Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
29 Kasım > 08 Aralık 2010

BİNA KİMLİKLERİ SÖYLEŞİLERİ 7 – MEYDANLAR MÜDÜRLÜĞÜ KOOPERATİF APARTMANI (CİNNAH 19)

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından mimarlık kültürümüzü, mimarlık tarihimizi belgelemek, ortaya çıkarmak, mimarlık ortamıyla ve kentlilerle paylaşmak, mimarlık ve kent kültürü oluşturmak amacıyla başlatılan Bina Kimlikleri ve Envanteri Projesi kapsamında düzenlenen

Oturum başkanlığını Arif Şentek’in üstlendiği söyleşiye konuşmacı olarak yapıda yaşayan Şükrü Bostancıoğlu, yapıya ilişkin çalışmaları bulunan Ali Cengizkan ve Umut Şumnu konuk oldu.

 

Söyleşide ilk sözü yapının kullanıcısı Şükrü Bostancıoğlu aldı. Bostancıoğlu yapıda yaşamaya başladıkları 1968 yılından bugüne kadar halen yaşamlarını sürdürdükleri yapıya ilişkin görüşlerini ve yapıda gerçekleşen kullanım değişikliği nedeniyle yaşadıkları sıkıntıları aktardı. ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Cengizkan ise, yapının nitelikli bir modern mimarlık örneği olduğunu dile getirdi, yapının korunması gerektiğinin altını çizdi.  Söyleşide son olarak sözü Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlisi Umut Şumnu aldı. Şumnu yapıyı ortak kullanım alanları açısından değerlendirdi, aynı dönemde tasarlanmış diğer kooperatif yapıları ile karşılaştırdığı bir sunuş gerçekleştirdi.

Bina Kimlikleri Projesinin temel amacı nitelikli dönem eserlerinin korunması ve geleceğe aktarılmasıdır. Bu yapıların kültür varlığı olarak tescil edilmesi ve kamuoyunun yapıların yaşatılması konusunda bilinçlendirilmesi konusunda TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin çalışmaları devam edecektir.

Bina Kimlikleri Söyleşileri’nin yedincisi 8 Aralık 2010 tarihinde Meydanlar Müdürlüğü Kooperatif Apartmanı (Cinnah 19) üzerine gerçekleştirildi.

Bina Kimlikleri Söyleşileri’nin 2011 programı, konut yapılarının ele alındığı söyleşiler ile devam edecektir.  96’lar Apartmanı, Vali Konağı ve II. Vakıf Apartmanı’na yönelik söyleşiler 2011 yılı içinde gerçekleştirilecektir. Her yapıya ait söyleşiler ise yine 2011 yılı içinde yayın haline getirilecektir.

 

Okunma Sayisi : 15333
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 22.01.2021 - 16:05:27
Şu an 62 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları