Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
31 Aralık 2014
“Hukuk tanımamak Gökçek’e yakışıyor” 

Ankapark’ta yürütmeyi durdurma kararının ardından Melih gökçek’in bugün yaptığı açıklamada “ Mahkeme Planını uyguladıktan sonra yeni plan geçiririp devam ederim. O planda iptal edilirse, bir plan daha çıkarırım, Ankapark bitecek” açıklamasına Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan sert çıktı. “ Kendisine yakışan bir açıklamadır, yaptığı hukuku dolanmaktır. Ankapark’taki işlemleri durdurması için Melih Gökçek’e gerekli yazıyı yazacağız, durdurmazsa suç duyurusunda bulunacağız. Mimarlar Odası’nı protesto edeceğine mahkeme kararlarını uygulasın” dedi.
 
Candan, “Defalarca kez Melih gökçek’e Ankapark’ın zemininin de uygun olmadığını söyledik. Konuyu yargıya taşıdık, yargıda bilirkişilerden rapor istedi. Bilirkişi uzmanları da yerin Ankapark için uygun olmadığını söyledi. Gökçek’in bugün itibari ile yaptığı açıklamalar Ankapark’ta eğlence düzenlemesi 209 metre fıskiye yapması hukuku tanımaması mahkeme kararlarına uymamasıdır. Mahkeme kararlarını uyarak yapılan işlemleri bir kent yöneticisi olarak durdurmalı. Zemini uygun olmayan bataklık olan bir alanda hassas aletler, oyuncaklar yapması çocuklarımızın hayatını tehlikeye atmaktır. “ dedi. Candan, “Ankapark’a 209 metre fışkiye yapıyor, fışkiyeyi kim kırdı diye Ankara’da dolanacak sonra” esprisiyle de basın mensuplarını güldürdü. 
Büyükşehir Belediyesi’ne ne ihtiyacımız var? 
Candan, Asfalt katılım payları konusunda Oda’ya şikayet geldiğini söyleyerek şöyle devam etti. “Kent yöneticisini bize şikayet ediyorlar. Büyükşehir Belediyesi, Asfalt katılım payı adı altında oldukça yüksek meblağlar istiyor. Tandoğan’da sadece bir daireden istediği rakam, 1000 Tl olduğu konusunda şikayet var. Mahalle olarak bizler, aramızda bu rakamlarda para toplasak zaten asfaltı yaptırırız. Büyükşehir Belediyesi’ne ne gerek var o zaman. Kaçak Saray ‘da da asfalt katılım payı çıkarırlarsa, nasıl ödenecek kim bilir.” Şeklinde konuştu

Mimarlar Odası Ankara Şube 2. Başkanı Ali Atakan: “ Melih Gökçek açıklamalarında Ankara’da yönetim anlayışından çok isteğine yönelik bir anlayıştan bahsediyor. Hukuku kavrasın gereğini yapsın. Yaptıkları yöneticiliğe, bilime uymuyor.“ dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim kurulu Üyesi Namık Kemal Kaya: “Ankara halkı Gökçek’i biliyor. Davayı kazanırlarsa bir daha plan yaparım diyen Gökçek hukuksuzluğa devam edeceğini ilan ediyor. Böyle bir demokrasi ve hukuk anlayışı olur mu? Gökçek’in yaptığı suçtur. “ ifadelerini kullandı. 

Okunma Sayisi : 10701
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 21.10.2021 - 16:28:04
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları