Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
12 Aralık 2014

“Saraçoğlu yarışmasında sözümüzün arkasındayız”

Saraçoğlu Mahallesi’nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ankara Ticaret Odası ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışmanın yarışma sürecinde Mimarlar Odası Ankara Şubesi "kamuoyu  önünde verdiğimiz sözün arkasındayız" dedi  

Saraçoğlu Mahallesi’nin Türkiye’de ilk kez halk katılımıyla yarışma yoluyla kente kazandırılması anlaşması üç kurum arasında yapıldı. Saraçoğlu'nda Projelerin yarışma ile elde edilmesi karara bağlandı. Akademisyenler, mimarlar ve şehir plancılardan oluşan jüri üyeleri belirlendi fakat yarışma ilan edilmedi. Başkente yakışır bir proje olacak Saraçoğlu Mahallesi projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yarışmayı henüz açmadı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “ Saraçoğlu’nda  katılımcı bir modelle yarışma açılması ile elimizi taşın altına koyduk biz sözümüzün arkasındayız” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ankara Ticaret Odası ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi yöneticileri basın toplantısı düzenleyerek yarışmanın ilan edileceğini duyurmuştu. 17 Kasım’da yarışmanın ilan edilmesi gerekiyordu. Candan süreci Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yavaşlattığını söyleyerek ; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yarışma jüri üyelerinin belirlenmiş olmasına rağmen yarışmayı ilan edecek bir süreci yavaşlattı. Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak bizler sözümüzün arkasındayız. Saraçoğlu Mahallesi’nin yıkılmasına karşı yapıcı ve katılımcı bir süreçle kamusal kullanımı için elimizi taşın altına koyduk. Ankara’ya yakışır şekilde kente kazandırılması, katılımcı süreçte örnek teşkil edecek şekilde kamusal alan olmasını anlamlı buluyoruz. Tüm yarışma hazırlıkları tamamlanmışken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yarışmayı ilan etmek için neyi bekliyor.” Şeklinde konuştu.

Candan, “Saraçoğlu Ankara’nın en değerli yerlerinden biridir, kamu yararına Güvenpark aksıyla birlikte kentin çekim merkezi olma potansiyeline sahiptir. Kente kazandırılmalıdır. Başkentliler Saraçoğlu’nun terk edilmiş, halini değil, sosyal hayatın içinde kentin incisi olacak halini hak ediyor” 

Okunma Sayisi : 13424
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 21.10.2021 - 16:28:04
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları