsü ile ortak çalışma yürüterek sizlere sunduk. 5 Mart’ta yine sergiyle ilgili bir panelimiz olacak.” Şeklinde konuştu.

Lier, “Sergide, yenilenebilir enerji ve sürdürülebilir enerji konularını seçtik. Sergi Stutgart Dış ilişkiler Enstitüsü’nün sergisidir. Sergi şehirlerdeki enerji gelecekte nasıl olacak onları anlatıyor. Eylül ayında da Güneş enerjisi üzerine başka bir sergimiz olacak” dedi.

 

Okunma Sayisi : 5694
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 03.08.2021 - 18:21:00
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları