Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
22 Ocak 2021

CHP Genel Merkezi’nden Mimarlara “Kentsel Dönüşüm Masası” Ziyareti

CHP Ankara Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ile Ali Mert Taşçıer, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ni ziyaret etti.

Akın’ı, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Nihal Evirgen, Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Atakan ve Songül Üzgün karşıladı. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kent İzleme Merkezi sekretaryası ve hukuk biriminin de hazır olduğu toplantıda, CHP’nin kentsel dönüşüme yönelik rehber oluşturması için neler yapılabileceğine dair görüş alışverişinde bulunuldu.

Akın, CHP olarak kentsel dönüşüme ilişkin bir masa kurduklarını belirterek, bu kapsamda Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin kentsel dönüşüm konusundaki teknik bilgi deneyim ve birikimlerinden faydalanmak istediklerini söyledi.

Akın, İzmir İstanbul ve Ankara’da çalıştaylar yaparak, meslek odalarının ve uzmanların da katılımıyla bir altyapı oluşturmak için masa kurduklarını, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’yle bu konuda işbirliği ve görüş alışverişinde bulunmak istediklerini söyledi.  Akın, ilk olarak Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ni ziyaret ettiklerini de ifade etti.

Rant odaklı kentsel dönüşüm değil  “Kendine ve kentine yeten kamucu yaşam alanları”

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Kentsel dönüşüm adı altında özgün kent dokusunun bozulmasına ilişkin plan değişikliklerini defalarca yargıya taşıdık. Şehircilik ilke ve esaslarına ve kamu yararına uygun bütüncül planlama elzemdir” dedi.

Kentsel dönüşüm kavramı yerine, daha yaşanılır bir yaklaşım oluşturmanın önemine değinen Candan, “ Kentsel dönüşüm; insanı, canlıyı, ağacı yerinden etmeyen ve aşını, işini, geleceğini yerinde çözen,  canlı odaklı ve pandemi sürecini de dikkate alarak, sağlıklı yaşam mekanları üreten, birlikte planlayıp birlikte inşa edilen katılımcı, yenilikçi yaratıcı, teknolojik olanakları kullanan, komşuluk, doğa, topoğrafya, insan ve kent haklarını önceleyen, değerleri koruyan bir yaklaşımla oluşturulmalı. Kendi kendine yeten, üretim odaklı bir yerleşim ve yaşam planlaması içinde, kendine ve kentine yeten kamucu yaşam alanlarının planlanması bugünün ihtiyacıdır. Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak bilim ve teknikten aldığımız güçle, işbirliği içerisinde oluruz. Önemli bir çalışma, destekliyoruz” şeklinde konuştu.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 151
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 25.02.2021 - 14:49:33
Şu an 61 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları