Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

BİNA KİMLİKLERİ SÖYLEŞİLERİ 1- 5

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin 2003 yılından bu yana sürdürdüğü Bina Kimlikleri ve Envanteri Projesi modern mimari mirasın envanterinin çıkartılması, bu alana dair bilgi birikiminin oluşturulması ve kamuoyu ile paylaşılması konusunda geniş kitleleri harekete geçiren bir projedir.

Proje kapsamında ilk olarak 3 etaplı bir sergi hazırlandı. Sergi, “Cumhuriyet’in 10 Yılı”, “Cumhuriyet’in 25 Yılı” ve “Cumhuriyet’in 50 Yılı” başlıkları ile yurtdışında ve yurt içinde pek çok üniversitede, kamu kurumunda, sergi salonunda, çeşitli kentsel mekânlarda ve etkinliklerde sergilenerek kamuoyu ile paylaşıldı. Sergiye eşlik eden katalog ise hem kentliler hem de uzmanlar tarafından yoğun ilgi gören bir yayın oldu.

Proje kapsamında yer alan yapılara dair bilgi envanterinin genişletilmesi ve geniş kesimlerle paylaşılması amacıyla farklı etkinlik ve çalışma alanları oluşturulmaya devam ediyor. Proje kapsamında yer alan yapıların her birinin dönemsel, kültürel, toplumsal, mimari ve kentsel özellikleri ile değerlendirildiği Bina Kimlikleri Söyleşileri gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında yer alan yapılara ilişkin bilgi birikiminin çoğaltılması amacıyla düzenlenen söyleşiler yapıların kullanıcılarını, mimarlarını ve yapıya ilişkin çalışma yapan uzmanları bir araya getiriyor, mimarlık, kent kültürü ve gündelik yaşam ilişkisi üzerine önemli köprüler kurmaya devam ediyor.

Bugüne kadar on yapı üzerine gerçekleştirilen söyleşilerin ilk beşi ( Ankara Gar Kompleksi, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih- Coğrafya Fakültesi, Türk Ocağı (Halkevi), Anıtkabir ve Sergievi) kitapçıklar halinde beşli set formatında yayına dönüştürüldü, ele alınan yapılara ilişkin kapsamlı bilgiler ve yapılan değerlendirmeler de böylece derlenmiş oldu.

 

 

Okunma Sayisi : 5877
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 23.10.2020 - 14:34:32
Şu an 60 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları