Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
26 Aralık 2018

 

Meslekte 30, 40, 50 ve 60. yıllarını dolduran mimarlar onurlandırıldı

Mimarlar Odası Ankara Şubesi geleneksel olarak düzenlediği Meslekte Yılına Saygı töreni ile bu yıl da mesleğe ömrünü verenleri onurlandırdı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, mesleğe yıllarını vermiş mimarlara ödüllerini  Litai Konukevi’nde düzenlediği törenle verdi. Her yıl Meslek Yılına Saygı Töreni düzenleyen Mimarlar Odası Ankara Şubesi, meslekte 30, 40, 50, 60 yıllarını dolduran mimarlara ödüllerini takdim etti.

Törene Mimarlar Odası Ankara Şube Başkan Yardımcısı Ali Atakan, Şube Sekreteri Nihal Evirgen, Yönetim Kurulu Üyeleri Muteber Osmanpaşaoğlu, Songül Üzgün, Ünal Kara ile Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ali Hakkan, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı , Başkan Yardımcısı Fuat Kalaycı ve çok sayıda mimar katıldı.

Örgütümüz sizlerle değerli

Törenin açılış konuşmasını yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Nihal Evirgen şunları söyledi:

“Mimarlık sadece para kazanmanın ötesinde bizleri de belirleyen bir disiplin. Hem entelektüel anlamda hem de dünyaya bakışta, sorun çözme becerilerinde, algılama yöntemlerimizde aslında yaptığımız her şeyde mimarlığın kendi kültürünü yaratan ve meslektaşların ona yön verdiği bir hali var. Bugün hepimizin bir arada olması da bunun göstergesi. Ülkemizin içinde bulunduğu koşullar altında mesleğimiz de tehdit altında. Her gün daha karanlık tablolarda, saldırılarla ve krizlerle karşılaşıyoruz. Ancak bu tablo içinde de kişinin kendini değerli hissettiği anlar azalıyor. Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak bu etkinliğimizle kişinin kendini değerli hissettiği anları artırmayı amaçladık. Mimarlar Odası Ankara Şubesi sizlerle birlikte örgütlülüğüne daima güç katıyor ve yan yana ve bir arada olmamız kişinin değerli hissettiği anları yaratıyor hem de örgütümüzün sizlerle birlikte değerli olmasını sağlıyor. Umarım Türkiye’de gençlerinde meslekte 30,40,50, 60 yıllarını görebileceği nice güzel yarınlar görürüz. Sizlerin de tecrübeleriyle daha güzel yarınları hep birlikte inşa ederiz.”

Duygulu anlar yaşandı

Açılış konuşmasının ardından meslekte 60. Yılını dolduran Mahmut Erdem’in mesleki ve özel yaşamanı anlattığı gösterim yapıldı.

Meslekte 60. yılını dolduran  Mahmut Erdem’e ödülünü Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ali Hakkan takdim etti. Mahmut Erdem’e  yarışma ile elde edilen Nevzat Sayın tarafından özel olarak tasarlanan arşın hediye edildi. Daha sonra meslekte 50, 40, 30 yılını dolduran mimarlara ise yarışma ile elde edilen ödüller verildi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da meslekte 50. Yılını dolduran Orol Sadettin Ataman’a plaketini sundu

Ödül alanlar arasında Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Songül Üzgün, Ayşen Bayazıt ile birlikte kamuda, özel sektörde ve üniversitelerde mesleklerini icra eden mimarlar vardı. Ödüllerini alanlar duygularını dile getirdiği törende, güne damgasını vuran değerlendirmeler yerini buldu.

Coşkulu ve yoğun katılımla gerçekleşen törende duygulu anlar yaşandı.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 1281
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 01.08.2020 - 20:25:45
Şu an 69 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları