-E-Bülten düzgün görüntülenemiyorsa buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ 53. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ 2009 YENİYIL KOKTEYL DAVETİ

Bembeyaz yağan kar,
ne yaşanmışsa yaşansın örter geçmişi.
Gecenin karanlığı yok eder çirkinlikleri.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ülkeye, kentine mesleğine, mimarlığın
toplumsal değerlerine karşı kuruluşundan günümüze 53 yıllık tarihinde her zaman; düşüncelerini, kuramların, öğretilerin, önermelerin sonucu ilkelerini ve doğruluğunu, mimarlık ortamı ve kamuoyu ile paylaşmıştır. Devamı>>


KUMAMOTO ARTPOLİS: İLETİŞİM YOLUYLA MİMARLIK

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Türk Japon Vakfı ve Japonya Büyükelçiliği ile ortaklaşa düzenlediği “Kumamoto Artpolis: İletişim Yoluyla Mimarlık” Sergisi,
01- 14 Aralık 2008 tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Devamı>>


100. YILINDA II. MEŞRUTİYET PANEL VE SERGİ

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve İstanbul Büyükkent Şubesi’nin Birzamanlar Yayıncılık ile birlikte düzenledikleri “100. Yılında II. Meşrutiyet Paneli” ve “Yadigar-ı Hürriyet Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan Meşrutiyet Kartpostalları ve Madalyaları Sergisi”nin açılışı 15 Aralık 2008 günü Milli Kütüphane’de gerçekleştirilmiştir. Devamı>>


2009 YILI ÖDENTİLERİ VE BELGE HARÇLARI BELİRLENDİ

Merkez Yönetim Kurulu’nun 28-29 Kasım 2008 tarihli ve 41/11-3 sayılı kararı ile
1 Ocak 2009–31 Aralık 2009 tarihleri arasında geçerli olacak ödenti ve belge harçları belirlendi. Devamı>>


 

SERBEST MİMARLIK HİZMETLERİ İÇİN MÜHÜR BAŞVURUSU

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne serbest mimarlık hizmetleri için mühür başvurusunda bulunmuş üyelerimizin mühürleri çıkmıştır. Ankara dışından mühür başvurusunda bulunan üyelerimiz bağlı bulundukları Temsilciliklerimizden ya da Oda Temsilciliklerinden Mühürlerini elden teslim alabilirler.

Mühür Başvurusunda bulunan üyelerin listesi


 

ÜYE KİMLİK KARTI BAŞVURUSU

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne üye kimlik kartı başvurusunda bulunan üyelerimiz kimlikleri çıkmış olup, kimlikleri Şubemizden teslim alabilirler.


 

TMMOB MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ ARALIK 2008 SÜREKLİ MESLEKİ GELİŞİM (SMG) PROGRAMI

Aralık 2008 dönemine ait güncellenmiş Sürekli Mesleki Gelişim Programları ve tarihleri bilginize sunulmuştur. Söz konusu programlara katılacak kişi sayısı sınırlı olduğundan, bu programlara katılmak isteyen üyelerimizin Şubemizle irtibata geçerek önceden kayıt yaptırmaları rica olunur.

Aralık Ayı SMG programı için www.mimarlarodasiankara.org adresinden ulaşabilirsiniz.ÜYELERiMiZE E- POSTA ADRESİ VERİLMESİ

Mimarlar Odası Ankara Şubesi üyelerine kullanıcıadı@mo.org.tr uzantılı mail adresi oluşturabilecektir. Konu ile ilgili bilgi almak isteyen üyelerimizin şubemiz ile iletişime geçmesini rica ederiz.

İletişim adresi: info@mimarlarodasiankara.org


ARALIK AYI ETKİNLİKLERİ


 


SMGM TEMSİLCİLİKLER PROGRAMI

 


TMMOB, TALEPLERİNİ ALANDA DA SÖYLEYEN TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ İLE BİRLİKTEDİR

Bu ülkenin eczacıları, eczane çalışanları ile birlikte 21 Aralık'ta Ankara'da alandaydılar. Türk Eczacılar Birliği'nin çağrısıyla binlerce eczacı alanda taleplerini topluca seslendirdi.


30 YIL ÖNCE ÖLDÜRÜLEN AKIN ÖZDEMİR YÜREĞİMİZDE YAŞIYOR

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, 18 Aralık 1978'de öldürülen ZMO Adana Şube Başkanı Akın Özdemir'in ölüm yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

 

 

 


EMEK-MESLEK ÖRGÜTLERİNDEN "2009 BÜTÇESİ"NE KARŞI EYLEM

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlanan 2009 Yılı Bütçesi Tasarısı'na karşı tepki göstermek amacıyla eylemler düzenleyecek.

 


SİYASİ İKTİDAR KALKINMA AJANSLARI İLE NEYİ KALKINDIRACAK?

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, Bakanlar Kurulu'nun 23 ili kapsayan 10 bölgesel kalkınma ajansı kurulması kararına ilişkin olarak 15 Aralık 2008 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.VİDEO PROGRAMI “ŞEHİR YÜKSELİYOR”

 

 


3. YAŞASIN KENTLER YARIŞMASI 'MAXMİX CİTİES'

 

 


SÜRESİZ YAYINLARDOSYA GÜNDEMİ