Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
31 Ekim 2014

AOÇ’de KAÇ-AK SARAYIN İSKANI DEVLET SIRRI

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Atatürk Orman Çiftliği'nde inşaa edilen kaçak sarayın  iskanın peşini bırakmazken, Başbakanlık  İskan var, devlet sırrı veremeyiz dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Atatürk Orman Çiftliği’nde yapılan Kaçak Saray’a ilişkin iskan(oturma izninin) olmadığını ifade etmişti. Mimarlar Odası Ankara Şubesi , Büyükşehirden sonra bu kez de  Başbakanlığa iskanı sordu. Aynı gün gelen cevap Mimarları şaşırttı. İskan işlemlerinin tamamlandığının ifade edildiği yazıda, iskanın devlet sırrı olduğu gerekçesiyle verilemeyeceği açıklandı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Devlet'in sırrı  kaçak bir yapının iskanından ibaretse, vay o devletin haline" dedi.

Candan “Atatürk Orman Çiftliği'nde inşaa edilen kaçak sarayın güvenliğini tehdit edecek kaçış noktalarını ve sığınıkların yerini gösteren detay projelerini değil, bir A4 kağıttan ibaret olan iskan belgesini istedik, bunun için bile devlet sırrı diyorlarsa, ortada iskan yok demektir. Belgeyi vermeyerek hukuk yollarını tıkamaya çalışıyorlar, bu yazı üzerinden,kaçak yapıya verildiği ifade edilen devlet sırrı belgesinin iptali için, yargıya başvuracağız, o belgeyi düzenleyenler hakkında da suç duyurusunda bulunacağız.Yöneticilerin tapeleri internet ortamında, devletin zirvesi, yabancı ülkeler tarafından dinlendiği ortaya çıkıyor. Hangi güvenlik , hangi devlet, hangi  sırdan bahsediliyor anlamak imkansız. Devlet'in sırrı  kaçak bir yapının iskanından ibaretse, vay o devletin haline" dedi.

Bu bina alalede bir kaçak yapı değildir diyen Candan.şöyle devam etti: "Bu simgesel yapı her haliyle kaçaktır, halkından kaçırılmıştır, hukuktan kaçırılmıştır, 1 katrilyonluk bütçesi ile cebimizden kaçırılmıştır, baskıcı otoriter tavrıyla demokrasiden kaçırılmıştır, İşçilerin kanının karıştığı temellerinde işçilerin hakkından kaçırılmıştır...Bu nedenle de Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil edecek bir yapı değildir. Hükümetin kaçaklığı bu yapı ile tescil edilmiştir."

"Atatürk adını çıkarttılar"

İskan ile ilgili yazdığı yazıda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Atatürk Orman Çiftliği’ni resmi yazıda Yeni Mahalle İlçesi “ Orman Çiftliği” yaptı. Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne iletilen yazıya ilişkin değerlendirmede bulunan Candan, TOKİ’ye yüklendi. Candan:  “ Atatürk Orman Çiftliği adını belli ki değiştirmişler, Atatürk'ün adını çıkartmışlar, Büyükşehir Belediyesinin meclis kararlarında da böyle geçiyorsa bu yazım tarzı tesadüfi değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurumları Atatürk adını kullanmıyor. Bir sonraki emre kadar da kullanmayacaklar anlaşılan. Ama bunu açıkça  ilan edemiyorlar... Baskıcı iktidarınızla bütün güçleri elinizde toplayacaksınız ve Atatürk Orman Çiftliği'nden Atatürk adını çıkarttığınızı açıkça topluma söylemekten çekineceksiniz, işte bu açık açık ifade edememeye neden olunan hal, bu ülkenin geleceğinin karartılamayacağının sigortasıdır. "dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi İskan ile ilgili yazıyı 30 Ekim'de sordu, yazının cevabı, 28 ekim tarihiyle geldi,Mimarlar Odası yetkilileri, “neyse ki  bürokrasi bilmedikleri devlet sırrı değil” yorumunu yaptı. 

Okunma Sayisi : 13222
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 21.10.2021 - 16:28:04
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları