Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
13 Ağustos 2014

Mimarlar Odası Saraçoğlu'na talip

Resmi gazetede yayınlanan karara göre rantla karşı karşıya kalan Saraçoğlu Mahallesi'nin kentlilerle buluşması  için Mimarlar Odası Ankara Şubesi 13-20 Ekim 2014 tarihinde Mimarlık haftası kapsamında  Saraçoğlu Mahallesi'nin etkinliklere tahsis edilmesini istedi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı  Tezcan Karakuş Candan "Saraçoğlu mahallesi  "Mutlu yer" temasıyla yapılacak etkinlikler için Saraçoğlu Mahallesi'ne talibiz" dedi.

"Mutlu Yer" Saraçoğlu Mahallesi

Candan "Her yıl Ekim ayında Dünya Mimarlık günü olarak kutlanan mimarlık haftasının Uluslararası Mimarlar Birliği tarafından  bu yıl ki teması "Sağlıklı Kent, Mutlu Kent "  olarak belirlenmiştir. 13-20 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek  etkinlikler kapsamında Ankara Kentinin sağlıklı kent olma yolunda "Mutlu yer " Saraçoğlu Mahallesi  temasıyla bir dizi etkinlik gerçekleştireceğiz. Maliye Bakanlığı'na ve Çevre Şehircilik Bakanlığına resmi yazı ile 13-20 Ekim tarihleri arasında, Saraçoğlu Mahallesi yerleşkesini  etkinlik için tahsis edilmesini  talep ettik. Cumhuriyet'in ilk toplu konut alanı olan Saraçoğlu Mahallesi'nin, Ankara halkıyla buluşturularak kentsel mekansal birikiminin bir kent için, insan için ‘mutlu yer’ teması altında Mimarlık Haftası boyunca deneyimlenmesini hayata geçireceğiz. Etkinlikler kapsamında,  konserler  sergiler, söyleşiler, çocuk atölyeleri, fotoğraf atölyeleri ,sözlü tarih yapılacak, sinema ve tiyatro gösterimleri gerçekleşecek.Kentte mutlu yaşam mekanı olarak komşuluk ilişkileri anıları , tarihsel ve doğal kültürel birikimi ile Saraçoğlu kentlilerle buluşacak" dedi .

Başkentin 70 yıllık belleği olan Saraçoğlu Mahallesinin kent kazandırılması için kent düşleri yarışması açan ve Ankara Ticaret Odası ile birlikte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül himayesinde çalışmalar yürütürken , oldu bitti kararlarına yönelik de Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan  "Saraçoğlu bizim şah damarımızdır" kimse burayı rant açma yaklaşımlarıyla damarımıza basmasın" şeklinde konuştu. 

Okunma Sayisi : 9695
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 21.10.2021 - 16:28:04
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları