-E-Bülten düzgün görüntülenemiyorsa buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

Mimarlar Odası Ankara Şubesi 39. Dönem Çalışma Programı Gündemli Danışma Kurulu Yapıldı

39. Dönem Yönetim Kurulunun, çalışma aksları ve programının görüşüldüğü Üye Danışma Kurulu 02 Haziran 2006 Cuma günü TÜBİTAK Feza Gürsey Konferans salonunda gerçekleştirildi. Yoğun tartışmaların yapıldığı Danışma Kurulu Toplantısı, kokteyl ile sona erdi. 39. Dönem Çalışma Programı taslağına haline http://www.mimarlarodasiankara.org/dosya/39.calprogram.doc adresinden ulaşabilirsiniz.


Mimarlar Odası Ankara Şubesi 39. Dönem Yönetim Kurulu 308 Milyarlık Merkez Borcunu Ödedi.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi 39. Dönem Yönetim Kurulu göreve geldiğinde Genel Merkeze bulunan 308 milyarlık borcunun tamamını ödedi. 4 yıllık sürecin gelir ve gider analizlerini gerçekleştiren yönetim kurulu, 2 yıllık bir bütçe yönetimi çerçevesinde yürüttüğü çalışmaların ilk hedefi olan merkez borcunun ödenmesini 26 Mayıs 2006 tarihi itibariyle sıfırladı. Yine bütçe hedef planı içerisinde Mimarlar Odası Ankara Şubesine ikinci bir mülk edinmek de bulunan 39. Dönem Yönetim Kurulu, mali kaynak yaratmak açısından da bir program oluşturdu.


Bu Hafta Gerçekleştirilecek Toplantılar

Yönetim Kurulu
39. Dönem Yönetim Kurulu Toplantıları her Pazartesi 19:00 saatinde tüm üyelerimizin katılımına açık olarak gerçekleşmektedir.

Çocuk ve Mimarlık Çalışma Grubu
07.06.2006 tarihinde Çarşamba günü saat 18.30’da Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 3. katında, çalışma grubu üyelerinin katılımıyla gerçekleşecektir.

Yasal Düzenlemeleri Değerlendirme Komisyonu
08.06.2006 tarihinde Perşembe günü saat 18.30’da Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 3. katında, komisyon üyelerinin katılımıyla gerçekleşecektir.

Bartın’da Bina Kimlikleri Çalışması

Bartın Valiliği ve Bartın Belediyesi işbirliği ile 9 Haziran 2006 tarihinde düzenlenecek olan geleneksel Bartın Çilek Festivali bünyesinde, Mimarlar Odası Bartın İl Temsilciliği etkinliği olarak Bina Kimlikleri sergisi ile yer alınacaktır. Bartın ilinde tescilli yapılardan seçilen örnekleri Ankara Şubesinin Bina Kimlikleri Sergisi kapsamında düzenlenmesi için araştırma ve çalışmaları devam etmektedir.

 
Çevre Günü Etkinlikleri

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası, Karikatürcüler Derneği ile birlikte 3 Haziran -11 Haziran tarihleri arasında etkinlikler düzenlenecektir. 3 Haziran 2006 Cumartesi günü Basın Açıklaması ile başlayan etkinlik boyunca Mamak Çöplüğü, Zir Vadisi , Atatürk Orman Çiftliği ve Çernobilin 20. yılında Türkiye ve Nükleer Santraller konulu panel, konser ve şenliklerden oluşan etkinlik programının ayrıntılarına http://www.mimarlarodasiankara.org/?id=2403 adresinden ulaşabilirsiniz.


 

Atatürk Orman Çiftliği ile ilgili TBMM Önünde Basın Açıklaması

Bilindiği üzere Atatürk Orman Çiftliği Kuruluş Kanununda değişiklik yapılması yönündeki teklif 6 Haziran 2006 Salı günü TBMM gündeminde yer alacaktır. Bu kapsamda 6 Haziran 2006 tarihinde saat:12.00'da Demokratik Kitle Örgütlerinin katılımı ile Konur sokak'tan başlayarak TBMM'ne yürünecek, TBMM önünde basın açıklaması yapılacaktır. AOÇ'nin talan edilmesine, yapılaşmaya açılmasına olanak sağlayan bu yasa tasarısına karşı mücadele etmek için tüm üyelerimizin katılımını bekliyoruz.


"Çernobil’in 20. Yılında Nükleer Santraller ve Türkiye"

TMMOB’ye bağlı odalarımızın bir araya gelmesi ile Ankara İKK bileşenlerince 10 Haziran 2006 Cumartesi günü “Çernobil’in 20. Yılında Nükleer Santraller ve Türkiye” başlıklı Sempozyum 10 Haziran 2006 Cumartesi günü, Milli Kütüphane’de gerçekleştirilecektir.

 


ODTÜ Mimarlık Fakültesi Sergi ve Tartışma İMP (İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi) Tarafından Düzenlenen Yarışmalar

ODTÜ Mimarlık Fakültesi tarafından Küçükçekmece-Avcılar Kumsal Alanı Kentsel Tasarım Projesi Yarışmasının ve Kartal alt merkez ve Kartal-Pendik Kıyı Kesimi Kentsel Dönüşüm Projesi Yarışması Projeleri Sergisi düzenlenmiştir. 9 Haziran 2006 Cuma günü, Saat 11:00’den 22 Haziran Perşembe, Saat 17:00’a kadar Mimarlık Fakültesi Stüdyolarında sürecek olan serginin bir de tartışma bölümü hazırlanmıştır. Prof. Hüseyin Kaptan (İMP Başkanı) ve Doç. Dr. Süha Özkan (Değerlendirme Jürisi Başkanı)’ın giriş konuşmaları ile başlayacak tartışma 9 Haziran 2006 Cuma, Saat 14:00 de mimarlık fakültesi amfisinde gerçekleşecektir.


Gazi Üniversitesi Mezuniyet Töreni

6 Haziran 2006 Salı günü saat 17:00'da Gazi Üniversitesi Mimarlık - Mühendislik Fakültesinde Mimarlık Bölümü Mezuniyet Töreni gerçekleşecektir.


 

"Beyoğlu Nereye?" Sergisi

Demirören Gayrimenkul desteği ile gerçekleştirilen "Beyoğlu Nereye?" sergisi 1-25 Haziran tarihleri arasında Societa' Operia Italiana binasında yapılcaktır. Davetiyeye ve detaylı bilgiye http://www.demiroren.com.tr/davetiye/davetiye.htm adresinden ulaşabilirsiniz.


 

KTÜ Mimarlık Bölümü Mezunları Buluşması

KTÜ Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen KTÜ Mimarlık Bölümü Mezunları Buluşması’nın beşincisi bu yıl gerçekleştirilecektir. 7-10 Temmuz 2006 tarihleri arasında Trabzon KTÜ Mimarlık Bölümü’nde düzenlenecek olan Mezunlar Buluşması, KTÜ Mimarlık Bölümü Mezunları Derneği tarafından organize edilmektedir. İki yılda bir düzenlenen buluşma ile mezunlar arası iletişimi güçlendirmek, dayanışma ve yardımlaşmayı arttırmak hedeflenmektedir. Etkinlik programına ve iletişim bilgilerine http://www.mimarlarodasiankara.org/?id=2405 adresinden ulaşabilirsiniz.

Kentle Buluşma Noktasını Öğrenciler Tasarlayacak: Çuhadaroğlu Holding ALU 2006 Proje Yarışması

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. tarafından, alüminyum teknolojilerinin yaygın olarak kullanılmasını desteklemek amacıyla düzenlenen geleneksel proje yarışmasının bu yılki temasını; “İstanbul’la ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilecek bilgi merkezlerinin tasarlanması” oluşturacak. Üniversitelilere yönelik ALU 2006 Öğrenci Proje Yarışması bu temadan hareketle; gerek kentlilerin, gerekse İstanbul dışından gelenlerin her türlü bilgiye ulaşabilecekleri “İstanbul İnfo Hizmet Binası” tasarımlarını bekliyor. Teslim tarihi 22 Kasım 2006 olan yarışmanın detaylı bilgi için http://www.mimarlarodasiankara.org/?id=2397.
 

TBMM Kütüphane-Araştırma Merkezi Arşiv Binası ve Genel Sekreterlik Hizmet Binası Yapı Kompleksi ve Ziyaretçi Kabul Binası Mimari Proje Yarışması

TBMM Kütüphane-Araştırma Merkezi Arşiv Binası ve Genel Sekreterlik Hizmet Binası Yapı Kompleksi ve Ziyaretçi Kabul Binası mimari projelerinin elde edilmesi işi, TBMM kampusü alanında, serbest, ulusal ve tek kademeli olarak yarışmaya çıkarılmıştır. Bu yarışmaya Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Mimarlar Odasına kayıtlı üyeler katılabilirler. Teslim tarihinin 21.08.2006 olduğu yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.mimarlarodasiankara.org/?id=2325 adresinden ulaşabilirsiniz.