Yönetim Kurulu Toplantıları

39. Dönem Yönetim Kurulu Toplantıları her Pazartesi 19:00 saatinde tüm üyelerimizin katılımına açık olarak gerçekleşmektedir.

 


Yapı Yaklaşık Birim Maliyeti

Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak 2006 Yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkında Tebliğ 12 Mart 2006 çıkmıştır. Mimarlar Odası Ankara Şubesi 2006 yılına ait yapı yaklaşık birim maliyeti uygulamasına 3 Nisan 2006 Pazartesi günü başlayacaktır. Birim fiyatlarla ilgili detaylı bilgiyi http://www.mimarlarodasiankara.org/?id=1505 adresinden edinebilirsiniz.


 

Belediyeler ve Kamu Kurumları ile Görüşmeler

Mimarlar Odası Ankara Şubesi 39. Dönem Yönetim Kurulu tüm belediyeler ve kamu kurumları ile görüşmelere önümüzdeki hafta başlıyor. Kentte gelişen olaylarla ilgili önemli başlıkların gündeme getirebilmek ve önümüzdeki dönemde Mimarlar Odası Ankara Şubesinin önüne koyduğu gündemleri paylaşabilmek amacıyla yapılacak görüşmeler için belediyelerden ve kamu kurumlarından randevular alındı.


Mesleki Denetim Birimi Toplantısı

Mesleki Denetim Birimi ilk toplantısını 21 Mart 2006 Salı günü mesleki denetimin dönüştürülmesi gündemi ile gerçekleştirdi. Toplantıda mesleki denetim uygulanmasında sorunlu başlıkların belirlenmesi ve önümüzdeki dönem perspektiflerinin oluşturulması üzerine tartışmalar gerçekleştirildi.


 

E-Oda Projesi

Mimarlar Odası Ankara Şubesinin üzerinde çalışmakta olduğu Sayısal Sistem Dönüştürme Projesi (Elektronik Oda) sonuçlanmıştır. Proje kullanıma açılmadan üyelerimizin görüşleri ile son halini alabilmesi için öncelikle aşağıdaki adreslerden test yayınına başlamıştır. Söz konusu adreslerden projenin incelemesini yaparak Şube'mize görüş ve düşüncelerinizi iletmeniz projenin geliştirilmesi açısından oldukça önemlidir. Elektronik Oda projesi değerlendirmelerinizi bekliyoruz.


Vedat Dalokayı Anma Etkinliği

Mimarlar Odası Ankara Şubesinde uzun dönem yöneticilik yapmış, Şubenin kuruluşuna ve TMMOB yasasının çıkmasında büyük katkıları olan ayrıca yerel yönetici kimliği ile kentin gelişiminde büyük işlere imza atan üyemiz Vedat Dalokay’ın aramızdan ayrılışının 15. yılında andık. Çankaya Belediyesi ve Mimarlar Odası Ankara Şubesinin organize ettiği anma 21 Mart 2006 Salı günü saat 14:00’da Cebeci Asri Mezarlığında ve saat 15:00’de Çankaya Belediyesi Vedat Dalokay Salonunda gerçekleştirilen anmaya Vedat Dalokay’ın yakın arkadaşlarından Ceyhan Mumcu ve Aydan Bulca Erim ve Vedat Dalokay’ın kızı Belemir Dalokay Güzer konuşmacı olarak katıldılar.


AKM Paneli

Şubemizin kent çalışmaları içerisinde “Ankara’nın Vizyonunu Kurmak” teması ile her ay bir başka etkinliğin düzenleneceği dizi de ilk konu “Cumhuriyetin Başkentinde Kültürün Geleceği: Atatürk Kültür Merkezi Alanı” olarak belirlenmiştir. Yeni tartışmaların alevlendiği konu ile ilgili Mimarlar Odası Ankara Şubesinde bütüncül bir perspektifle ve Atatürk Kültür Merkezi Alanı üzerindeki tartışmaları bir panel ortamında gerçekleştirmenin doğru ve yerinde bir karar olarak değerlendirilmiştir.

7 Nisan 2006 tarihinde Milli Kütüphane Konferans Salonu'nda saat 18:00 de gerçekleşecek panele tüm üyelerimiz davetlidir. Ayrıntılı bilgi için www.mimarlarodasiankara.org


Ankara’da Kültür Sanat

42. Kütüphane Haftası 27 Mart 02 Nisan 2006 tarihleri arasında kutlanacaktır. Konferasların, panellerin ve söyleşilerin düzenleneceği etkinliklerle ilgili detaylı bilgiye http://www.kutuphaneci.org.tr/web/files/program.doc adresinden ulaşabilirsiniz.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle Türkiye’nin birçok yerinde tiyatro etkinlikleri düzenlenmektedir. Ücretsiz tiyatro gösterimlerinin de olacağı etkinliklerle ilgili detaylı bilgiye http://www.ntvmsnbc.com/news/207731.asp#BODY adresinden ulaşabilirsiniz.

ODTÜ’nün kuruluşunun 50. yılı kapsamında gerçekleştirilen Martfestodtü programında bu hafta Martfestodtü etkinlikleri devam etmektedir. Bu ay sonunda bitecek festival programında 28 Mart 2006 Salı günü Ayşe Tütüncü konserinin yer alıyor. Festival programı ile ilgili detaylı bilgiyi http://www.ccc.metu.edu.tr/Etkinlik.htm adresinden edinebilirsiniz.

27 Mart -02 Nisan 2006 tarihleri arasındaki Ankara’da Kültür Sanat Etkinliklerine www.mimarlarodasiankara.org adresinden //Etkinlikler//Ankara’da Kültür Sanat linkleri ile ulaşabilirsiniz.


X. Ulusal Mimarlık Sergisi Ve Ödülleri, 2006

Nisan 2006'da X. dönemini geride bırakacak olan Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, tarihindeki en yüksek katılımla gerçekleşiyor. Türkiye'nin birçok kentinden katılan mimarların nitelikli eserlerine verilecek ödüller, 14 Nisan 2006, Cuma günü Ankara'da yapılacak ödül töreniyle sahiplerini bulacak. Ödülün X. Dönemi ödül törenini bir kutlamaya dönüştürmeyi hedefleyen Mimarlar Odası, ödül töreni ve sergi açılışının yapılacağı geceye özel etkinlikler hazırlıyor.

Sergi, 14 - 23 Nisan 2006 tarihleri arasında Ankara'da Milli Kütüphane'de izleyicisi ile buluşacak. Sergi, Ankara'dan sonra, Türkiye'de ve yurtdışında, hazırlanacak program dahilinde Türkiye'deki tüm mimarlar, mimarlık öğrencileri ve ilgilileri ile buluşacak.

X. dönemini hep birlikte kutlayacağımız Türkiye'nin bu önemli ve köklü mimarlık etkinliğinin ödül törenine, Ankara'ya herkesi bekliyoruz.

Ödül Töreni: 14 NİSAN 2006, Milli Kütüphane Konferans Salonu, Ankara
Sergi: 14 - 23 NİSAN 2006, Milli Kütüphane Sergi Salonu, Ankara
Bilgi için:
www.mimarlarodasi.org.tr/ulusalsergi