Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
01 Aralık 2014

Mimarlar Üniversiteyi Mahalleye taşıdılar

Atılım Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık  Fakültesi  mimarlık öğrencilerinin  uygulama ve yerinde deneyimleme eğitimleri ile fark yaratmaya devam ediyor. Proje konularını kentin sorun alanlarına yönelik  belirleyen ve halkında katılımını eğitim sürecinin bir parçası haline getiren mimarlık eğitim yaklaşımına bir yenisi eklendi.

Mimarlık öğrencileri, mimarlıkta tasarım ve kuram dersini bu kez de  Cumhuriyetin ilk toplu konut alanı olan Saraçoğlu Mahallesinde yaptılar. Üniversiteyi mahalleye taşıdılar.

Atılım Üniversitesi  Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi  Bölüm Başkanı  Emel Akın mimarlık eğitimini hayatın canlı dinamiği ve kentsel ölçekteki mimarlık kültürü ile yerinde deneyimleyerek uygulamayı önemsiyoruz. Bu açıdan   hem öğrencilerimizin,  hem   hocalarımızın mimarlık eğitimi sürecinde       yönteme dair, yaratıcı arayışları bizim açımızdan çok değerli. Yaşayarak ,hissederek mimarlığın hayatımızın içerisindeki yerini  farklı mekanları deneyimleyerek paylaşıyoruz" dedi.

"Yaşam ve mekan okuması"

Atılım Üniversitesinde , Mimarlıkta Tasarım ve Kuram dersi öğretim görevlisi olan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan , mimarlıkta tasarımı etkiyen faktörleri, bu kez de Saraçoğlu Mahallesini öğrenme mekanı olarak belirleyerek öğrenceleri ile paylaştı.  Candan “ Mimarlık canlı hayatın kendisidir, yaşamın yeniden  mekansal olarak kavramsallaştırılarak, gelecek kuşaklarla paylaşılmasıdır.Derslerimizi,  her gün yaşantımızın bir parçası olan alanların farkına vararak hissederek, dokunarak, hikayesini dinleyerek deneyimleme yoluyla  yapıyoruz. Saraçoğlu Mahallesi  mimarlık kültürü açısından  çok önemli bir değer, geleceğin mimarlarının bu değerleri paylaşması açısından dersimizi Saraçoğlu Mahalesinin, sokaklarında, ağaçlarının arasında,içinde kaybolarak gerçekleştirdik.Sokaktan geçen insanlar derslerimize katıldı, fikirlerini söyledi.Üniversite ve Halk Saraçoğlu Mahallesinde yaşam ve mekan okuması yaptılar.” Şeklinde konuştu.  
Okunma Sayisi : 14052
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 21.10.2021 - 16:28:04
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları